Fax a SPA2102

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Kamilos

Fax a SPA2102

Příspěvek od Kamilos »

Zdravím, faxujete někdo ? Zde nejdou příchozí faxy, odchozí se mi podařil odeslat. Mám SPA-2102 a v tom jsem docela zběhlý. Zřejmé budeme muset počkat na novou ústřednu. Taky zde bude asi kámen úrazu v nepodpor. kodeku G.711 ulaw
a T.38. Jinak normalné sip faxy u jiného poskyt. posílám do 0,30 sec a zde prichozi do 1,12 spadnou. Taky jsem upravil RTP Packet Size: na 0,20 z 0,30 ( potlaceni echa atd. ) Zmenil jsem nework jitter level na very high aJitter buffer adj na disabled. bohuzel nic nepomohlo.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fax a SPA2102

Příspěvek od xsouku04 »

fax jsme řešili zde. http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=7&t=387

Jinak kodek alaw a ulaw jsou co se týče schopnosti faxovat totožné, jen kodek ulaw se používá v USA a kodek alaw v evropě.
Někteří operátoři si toho faktu nevšimli takže klidně "podporují" i ulaw, přestože jsme v evropě.
Myslím, že fakt za 300 ms odeslat nejde. :) To měla být asi minuta 0,3 minuty ?
Jaké máte číslo a faxujete směr O2 -> vaše číslo ?
Kamilos

Re: Fax a SPA2102

Příspěvek od Kamilos »

Ano ano bylo mysleno kolem 30 sekund. Mám klasické O2 číslo fax CANON L290 a SIP cislo 555444046 na FAXu ISENNSYS MF4570. Tak muzu testovat faxy do aleluja. Jinak od 802 se taky stane, ze to nekdy hodi NG, fax se nekdy vytiskne a nekdy ne. Jinak pingy mam Minimum = 13ms, Maximum = 23ms, Průměr = 16ms sip.odorik.cz. Ala hlas.802.cz mam Minimum = 12ms, Maximum = 14ms, Průměr = 12ms
Hodlam nekam migrovat, u 802 se to nejak docela zhorsilo a pozoruji koktanimm, uz me to trapi mesic a na forech nejsem sam kdo ma problem tak jako ja. Pred tim to jelo ok. Pockam az to tady spusti od ledna a pak se rozhodnu. Jinak jsem kukal po ipvox, tam faxy vali ok. Jen tady je zase silena kupa nastaveni a obdoba jak u 802. Coz je pro me velke + !
Kamilos

Re: Fax a SPA2102

Příspěvek od Kamilos »

Tak jsem se pokusil pouzit nastaveni od 802 a prepsal login atd. prijem faxu nelze! Odeslani ztrata paket 58270 a pakket error 1 ale fax odesel! prijem neni mozny. Pro dnesek to balim. At to nebo ono nastaveni, chyba bude asi u poskytovatele.
Odpovědět