Volání ze Srí Lanky přes wifi

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Arecibo
Příspěvky: 1
Registrován: sob 01. říj 2016 18:39:09

Volání ze Srí Lanky přes wifi

Příspěvek od Arecibo »

Dobrý den,

1) Pokud bude někdo volat ze Srí Lanky přes odorika aplikací CSimple skrz wi.fi na české číslo, zaplatí 0,59 Kč/min?

2) Kolik MB/s by měla alespoň mít propustnost wi-fi, aby byl hovor na standardní srozumitelné úrovni?
Děkuji.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání ze Srí Lanky přes wifi

Příspěvek od xsouku04 »

Arecibo píše:Dobrý den,

1) Pokud bude někdo volat ze Srí Lanky přes odorika aplikací CSimple skrz wi.fi na české číslo, zaplatí 0,59 Kč/min?

2) Kolik MB/s by měla alespoň mít propustnost wi-fi, aby byl hovor na standardní srozumitelné úrovni?
Děkuji.
Ano, pokud budete volat z internetu, je cana hovoru do ČR 0,59 Kč/min.
Co se týče kvality wi-fi - rychlost není omezením, ale kvalita je omezením.
Kvalitu lze měřit např. pomocí ping, ale ještě lepší je asi nejdříve zavolat na *081, uslyšíte svoji ozvěnu a můžete se rozhodnout, jestli je kvalita dostatečná. Případně jít blíže k wifi vysílači.

Pokud by byla wifi nedostatečně kvalitní, je zde přecijen ještě jiná možnost, a to objednat si zpětné volání na číslo na Srí Lance a spojit je s českým číslem.
Pokud nemáte vlastní číslo, neměl by být větší problém nějaké místní číslo např. do hotelu si zjistit. Objednání samotné můžete udělat např. pomocí naší android aplikace
https://play.google.com/store/apps/deta ... back&hl=cs
Jiné obdobné aplikace: http://www.odorik.cz/w/api:programy

Právě jsem v Číně Šanghaji, internet zde funguje naprosto mizerně (je to politický záměr), ale zpětné volání na místní SIM objednané přes API funguje naprosto bez problému.
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: Volání ze Srí Lanky přes wifi

Příspěvek od LubosD »

xsouku04 píše:Právě jsem v Číně Šanghaji, internet zde funguje naprosto mizerně (je to politický záměr), ale zpětné volání na místní SIM funguje objednané přes API funguje naprosto bez problému.
Z mých zkušenosti (mj. i ze Šanghaje) je v takových destinacích lepší hovor udělat přes Skype (přes bránu Odoriku), jelikož Skype se dokáže nepříznivým podmínkám přizpůsobit lépe než SIP brána Odoriku. Pomáhá tomu sice *089 před číslo, ale člověk na to nesmí zapomenout...
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Volání ze Srí Lanky přes wifi

Příspěvek od helmut.niederman »

xsouku04 píše: Právě jsem v Číně Šanghaji, internet zde funguje naprosto mizerně (je to politický záměr), ale zpětné volání na místní SIM funguje objednané přes API funguje naprosto bez problému.
Pane Soukup, to jsou mi věci, tak vy jste v Šanghaji a internet funguje mizerně ? Nedávno tam v Číně byl jeden můj známý a ten vypozoroval, že ve velkých městech, internet funguje dobře, ale na okraji měst, na venkově a v malých obcích je to děs a hrůza. A Šanghaj je obrovské město, tak to se divím i ušima :roll:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání ze Srí Lanky přes wifi

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše:
xsouku04 píše: Právě jsem v Číně Šanghaji, internet zde funguje naprosto mizerně (je to politický záměr), ale zpětné volání na místní SIM funguje objednané přes API funguje naprosto bez problému.
Pane Soukup, to jsou mi věci, tak vy jste v Šanghaji a internet funguje mizerně ? Nedávno tam v Číně byl jeden můj známý a ten vypozoroval, že ve velkých městech, internet funguje dobře, ale na okraji měst, na venkově a v malých obcích je to děs a hrůza. A Šanghaj je obrovské město, tak to se divím i ušima :roll:
On internet v Číně funguje dobře, ale jen čínský internet. Pokud ale chci používat internetové služby mimo Čínu - tedy např. české webové stránky, je to mizérie. Prostě Čína se izoluje od internetového světa svým velkým čínským firewallem. Například google.com či facebook.com je nyní blokován vždy. Stránky forum.odorik.cz se někdy načítají i dvě minuty, někdy jsou načteny do deseti vteřin, někdy se nenačtou vůbec. Seznam.cz také někdy nejde vůbec. Blokaci různých stránek lze obejít VPN tunelem, ale i ten funguje jen někdy a je dost pomalý. Nezáleží na portu, UDP, zdá se, funguje trochu lépe než TCP.
Proto je poměrně překvapivé, že za těchto podmínek funguje někdy i použitelně Skype nebo VoIP přes SIP. Přes Skype jsem to zkoušel dnes třikrát. Jednou to nešlo, skype začal být offline, když jsem se pokoušel volat. Dvakrát to šlo, docela použitelně. Přes SIP jsem to zkoušel jednou, také to vypadalo použitelně. Jinak jsem si za 200 Yanů (750 Kč) pořídil přímo na letišti místní SIM a nechávám se spojovat zpětným voláním. Na simkartě mám prý 3 GByte dat, ale protože to více nefunguje, než funguje, podařilo se mi za 10 dní vypotřebovat jen tak 100 MB. (v hotelu používám wifi) V Číně je docela běžně k dispozici Wifi zdarma, řekl bych asi jak u nás. Rozhodně lépe než třeba ve Španělsku. Ale vždy platí, že mezinárodní datová spojení nic moc. Na práci nebo nějaké hledání na internetu to moc není. Myslím, že by to mohlo jít obejít nějakým tunelem přes Honkong, ale nemám zkušenost.

Rozumím tomu, že se Čína může rozhodnout blokovat některé projekty nadnárodních (=amerických) arogantních firem jako facebook.com nebo google.com, chápal bych to jako jakousi ochranu vlivu a podporu podobných domácích služeb. Proč ale zpomaluje a činí nespolehlivý veškerý mezinárodní internet, nechápu.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Volání ze Srí Lanky přes wifi

Příspěvek od xtonda »

xsouku04 píše: Rozumím tomu, že se Čína může rozhodnout blokovat některé projekty nadnárodních (=amerických) arogantních firem jako facebook.com nebo google.com, chápal bych to jako jakousi ochranu vlivu a podporu podobných domácích služeb. Proč ale zpomaluje a činí nespolehlivý veškerý mezinárodní internet nechápu.
Protože aby mohli blokovat nežádoucí obsah musí veškerý provoz přes něco filtrovat a to něco obsluhuje zemi s miliardou obyvatel, tak se nelze až tak divit, že jim to nestíhá nebo padá.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání ze Srí Lanky přes wifi

Příspěvek od xsouku04 »

xtonda píše:
xsouku04 píše: Rozumím tomu, že se Čína může rozhodnout blokovat některé projekty nadnárodních (=amerických) arogantních firem jako facebook.com nebo google.com, chápal bych to jako jakousi ochranu vlivu a podporu podobných domácích služeb. Proč ale zpomaluje a činí nespolehlivý veškerý mezinárodní internet nechápu.
Protože aby mohli blokovat nežádoucí obsah musí veškerý provoz přes něco filtrovat a to něco obsluhuje zemi s miliardou obyvatel, tak se nelze až tak divit, že jim to nestíhá nebo padá.
Asi to tak nějak bude, ale nezdá se že by blokovali podle obsahu (podle typu procházejících dat - to by mi nejspíš zaříznuli mé vpn) a udržovat si tabulky rozsahů ip adres zakázaných služeb není zase až tak těžké a pak už jen stačí zakázané ip adresy prostě neroutovat do světa a blokace je hotova bez nějakého speciálních zařízení či nákladů.
Skoro žádný Číňan neumí anglicky, tedy na nějaké stránky mimo Čínu stejně nejspíš chodit nebude. Blokace podle ip adres případně domén je pro běžného stádovitého občana opravdu dostatečná. A Číňané se zdají být více stádovití, než na co jsme v ČR zvyklí.
cizo
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 03. zář 2015 17:45:45

Re: Volání ze Srí Lanky přes wifi

Příspěvek od cizo »

Arecibo píše:Dobrý den,

1) Pokud bude někdo volat ze Srí Lanky přes odorika aplikací CSimple skrz wi.fi na české číslo, zaplatí 0,59 Kč/min?

2) Kolik MB/s by měla alespoň mít propustnost wi-fi, aby byl hovor na standardní srozumitelné úrovni?
Děkuji.
Doporučuji pořídit si na Srí Lance místní SIM. Za méně než 100 Kč získáte několik GB dat. Byl jsem tam před 4 lety a kde to šlo, voipoval přes místní 3G sítě. Tam, kde nebyl slušný internet k dispozici, jsem použil i přímého volání z jejich SIM na český mobil za cca 3 Kč/min (při volání na 100 420 xxxxxxxxx) . Dnes bude situace ještě růžovější, neboť mají i LTE. Operátorů je víc, já jsem použil Mobitel. Má různé objemy dat: http://www.mobitel.lk/broadband/plans-a ... epaid#Best nebo balík pro turisty: http://www.mobitel.lk/prepaid/tourist-pack . SIM jsem koupil i s daty a nějakými minutami na volání na letišti za cca 200 Kč. Jenom to byl trochu obřad při registraci. Mimochodem kartu mám dodnes a funkční (každý půlrok ji musím přiživit cca 1,5 EUR - občas ji někomu půjčím).
Odpovědět