Softwarove docasne ztiseni pevne linky Odoriku

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Softwarove docasne ztiseni pevne linky Odoriku

Příspěvek od Zedna »

Mam pevnou linku Odorik a hardwarovy telefon, ktery bohuzel nema funkci ztiseni (mute), jenz by na docasnou dobu zcela ztisila veskere vyzvaneni.

Uvital bych tedy nejakou moznost docasne ztisit linku Odorika softwarove, idealne pres aplikaci Odorik.exe a webove rozhrani + API prikazem
pro moznost udelat si treba i vlastni aplikaci (nebo widget) na libovolne platforme (Windows/Android) pro zapnuti/vypnuti ztiseni linky.

Nedavno jsem si vsiml tipu ohledne falesneho vyzvaneni pro "umlceni" nezadoucich hovoru z konkretniho cisla pomoci paralelniho zvoneni a falesneho zvoneni:
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=7&t=3774
Re: Taky Vás v poslední době prudí číslo 778 747 519?

Příspěvekod xsouku04 » úte 14. čer 2016 16:59:08
Ano, dá.
Do paralelního zvonění přidejte pravidlo 778747519>*082 .
Volající z čísla 778747519 se vám nikdy nedovolá, bude vždy slyšet jen falešné vyzvánění.
Mozna by toto byla cesta, jak docasne kompletne ztisit celou linku,
ale uvital bych nejake snadnejsi reseni nebo radu,
aby se to dalo velmi snadno a rychle zapnout/vypnout (i videt aktualni stav zapnuto/vypnuto),
idealne nejen na pocitaci ale i na tabletu/mobilu ...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Softwarove docasne ztiseni pevne linky Odoriku

Příspěvek od xsouku04 »

Není mi jasné, čeho přesně chcete docílit. Pokud nechcete, aby to nezvonilo, můžete hovor poslat do schránky nebo nechat falešné zvonění, nebo telefon dočasně vyvěsit či odpojit.
Pokud chcete, aby telefon nezvonil tak hlasitě, a na telefonu se to nedá nastavit, doporučuji přes něj hodit deku nebo polštář.

Operátor ztišit vyzvánění nemůže, o hlasitosti vyzvánění rozhoduje telefon.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Softwarove docasne ztiseni pevne linky Odoriku

Příspěvek od Zedna »

Nejde mi o to softwarove menit/ridit hlasitost zarizeni, ale zaridit, aby v dobe softwaroveho "ztlumeni"
byly vsechny prichozi hovory uz u Odorika ignorovany (neposilaly by se do toho prihlaseneho zarizeni) a
jen by se zaznamenaly do historie (neprijatych) hovoru, to znamena obdoba toho falesneho zvoneni.

Jde mi o to, ze NEKDY nechci byt vzbuzen nejakym bezvyznamnym prichozim hovorem rano, kdyz chci (prioritne) spat.
Vytahovat telefon ze site mi prijde ponekud divne, lepsi je kliknout na nejake tlacitko na pocitaci/tabletu/mobilu,
proste toto osetrit softwarove a ne hardwarove.

EDIT:
Tzn. jednalo by se vlastne o zapnuti/vypnuti rezimu "ignorace/nerusit" u dane linky,
kdy by se vsechny prichozi hovory ignorovaly a ani by nezvonily.
Naposledy upravil(a) Zedna dne úte 21. čer 2016 16:09:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Softwarove docasne ztiseni pevne linky Odoriku

Příspěvek od xsouku04 »

Zedna píše:Nejde mi o to softwarove menit/ridit hlasitost zarizeni, ale zaridit, aby v dobe softwaroveho "ztlumeni"
byly vsechny prichozi hovory uz u Odorika ignorovany (neposilaly by se do toho prihlaseneho zarizeni) a
jen by se zaznamenaly do historie (neprijatych) hovoru, to znamena obdoba toho falesneho zvoneni.

Jde mi o to, ze NEKDY nechci byt vzbuzen nejakym bezvyznamnym prichozim hovorem rano, kdyz chci (prioritne) spat.
Vytahovat telefon ze site mi prijde ponekud divne, lepsi je kliknout na nejake tlacitko na pocitaci/tabletu/mobilu,
proste toto osetrit softwarove a ne hardwarove.
Zapnout časově podmíněné falešné zvonění je asi nejlepší. U lidí, kteří vědí, kdy mohou rušit a kdy nikoli (nebo leda jen v nouzi), můžete dát výjimku pomocí speciálního pravidla pro přesná čísla volajícího. Ta budou mít přednost před tím obecným pravidlem.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Softwarove docasne ztiseni pevne linky Odoriku

Příspěvek od Zedna »

xsouku04 píše: Zapnout časově podmíněné falešné zvonění je asi nejlepší. U lidí, kteří vědí kdy mohou rušit a kdy nikoli (nebo leda jen v nouzi) můžete dát výjimku pomocí speciálního pravidla pro přesná čísla volajícího. Ty budou mít přednost před tím obecným pravidlem.
Ja nechci casove podminene falesne zvoneni, ale rucne snadno prepinatelne (zapnuto/vypnuto) falesne zvoneni pro VSECHNY prichozi hovory.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Softwarove docasne ztiseni pevne linky Odoriku

Příspěvek od xsouku04 »

Zedna píše:
xsouku04 píše: Zapnout časově podmíněné falešné zvonění je asi nejlepší. U lidí, kteří vědí kdy mohou rušit a kdy nikoli (nebo leda jen v nouzi) můžete dát výjimku pomocí speciálního pravidla pro přesná čísla volajícího. Ty budou mít přednost před tím obecným pravidlem.
Ja nechci casove podminene falesne zvoneni, ale rucne snadno prepinatelne (zapnuto/vypnuto) falesne zvoneni pro VSECHNY prichozi hovory.
Tak tedy si změníte nastavení paralelního zvonění a je to. Můžete si na to přes API udělat skript.
Nebo hovor poslat na rychlý kontakt a měnit obsah rychlého kontaktu.
Oboje je ale "náročnější", než si dočasně fyzicky odpojit telefon, nebo na něj dát velký polštář.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Softwarove docasne ztiseni pevne linky Odoriku

Příspěvek od Zedna »

xsouku04 píše: Tak tedy si změníte nastavení paralelního zvonění a je to. Můžete si na to přes API udělat skript.
Nebo hovor poslat na rychlý kontakt a měnit obsah rychlého kontaktu.
Oboje je ale "náročnější" než si dočasně fyzicky odpojit telefon, nebo na něj dát velký polštář.
Muzete mi poradit jak by v tomto pripade vypadalo to paralelni zvoneni, nemam s tim absolutne zadne zkusenosti.
Misto vyse zmineneho prikladu pro blokaci jednoho cisla: 778747519>*082 bych pro blokaci vsech cisel dal *>*082 ?

A u te varianty pres rychly kontakt by v tom rychlem kontaktu bylo pro ztiseni *082 a pro neztiseni by tam bylo co (neco jako prazdne cislo?) ?

Diky.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Softwarove docasne ztiseni pevne linky Odoriku

Příspěvek od xsouku04 »

Ne, jen *082.

Pokud chcete, aby vám to zvonilo, dáte tam místo *082 číslo vaší linky. Tedy to hvězdička a šestimístné číslo.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Softwarove docasne ztiseni pevne linky Odoriku

Příspěvek od Zedna »

Diky.
Nekdy to vyzkousim.
Odpovědět