Volání z mobilu přes domácí WiFi

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Jarda
Příspěvky: 3
Registrován: úte 27. pro 2011 15:35:58

Volání z mobilu přes domácí WiFi

Příspěvek od Jarda »

Dobrý den,
chci se zeptat na zkušenosti a možnosti volání z mobilů v rodině přes internet - přes domácí neomezenou WiFi ( říká se tomu myslím s provolbou ), bez nutnosti investice do chytrých telefonů a datových tarifů.
Děkuji.Jinak hezké mezisvátky.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Volání z mobilu přes domácí WiFi

Příspěvek od Pitomec »

Pokud má telefon Wi-Fi a SIP klienta, tak se obvykle telefonovat dá. Ovšem používat to jako trvalý řešení není moc ideální, protože to žere baterku telefonu, číslo je dostupný pouze když se telefon přihlásí (takže pokud mám třeba mobil u sebe a jsem pryč, tak si nikdo jiný z rodiny nezavolá a musí počkat až přijdu) - celkově bych to radši vyřešil nákupem VOIP telefonu, jenž bude trvale v provozu v daným místě.
Obrázek
Jarda
Příspěvky: 3
Registrován: úte 27. pro 2011 15:35:58

Re: Volání z mobilu přes domácí WiFi

Příspěvek od Jarda »

Pohybujeme se,i pracovně,většinou v terénu.Ve VOIP technologii se vůbec nevyznám-měl jsem na mysli např. variantu nějakou škatulku se SIM kartou spojenou s routerem,přes kterou by probíhaly přesměrované hovory.Pak stačí jenom výhodná sazba od operátora na 1 číslo.Třeba.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Volání z mobilu přes domácí WiFi

Příspěvek od Pitomec »

Jedná-li se o volání přes Wi-Fi, tak k tomu nepotřebuješ ani SIM kartu a ani nic co nějak souvisí s mobilním operátorem.

Jestli máš na mysli volání ze sítě mobilního operátora, ale hovor uskutečněný přes VOIP, tak k tomu je potřeba brána. Na té je SIM karta s nějakým telefonním číslem "AB" obvykle s nulovým paušálem, na svém telefonním čísle máš aktivováno volání na číslo "AB" zdarma (třeba u Vodafone je to služba Kamarádi) a zároveň je na té bráně nastavený i VOIP provider s číslem "XY", přes kterého se uskutečňují hovory, které jsou tam automaticky předávány z čísla "AB".
Obrázek
Jarda
Příspěvky: 3
Registrován: úte 27. pro 2011 15:35:58

Re: Volání z mobilu přes domácí WiFi

Příspěvek od Jarda »

Brána,to je ono.Přijde mi to jako docela elegantní řešení.Zaznamenal jsem tady na fóru návrh ve smyslu :majitelé wifi spojte se,ale tohle vypadá líp.Hlavně je to použitelné i mimo obydlená území.Je tu,pravda,počáteční investice zhruba na úrovni dosti chytrého telefonu,ale myslím,že se to levnějším voláním zaplatí.Jenom mi není jasné v jakém režimu funguje SIM karta v GSM bráně a jak se na to tváří operátor,jestli se volanému zobrazuje výchozí číslo volajícího,možnost volání zdarma např. v síti Odorik přes bránu atd.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Volání z mobilu přes domácí WiFi

Příspěvek od Pitomec »

Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Volání z mobilu přes domácí WiFi

Příspěvek od Kristovec »

Jestli muzu,tohle vidim dost skepticky,cena jednoho Kamarada je 175 Kc mesicne,,to mozna spis koupit co nejlevnejsi mobil schopny pracovat s Fringem a tech 175 Kc dat za Internet v mobilu,kteqy by pak poslouzil i na SMS pres Oskarka ci z Odorikova webu,aplikaci a tak.A take na emaily a spoustu jinych veci,nez jen hovor na jedno cislo.
Kde je 3G,vola se skvele,aldm i s GPRS - EDGE to jde.

Kdyz tak,pokud by ta brana mohla byt na pevnem cisle,tak Pokec Na Jedno pak u O2 stoji 19 Kc tydne,
tedy asi 80 Kc mesicne.To by usetrilo 90 Kc na VoIPpovani.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Volání z mobilu přes domácí WiFi

Příspěvek od ViR »

Kristovec píše:Jestli muzu,tohle vidim dost skepticky,cena jednoho Kamarada je 175 Kc mesicne
Výhodnost záleží na objemu volání.
Kristovec píše:...to mozna spis koupit co nejlevnejsi mobil schopny pracovat s Fringem a tech 175 Kc dat za Internet v mobilu,kteqy by pak poslouzil i na SMS pres Oskarka ci z Odorikova webu,aplikaci a tak.A take na emaily a spoustu jinych veci,nez jen hovor na jedno cislo. Kde je 3G,vola se skvele,aldm i s GPRS - EDGE to jde.
Je to samozřejmě alternativa. Běžně ji používám. Ale Fring, a ještě navíc přes GPRS, rozhodně není vhodný pro "business" komunikaci. Brána s provolbou se použít dá.
Kristovec píše:Kdyz tak,pokud by ta brana mohla byt na pevnem cisle,tak Pokec Na Jedno pak u O2 stoji 19 Kc tydne, tedy asi 80 Kc mesicne.To by usetrilo 90 Kc na VoIPpovani.
To občas v rodině používáme, i když nikoli s "Pokec na jedno", ale s "Twist pevná plus", kde je složená cena při stejném týdenním poplatku o 50 hal. vyšší (ale zase je možné za padesátník volat na všechny pevné linky). Samozřejmě si ale tu bránu s pevnolinkovým číslem musíte (obdobně jako GSM bránu) zajistit sám, neb žádný operátor to na běžném geografickém čísle nesmí (z důvodu porušení číslovacího plánu) nabízet jako službu. Jen na číslech "virtuálních volacích karet", s prefixem 822. Ta provolba je ale na obsluhu trochu opruz, i když je hovor zase celkem kvalitní :-).

Jinak se dá, pokud je počet mobilních čísel kam běžně voláte omezený, různě kouzlit třeba i s přesměrováním.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání z mobilu přes domácí WiFi

Příspěvek od xsouku04 »

Já bych poradil ještě jednu fintu. Pokud si např. platíte balíček neomezené volání na pevné linky, nebo máte více čísel kde máte neomezené volání, můžete také pořádat konference. Moje mamka tak třeba může spojit babičku s tetou, kteří už neomezené balíčky nemají a přesto pak tímto způsobem mluví hodinu denně zadarmo.

Je ale třeba volat rozumně, protože "neomezené" není opravdu neomezené :)
Odpovědět