Wifi calling

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
x591
Příspěvky: 6
Registrován: úte 17. zář 2013 10:22:36

Wifi calling

Příspěvek od x591 »

Je mozne s Odorikem pouzivat Wifi calling (iPhone)? Zkousel jsem nastavit a zatim se nezda ze by fungovalo, ale porad se jeste snazim vyloucit problemy s nastavenim routeru.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Wifi calling

Příspěvek od Largon »

Tady v článku píšou:
Novinka funguje nejenom u T-Mobile CZ, ale také u všech virtuálních operátorů, kteří pod T-Mobile, tudíž například u operátora Kaktus.
Příchozí hovory na telefon jdou rovnou od T-Mobile, ty odchozí předává T-Mobile naší ústředně. Nám to je tedy z principu vlastně jedno, jestli T-Mobile komunikuje s telefonem přes GSM, anebo přes Internet a nějakou WiFi.

Přímou zkušenost s tím ale nemám zatím žádnou. Budou muset potvrdit kolegové, zda to skutečně funguje.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Wifi calling

Příspěvek od xsouku04 »

Otázka je, jestli autor článku, nebo zdroj, z kterého čerpá, vůbec tuší, že existují pod T-mobile i virtuálové, které neprovozuje samotný T-mobile. Takováí virtuálové typu Odorik.cz mají dohromady více jak 100 tisíc aktivních SIM, tedy tušit by to mohli. Např. Kaktus či mobil.cz totiž není virtuál, je to jen taková další značka - tedy něco jako virtuální virtuál, který se tváří, že je virtuál, ale ve zkutečnosti není, provozovatelem je opět T-mobile, jen pod jinou značkou - anglicky branded reseller. Tedy je možné, že služba funguje jen u těchto "tvářím se jako virtuál" ale ne u skutečných virtuálů.

Např. při dobíjení kreditu ve FIO s tím měli hrozný problém, když tvrdili, že dobíjet kredit lze i virtuály od T-mobile, a nebyla to pravda. A tyto zavádějící informace vypouštěl sám T-mobile.

Co by ale stálo za to, je tuto aplikaci hacknout a udělat si softwarovou GSM bránu.
Taková brána by mohla být levnější a hlavně netrpěla by tím kvalita hovoru. Tahle softwarová GSM brána by pravdu nejspíš musela komunikovat se skutečnou SIMkartou, ale to by mohla klidně na dálku přes internet. Podstatné je, že hovor by nešel pře GSM síť, ale přímo přes internet, který má obvykle podstatně menší latenci než 2g nebo 3g síť.
Uživatelský avatar
Tydýt
Příspěvky: 50
Registrován: sob 01. úno 2014 20:40:06

Re: Wifi calling

Příspěvek od Tydýt »

Příchozí hovory na telefon jdou rovnou od T-Mobile, ty odchozí předává T-Mobile naší ústředně.
A to je podle mne chyba. Vy jste virtuál a tak si to máte rozhodnout co se z příchozím hovorem udělá. Pak by klidně mohla být služba, že pokud jsem přihlášen přes SIP účet, tak hovor jde na sip, nebo třeba na mobil i sip. V telefonu si mohu nastavit sip účet a tudíž by obdoba služba vlastně mohla fungovat taky ....
_______________________________________ Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Wifi calling

Příspěvek od xsouku04 »

Tydýt píše:
Příchozí hovory na telefon jdou rovnou od T-Mobile, ty odchozí předává T-Mobile naší ústředně.
A to je podle mne chyba. Vy jste virtuál a tak si to máte rozhodnout co se z příchozím hovorem udělá. Pak by klidně mohla být služba, že pokud jsem přihlášen přes SIP účet, tak hovor jde na sip, nebo třeba na mobil i sip. V telefonu si mohu nastavit sip účet a tudíž by obdoba služba vlastně mohla fungovat taky ....
Samozřejmě. Ale velká trojka se bojí toho, že bychom se třeba u 50% příchozích hovorů úplně obešli bez její sítě. Třeba když je člověk doma či v kanceláři, je mnohem pohodlnější přijímat hovory na VoIP než na mobilu.
Odpovědět