Volání přes jiného providera

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
cowok
Příspěvky: 27
Registrován: pon 03. pro 2012 23:57:00

Volání přes jiného providera

Příspěvek od cowok »

Dobrý den, mám dotaz.

Situace: Mám VOIP telefon, který umožnuje pouze 1 SIP účet a na něm je zaregistrován odoričí účet, který má veřejné číslo. Tzn., telefon je schopen přijímat hovory a volat ven přes Odorik.cz.

Nicméně, ze specifických důvodů bych chtěl, aby VEŠKERÉ odchozí hovory byly realizovány přes Betamax (zejména z důvodu častého volání do zahraničí, které je přes tento klon levné či zdarma). Je možné toto nějak defaultně na předmětné lince odoričího účtu nastavit?

Alternativou je mít na telefonu zaregistrován přímo Betamaxí účet, ale pak je zase problém s příchozími hovory, Betamax pravděpodobně nepodporuje volání na id_uzivatele@sip.nejaky_betamax.com.

Děkuji za odpovědi a rady.
cizo
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 03. zář 2015 17:45:45

Re: Volání přes jiného providera

Příspěvek od cizo »

V telefonu je možné zaregistrovat betamaxí účet. U příchozího číslo od Odorika jde pak přidat paralelní vyzvánění na Betamax typu sip:josef.vonasek@stuntcalls.com a je vymalováno.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání přes jiného providera

Příspěvek od xsouku04 »

Pokud byste nechtěl veškeré, ale jen nějaké, je zde ještě možnost SIPA.
Do rychlých kontaktů si dáte jméno a heslo i volané číslo. Jiné číslo je možné volat pomocí prefixu *06 viz SIPA
http://www.odorik.cz/w/specialni_cisla

*06XXX*YYYYYYYYYY… XXX je rychlý kontakt, pod kterým je uloženo "SIPA" - volání s autentizací přes jiného operátora. YYYYYYYY je telefonní číslo, které chcete přes jiného operátora volat, ve tvaru, který jiný operátor akceptuje.

Přidávání onoho prefixu pro čísla či předčíslí, kde je to žádoucí je možné řešit dialplanem.
cowok
Příspěvky: 27
Registrován: pon 03. pro 2012 23:57:00

Re: Volání přes jiného providera

Příspěvek od cowok »

cizo píše:V telefonu je možné zaregistrovat betamaxí účet. U příchozího číslo od Odorika jde pak přidat paralelní vyzvánění na Betamax typu sip:josef.vonasek@stuntcalls.com a je vymalováno.
Takhle snadné to není, tohle mě samozřejmě napadlo vyzkoušet. Bohužel, Betamaxí klony asi neumí přijímat hovory, prostě telefon nezvoní. Zkoušel jsem z telefonu registrovaného na Betamax volat na jiného uživatele betamaxu, nebylo spojeno. Z jejich klienta není možné zadat nic jiného než číslo, totéž platí pro volání z webu. Teď to zkouším. Mám jeden telefon registrovaný na Odorika, druhý na Betamax. Objednal jsem si zpětné volání z Odorika na Betamax, Odorik vyzvání, vzal jsem to, Betamax mlčí :( Výpis probíhajících hovorů: *uri_xxxxxxxxx Česká rep. - * v síti 0m0s (31) 0,00 0,00 (nespojeno)
cowok
Příspěvky: 27
Registrován: pon 03. pro 2012 23:57:00

Re: Volání přes jiného providera

Příspěvek od cowok »

xsouku04 píše:Pokud byste nechtěl veškeré, ale jen nějaké, je zde ještě možnost SIPA.
Do rychlých kontaktů si dáte jméno a heslo i volané číslo. Jiné číslo je možné volat pomocí prefixu *06 viz SIPA
http://www.odorik.cz/w/specialni_cisla

*06XXX*YYYYYYYYYY… XXX je rychlý kontakt, pod kterým je uloženo "SIPA" - volání s autentizací přes jiného operátora. YYYYYYYY je telefonní číslo, které chcete přes jiného operátora volat, ve tvaru, který jiný operátor akceptuje.

Přidávání onoho prefixu pro čísla či předčíslí, kde je to žádoucí je možné řešit dialplanem.
Pomocí zpětného volání jsem zkoušel SIPA v tomto formátu: sipa:stuntcalls_id:stuntcalls_heslo:00420_nějaké_číslo@sip.stuntcalls.com, to funguje. Ale pokud místo "00420_nějaké_číslo" dám id jiného betamaxího uživatele, na kterého se chci dovolat (třeba pepa123), a na kterého mám registrovaný jiný telefon, telefon nevyzvání. Takže prostě asi není u Betamaxu možné volat na id, resp. uživatelská jména
cizo
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 03. zář 2015 17:45:45

Re: Volání přes jiného providera

Příspěvek od cizo »

cowok píše:
cizo píše:V telefonu je možné zaregistrovat betamaxí účet. U příchozího číslo od Odorika jde pak přidat paralelní vyzvánění na Betamax typu sip:josef.vonasek@stuntcalls.com a je vymalováno.
Takhle snadné to není, tohle mě samozřejmě napadlo vyzkoušet. Bohužel, Betamaxí klony asi neumí přijímat hovory, prostě telefon nezvoní. Zkoušel jsem z telefonu registrovaného na Betamax volat na jiného uživatele betamaxu, nebylo spojeno. Z jejich klienta není možné zadat nic jiného než číslo, totéž platí pro volání z webu. Teď to zkouším. Mám jeden telefon registrovaný na Odorika, druhý na Betamax. Objednal jsem si zpětné volání z Odorika na Betamax, Odorik vyzvání, vzal jsem to, Betamax mlčí :( Výpis probíhajících hovorů: *uri_xxxxxxxxx Česká rep. - * v síti 0m0s (31) 0,00 0,00 (nespojeno)
Zdá se, že z Odoriku přestalo fungovat odchozí volání na SIP URI. Když takové volání zadám do zkrácené volby, je hlášena nedostupnost. Dříve to šlo. Co na to někdo z Odoriku?
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Volání přes jiného providera

Příspěvek od kovik »

cizo píše:
cowok píše:
cizo píše:V telefonu je možné zaregistrovat betamaxí účet. U příchozího číslo od Odorika jde pak přidat paralelní vyzvánění na Betamax typu sip:josef.vonasek@stuntcalls.com a je vymalováno.
Takhle snadné to není, tohle mě samozřejmě napadlo vyzkoušet. Bohužel, Betamaxí klony asi neumí přijímat hovory, prostě telefon nezvoní. Zkoušel jsem z telefonu registrovaného na Betamax volat na jiného uživatele betamaxu, nebylo spojeno. Z jejich klienta není možné zadat nic jiného než číslo, totéž platí pro volání z webu. Teď to zkouším. Mám jeden telefon registrovaný na Odorika, druhý na Betamax. Objednal jsem si zpětné volání z Odorika na Betamax, Odorik vyzvání, vzal jsem to, Betamax mlčí :( Výpis probíhajících hovorů: *uri_xxxxxxxxx Česká rep. - * v síti 0m0s (31) 0,00 0,00 (nespojeno)
Zdá se, že z Odoriku přestalo fungovat odchozí volání na SIP URI. Když takové volání zadám do zkrácené volby, je hlášena nedostupnost. Dříve to šlo. Co na to někdo z Odoriku?
Dobry den,
uvedte konkretni pripad prosim, volani na sip:music@iptel.org mi funguje.
cowok
Příspěvky: 27
Registrován: pon 03. pro 2012 23:57:00

Re: Volání přes jiného providera

Příspěvek od cowok »

K problematice nemožnosti volaní na betamax (resp. na uživatelská jména) nenalezeno žádné řešení?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání přes jiného providera

Příspěvek od xsouku04 »

cowok píše:K problematice nemožnosti volaní na betamax (resp. na uživatelská jména) nenalezeno žádné řešení?
Zkuste to z microsip. Z něj to jde? Ten umožňuje volání na SIP uri. Pokud to také nejde, bude to věc Betamaxu.
Příklad volání na SIP uri z microsip je v našem návodu: http://www.odorik.cz/w/microsip#microsi ... a_odorikcz
Odpovědět