SIPA *06XXX*YYYYYYYYYY…

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
gyrus
Příspěvky: 51
Registrován: sob 05. pro 2015 20:14:45

SIPA *06XXX*YYYYYYYYYY…

Příspěvek od gyrus »

Dobrý den,

v návodu se píše: "XXX je rychlý kontakt, pod kterým je uloženo "SIPA" - volání s autentizací přes jiného operátora. YYYYYYYY je telefonní číslo, které chcete přes jiného operátora volat, ve tvaru, který jiný operátor akceptuje."

Potřeboval bych poradit, jak mám správně vyplnit rychlou volbu (např. 999), abych pak mohl z telefonu volat přímo *06999*telefonni_cislo a hovor byl účtován na jiného operátora.
Když mám rychlou volbu SIPA přimo na určité číslo, vypadá to takto sipa:username:heslo:telefonni_cislo@pbx1.ha-loo.cz. Ale jak to zadam bez toho telefonního cisla?

Děkuji.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: SIPA *06XXX*YYYYYYYYYY…

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
dejde tam jakekoli tel. cislo. Pouzijeme pouze jmeno, heslo a domenu. Telefonní číslo v rychlém kontaktu bude ignorováno a použito podle toho, co vytočíte v *06999*telefonni_cislo.

Telefoní číslo v kotaktu 999 by bylo použito, jen kdybyste vytočil přímo onen kontakt 999.
gyrus
Příspěvky: 51
Registrován: sob 05. pro 2015 20:14:45

Re: SIPA *06XXX*YYYYYYYYYY…

Příspěvek od gyrus »

Super, díky. Konečně se mi povede užitečně vyčerpat kredit a budu moct všechno převést sem.

1) Lze nějak nastavit defaultní prefix pro odchozí volání (ten *06xxx*)? Používáme SIP volání z Nokie E66 a E52, ty ale myslím, žádný dialplan nemají. Takže bych to rád zadal v nastavení linky.

2) A lze nějak docílit toho, aby, když volání SIPA použiju jako záložní číslo, aby tento přesměrovaný hovor měl jako identifikaci volajícího toho původně volajícího a ne číslo, které je dané nastavením linky u jiného operátora?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SIPA *06XXX*YYYYYYYYYY…

Příspěvek od xsouku04 »

gyrus píše:Super, díky. Konečně se mi povede užitečně vyčerpat kredit a budu moct všechno převést sem.

1) Lze nějak nastavit defaultní prefix pro odchozí volání (ten *06xxx*)? Používáme SIP volání z Nokie E66 a E52, ty ale myslím, žádný dialplan nemají. Takže bych to rád zadal v nastavení linky.
Dialplan u nás nastavit nejde.
gyrus píše: 2) A lze nějak docílit toho, aby, když volání SIPA použiju jako záložní číslo, aby tento přesměrovaný hovor měl jako identifikaci volajícího toho původně volajícího a ne číslo, které je dané nastavením linky u jiného operátora?
Tohle není možné už z principu. O tom, jaké číslo volajícího je povoleno, rozhoduje daný operátor a ne my.
gyrus
Příspěvky: 51
Registrován: sob 05. pro 2015 20:14:45

Re: SIPA *06XXX*YYYYYYYYYY…

Příspěvek od gyrus »

Asi 14 dni me nefunguji SIPA hovory. Vse jsem zkontroloval, ale chybu nevidim. Je nejaka zmena u Odorika anebo to muze druhy operator (zde ha-loo) zakazat? napr. hovor 226773648.
Děkuji
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: SIPA *06XXX*YYYYYYYYYY…

Příspěvek od kovik »

gyrus píše:Asi 14 dni me nefunguji SIPA hovory. Vse jsem zkontroloval, ale chybu nevidim. Je nejaka zmena u Odorika anebo to muze druhy operator (zde ha-loo) zakazat? napr. hovor 226773648.
Děkuji
Dobry den,
resil jsem to,problem je v domene,zadejte si do rychleho kontaktu 217.66.161.8 namisto ustredna.ha-vel.cz
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: SIPA *06XXX*YYYYYYYYYY…

Příspěvek od kovik »

kovik píše:
gyrus píše:Asi 14 dni me nefunguji SIPA hovory. Vse jsem zkontroloval, ale chybu nevidim. Je nejaka zmena u Odorika anebo to muze druhy operator (zde ha-loo) zakazat? napr. hovor 226773648.
Děkuji
Dobry den,
resil jsem to,problem je v domene,zadejte si do rychleho kontaktu 217.66.161.8 namisto ustredna.ha-vel.cz
Dobry den,
problem sem odhalil a opravil, uz by to melo fungovat i s domenou.
Dekuji za nahlaseni.
gyrus
Příspěvky: 51
Registrován: sob 05. pro 2015 20:14:45

Re: SIPA *06XXX*YYYYYYYYYY…

Příspěvek od gyrus »

Díky, skvělé, funguje.

Odesláno z mého 2014811 pomocí Tapatalk
Odpovědět