Nefunguje přihlášení PINem do Odorika z mob.telefonů

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Nefunguje přihlášení PINem do Odorika z mob.telefonů

Příspěvek od helmut.niederman »

Houstone ! Hlásím technický problém. Po té co mi firma Google koncem května aktualizovala klávesnici na mém chytrém telefonu, se nemohu přihlásit do účtu Odorika PINem z mobilního telefonu a to na této stránce https://www.odorik.cz/ucet/?login_method=pin Když na klávesnici vyťukávám čísla, nic se mi v okénku nezobrazuje, jakoby tam ani to okénko pro vyplnění PINU nebylo. A já musím tak jedině z hlavní domény Odorik.

Ještě před aktualizací klávesnice mi to fungovalo, teď nefunguje. Podívejte se na následující video, které ukazuje názorně jak to nefunguje to přihlášení pomocí PINu. Respektive číslice se v okénku nezobrazí.
Z tabletu a jiného zařízení jsem to netestoval nezkoušel. Jinak aktualizace klávesnice od Google je na ho***. Downgradovat už asi nelze ! :cry:
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nefunguje přihlášení PINem do Odorika z mob.telefonů

Příspěvek od Pitomec »

Nechápu proč Odorik už konečně neudělá mobilní verzi webových stránek, snad to není proboha tak složitý, aby to nezvládli...
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje přihlášení PINem do Odorika z mob.telefonů

Příspěvek od xsouku04 »

Tak se přilašujte jménem a heslem. https://www.odorik.cz/ucet/?login_method=credentials
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje přihlášení PINem do Odorika z mob.telefonů

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Nechápu proč Odorik už konečně neudělá mobilní verzi webových stránek, snad to není proboha tak složitý, aby to nezvládli...
A to by mělo vypadat jak? Jen prostě jiný styly vhodnější pro mobil? Nebo nějaká zjednodušená verze? Poté by ale bylo dilema, co zahrnout a co nikoli.
Pro výpis hovorů by možná mohlo fungovat http://www.odorik.cz/aw/ ?
Chtěli bychom přidat nastavování datových balíčků do aplikace Odorik callback. Stejně jako možnost číst a editovat rychlé kontakty.

PIN byl dobrý v době volání z telefonních budek, je otázka, jestli tato specialita má ještě smysl a není lepší přejít defaultně na jméno a heslo (pin nechat jen jako možnou alternativu)

Update: Tak jsem zkoušel web http://www.odorik.cz/aw/ na mobilu. Je tam výpis hovorů a práce s rychlými kontakty. Na mobilu je to takové rozházené, ale předpokládám, že aplikaci upravit by nemusel být takový problém. Výhoda je, že se přenáší jen data samotná, tedy mělo by to brát jen minimum dat a fungovat i ve FUP na odoriku. V opera mini to nefunguje.

Psát ale celý web úplně znovu jen pro mobil je ale nereálné.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nefunguje přihlášení PINem do Odorika z mob.telefonů

Příspěvek od Pitomec »

Mobilní verzi webu má přece kdekdo. A zahrnout tam uživatelské rozhraní, aby bylo možné třeba poslat SMS, měnit nastavení služeb (to je i ten dokup balíčků) a vidět výpisy hovorů. Jinak zrovna mně je aplikace Odorik callback k ničemu, protože na Windows Store není.
Obrázek
m142857
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 02. čer 2016 11:39:04

Re: Nefunguje přihlášení PINem do Odorika z mob.telefonů

Příspěvek od m142857 »

Mně to přihlašování zadáním PINu na hlavní stránce vpravo nahoře funguje, ale mám jiné drobné nefatální zádrhele.
- Firefox (46.0.1): zadávaný PIN v políčku nejde mazat tím androidím backspace (levošipka s křížkem)
- Chrome (50.0.2661.89): mazání funguje, ale prozměnu se nezobrazují hvězdičky na místě posledního čtyřčíslí (ve speciálním formuláři pro PIN, který se objeví po jeho špatném zadání, tam už je to OK)

OS: CM-13 (Android 6.0.1 Marshmallow)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje přihlášení PINem do Odorika z mob.telefonů

Příspěvek od xsouku04 »

Helmute jakou aplikací jsi dělal to video? To by šlo tím pěkně dělat různé návody na Android.

Komu zadávání pinu zlobí, nechť se přihlašuje přes jméno a heslo.https://www.odorik.cz/ucet/?login_method=credentials Výhoda je také v tom, že si to můžete nechat uložit v prohlížeči. Vychytávat různé androidobugy v době, kdy uvažujeme o tom, že pin pro přihlašování nahradíme jménem a heslem (a pin necháme jen jako možnou alternativu), nemá moc smysl.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Nefunguje přihlášení PINem do Odorika z mob.telefonů

Příspěvek od xtonda »

Jestli ono to nebude spíš tím praseckým JavaScriptem co je na to políčko pro PIN na HP navěšený. Na Win 7 v MSIE 11 tam nefunguje šipka vlevo a klávesa Home, kursor po puštění klávesy skočí na konec zadané hodnoty. Podobně se chová i Backspace, jakmile ho pustím kursor skočí nakonec a smazané znaky se vrátí. Ve Firefoxu 46 a Chrome 50 se naopak i šipka vlevo chová jako Backspace, Home nefunguje vůbec, kursor se ani nehne.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nefunguje přihlášení PINem do Odorika z mob.telefonů

Příspěvek od Pitomec »

V PC s W7 a IE11 jde PIN normálně vyplnit. Funguje ale pouze numerická klávesnice, nic jinýho.
Obrázek
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Nefunguje přihlášení PINem do Odorika z mob.telefonů

Příspěvek od MaT »

Přesně tak, problémy dělá ten JavaScript. A ten dělá akorát to, že se snaží zahvězdičkovat všechno od 10 čísla dál (vlastní PIN). PIN jako takový pro nějaký callback proč ne, ale má vůbec cenu ho takhle zadávat na počítači nebo na mobilu? Ať stará možnost klidně na nějaké podstránce zůstane, ale jako hlavní způsob loginu bych bral prostě uživatelské jméno (číslo) a PIN (jako heslo) - pěkně ve dvou kolonkách.

A jinak k nějakému tomu více "mobile friendly" stylu - já jsem také pro. Mám sice i na telefonu rozlišení FullHD (takže víc, než na notebooku), ale pokud něco potřebuji v uživatelském účtu na Odoriku, je to dost nepohodlné. Všechno je strašně malé a titěrné. Ne že bych si to nemohl zvětšit - jenže místo toho, aby se zvětšilo jen písmo, tak se zvětší celá stránka a já pak musím třeba i scrollovat do strany. To je jen další ukázka toho, že web je udělaný už někdy dávno a na tyhle věci vůbec nebral ohledy... Nemusí ten web být nutně responzivní (tzn. že mobilní a desktopová verze jsou nějak hodně odlišné), ale dost by pomohlo, kdyby byl alespoň flexibilní (nebo se tomu také možná říkalo liquid design). I když kdyby se to dnes předělávalo, responzivní už by byl asi ještě lepší cestou. A ani bych se nezdržoval tím, jestli z mobilní verze něco vyházet (to mě pak jako uživatele stejně někdy akorát vytočí, že něco co potřebuju, v té mobilní verzi není a já kvůli tomu stejně musím do desktopové), jen ať je tam všechno, ale prostě ať se to na mobilu lépe poskládá, aby bylo možné si to "zoomnout" podle potřeby. Současný stav je (když to řeknu slušně) velmi velmi velmi nepohodlný.
Odpovědět