Bezproblémový ADSL modem

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
moas
Příspěvky: 11
Registrován: stř 12. říj 2011 7:40:58

Bezproblémový ADSL modem

Příspěvek od moas »

Zdravím,
Máte někdo tip na bezproblémový, totálně stabilní ADSL modem?
Momentálně jsem vlastníkem jakéhosi potratu od TP-Linku ve kterém se muselo přes Telnet donastavovat cosi k SIP (je to tu i na fóru) a navíc už se i dvakrát stalo, že prostě voip za ním nefungovalo a musel jsem jej restartovat...
Našel jsem diskuzní téma, kde se řeší obecně ubohost ADSL modemů, ale spíš hledám doporučení nějakého opravdu solidního kousku z momentálně dostupného zboží na trhu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezproblémový ADSL modem

Příspěvek od xsouku04 »

Četl jste tohle?
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=289
Bohužel žádný 100% dobrý ADSL modem jiný než fritz nemáme otestovaný.
Jinak taky pozor na switche. Některé problémy dovedou způsobovat špatné či kousající se switche. Nebo pojašené síťové karty, které switche zahltí.
moas
Příspěvky: 11
Registrován: stř 12. říj 2011 7:40:58

Re: Bezproblémový ADSL modem

Příspěvek od moas »

Ano, to jsem četl. Přiznám se, že mi ta cena trochu vyrazila dech. Čekal jsem spíš nějakou krabičku kolem 2.000 CZK max. Ale ono se asi holt za kvalitu platí.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Bezproblémový ADSL modem

Příspěvek od Pitomec »

Nějak nechápu proč každej řeší all-in-one místo toho, aby si pořídil separé modem, separé router a separé Wi-Fi AP (nebo aspoň modem zvlášť a k tomu router s Wi-Fi). Mě by třeba u kabelovky ani nenapadlo vzít od UPC jednu krabici, která to má všechno v sobě, protože je mně jasný, že by tam něco zcela jistě nefungovalo jak má nebo nefungovalo k moji potřebě :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezproblémový ADSL modem

Příspěvek od xsouku04 »

Fritzbox je především kvalitní ADSL modem. Kvůli těm ostatním věcem ho nekupujeme i když se můžou také někdy hodit.
Bohužel prostě jiný kvalitní vdsl modem, který dovede plně využít celou rychlost a spolehlivost se zatím nevyrábí nebo o něm nevíme.
Já jsemtaky proti věcem co toho umí hodně ale nic pořádně. Nicméně fitzbox je v tomto vyjímka, že toho umí hodně ale vše dobře a jednoduše.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezproblémový ADSL modem

Příspěvek od xsouku04 »

moas píše:Ano, to jsem četl. Přiznám se, že mi ta cena trochu vyrazila dech. Čekal jsem spíš nějakou krabičku kolem 2.000 CZK max. Ale ono se asi holt za kvalitu platí.
Pokud nepotřebujete vdsl, tak tam mají i levnější modely.
Info

Re: Bezproblémový ADSL modem

Příspěvek od Info »

Osobně mám velice dobré zkušenosti s ADSL modemem D-Link DVA-G3671B/TO. Údajně ho měl D-Link vyvíjet speciálně na xDSL sítě O2.

Má umí ADSL/VDSL, 4x RJ45, 2x VoIP, WiFi b/g, 1x PSTN, 1x USB (možnost připojení 3G modemu jako záložního Internetu při výpadku xDSL; připojení USB flashky nebo externího HDD přístupného přes FTP pro všechny ze sítě; připojení USB tiskárny a modem pak funguje i jako print-server)

Co je na něm skvělé, tak, že perfektně zvládá QoS, takže klidně můžete sosat torrenty a VoIP hovory se nesekají (tohle jiné levné ADSL routery nezvládnou). Mám na něm 2x stolní PC, 2x NTB na WiFi a 2x VoIP telefony... Vše funguje naprosto skvěle a stabilně :-)

S Fritzem nemám zkušenost, každopádně jestli hledáte něco cenově dostupného, zkusil bych tento D-Link. O2 jej sice nabízí za 2500 Kč (nebo 2000 Kč při pořízení nové přípojky), ale třeba na Alza.cz jsem ho viděl jenom za 1200 Kč s DPH :-). Takže cena je velice příznivá.
Kamilos

Re: Bezproblémový ADSL modem

Příspěvek od Kamilos »

No jako nač kupocat takove drahé modemy, mám zyxel adsl+2 O2 a sip včetně faxu funguje normálně.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezproblémový ADSL modem

Příspěvek od xsouku04 »

Kamilos píše:No jako nač kupocat takove drahé modemy, mám zyxel adsl+2 O2 a sip včetně faxu funguje normálně.
A kolik máte zapojených zařízení ? Kolik počítačů a sip telefonů ? Pro malou kancelář stačí i ten modem za korunu, pokud máte velkou kancelář, je kvalitní modem za pár tisíc dobrá investice. Dobré modemy mohou být i některé s těch levnějších. To se nevylučuje. Akorát bohužel nikdo nepíše jaké to jsou.
Kamilos

Re: Bezproblémový ADSL modem

Příspěvek od Kamilos »

No ja mam 2 site, adsl a wifi na adsl bezi jen voip 6 cisel, a zbytek jede pres wifi. Zyxel P600 jede dost dobre, ten bily bastl huawei nebo jak se presne jmenoval uz nevim.Nastaveni vubec zadne atd. Za tu dobu co mam adsl vypadek jsem nepozoroval, ale u toho wifi to je horsi no.
Odpovědět