Novy tts hlas pre Slovensko

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
AloAxh
Příspěvky: 1
Registrován: pon 31. říj 2016 23:09:09

Novy tts hlas pre Slovensko

Příspěvek od AloAxh »

Zdravím,
pri tvorbe jednej aplikácie,kde potrebujem syntetický slovenský hlas,som zistil že všetky tts hlasy pre slovenčinu sú dosť nekvalitné.V porovnaný s IVONOU alebo niektorými českými hlasmi od Speechtech mi prídu veľmi umelé.Preto som sa rozhodol vytvoriť naozaj kvalitný slovenský tts hlas.Bohužiaľ, nemám zatiaľ dostatok vedomostí na vytvorenie takého hlasu ani neviem na koho sa obrátiť.Bol by som preto veľmi vďačny za každú informáciu, ktorá by mi pomohla.Som pripravený do toho investovať a preto hľadám najmä ľudí, ktorí majú už s niečím podobným skúsenosti a vedeli by pracovať na tom hlase,samozrejme že by som im zaplatil.Ale budem vďačný za každú informáciu. Zaujíma ma ,čo je potrebné na vytvorenie čo najprirodzenejšieho hlasu pre slovenčinu. Či je vôbec možné vytvoriť hlas kvalitný ako od IVONY v slovenčine alebo lepší. Ide mi hlavne o to, aby neznel umelo a bol schopný čítať ebooky.
Za odpovede ďakujem.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Novy tts hlas pre Slovensko

Příspěvek od xsouku04 »

Vytvořit kvalitní syntetický hlas určitě není jen tak, ale poněkud komplexní a komplikovaný úkol. Tedy raději bych se do toho nepouštěl. Speechtech nabízí i jeden kvalitní slovenský hlas. Ten by nešel použít. Proč nelze použít třeba google hlas? Ten také není úplně špatný.
http://www.speechtech.cz/cz/demo-tts#Iva210
Odpovědět