Cena hovoru pro volajícího na VOIP

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Suzanne
Příspěvky: 2
Registrován: pon 16. kvě 2016 23:00:31

Cena hovoru pro volajícího na VOIP

Příspěvek od Suzanne »

Jaká je tedy vlastně cena pro "cizího" volajícího pokud by mi volal na moji linku VOIP (nikoli tedy na ADSL)? Budu-li mít VOIP, zaplatí volající při hovoru se mnou za tento hovor to stejné, co by platil za hovor na pevnou linku? Například když mi bude někdo cizí volat z budky, bude mu hovor počítán jako na pevnou, nebo jako na mobil? Samozřejmě myslím v případě, že si pořídím standardní VOIP linku, nikoli linku zelenou.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena hovoru pro volajícího na VOIP

Příspěvek od xsouku04 »

Ano, je to cena jako na pevnou. Z telefonní budky ale může být lepší volat přes 822300400. Výjimkou jsou telefonní budky ve věznicích, kde jsou čísla začínající 8 blokována. Tam je opravdu několikanásobně levnější volat na pevnou než na mobil, protože volání z budek na mobil je dost drahé. Tedy vyplatí se tu pevnou i případně přesměrovat na mobil za 0,59 Kč/min a stále se ušetří.
Suzanne
Příspěvky: 2
Registrován: pon 16. kvě 2016 23:00:31

Re: Cena hovoru pro volajícího na VOIP

Příspěvek od Suzanne »

Mnohokrát děkuji za velice výstižnou odpověď. Přesně to jsem potřebovala slyšet. Tím pádem si Odorik určitě pořídím. Ještě jedno děkuji a přejí hezký zbytek večera
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Cena hovoru pro volajícího na VOIP

Příspěvek od helmut.niederman »

Suzanne píše:Například když mi bude někdo cizí volat z budky, bude mu hovor počítán jako na pevnou, nebo jako na mobil? .
Upřímně řečeno, volá ještě někdo dnes v dnešní době z telefonních budek zejména v době neomezených balíčků do všech sítí u virtuálů atd ? Ty impulsové pálky za hovory jsou do nebe volající drzost 15,- Kč/impuls Jestli někdo volá z budky tak jedině opravdový zoufalec, já osobně jsem naposledy telefonní budku využil naposledy předloni ale jenom na volání přes ODORIK a bylo to ještě v době, kdy Odorik umožňoval volat z telefonní budky na čísla jako 1188 a nebo 14116. Teď už je z budky dva roky nevolám a už zřejmě asi nebudu.
Suzanne píše:...., bude mu hovor počítán jako na pevnou, nebo jako na mobil? .
No je třeba zajímavé, že firma Telediscount AT a nebo Telediscount UK když jsem todle naposled testoval, tak volání na čísla s prefixem 910 účtují jako na mobilní telefon. Ale u nás v Česku nevím o tom, že by někdo si toto volání účtoval jako volání na mobilní telefon, to spíše funguje jakoby ze zahraničí tedy jestli někdo provozuje v zahraničí speciální tarifovaná čísla kde člověk může volat jakoby grátis do ČR, platí jen spojení s daným číslem viz prefixy Telediscount AT.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena hovoru pro volajícího na VOIP

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše:
Suzanne píše:Například když mi bude někdo cizí volat z budky, bude mu hovor počítán jako na pevnou, nebo jako na mobil? .
Upřímně řečeno, volá ještě někdo dnes v dnešní době z telefonních budek zejména v době neomezených balíčků do všech sítí u virtuálů atd ? Ty impulsové pálky za hovory jsou do nebe volající drzost 15,- Kč/impuls Jestli někdo volá z budky tak jedině opravdový zoufalec, já osobně jsem naposledy telefonní budku využil naposledy předloni ale jenom na volání přes ODORIK a bylo to ještě v době, kdy Odorik umožňoval volat z telefonní budky na čísla jako 1188 a nebo 14116. Teď už je z budky dva roky nevolám a už zřejmě asi nebudu.
Suzanne píše:...., bude mu hovor počítán jako na pevnou, nebo jako na mobil? .
No je třeba zajímavé, že firma Telediscount AT a nebo Telediscount UK když jsem todle naposled testoval, tak volání na čísla s prefixem 910 účtují jako na mobilní telefon. Ale u nás v Česku nevím o tom, že by někdo si toto volání účtoval jako volání na mobilní telefon, to spíše funguje jakoby ze zahraničí tedy jestli někdo provozuje v zahraničí speciální tarifovaná čísla kde člověk může volat jakoby grátis do ČR, platí jen spojení s daným číslem viz prefixy Telediscount AT.
Helmute, ale když je někdo ve vězení a nemá jinou možnost než volat z budky, která tam je, tak se opravdu nelze divit tomu, že volá z budky... A když bude volat na pevnou, má to několikanásobně levnější. Všem ostatním se může hodit si zavolat z budky v případě, že se jim vybije mobilní telefon nebo ho zapomenou. Přes 822300400 to není ani extra drahé ani nepohodlné a čísla může mít uložena v rychlých kontaktech.
Odpovědět