Odesílání SMS na FAX - proč přichází 4 faxy ?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...

Odesílání SMS na FAX - proč přichází 4 faxy ?

Příspěvekod helmut.niederman » úte 13. pro 2016 20:04:38

Mám dotaz v programu Internet Manager od T-mobile z USB modemu Huawei E173 jsem posílal dlouhou SMS na faxové číslo Odorik s nomandickým číslem. Ta SMS byla dlouhá na 4 SMSky. Proč ovšem Odorik každou SMS o max. délce 160 znaků čtvrtí a nepošle celou dlouho SMS na tzv. " jeden faxový papír A4" formátu PDF ? Realita je taková, že mi emailem přijdou 4 " čtyři faxové papíry A4 " z nich každá stránka A4 je uložena do jednoho emailu. Takže zpráva není ani v jednom PDFku celistvá ale je rozkouskovaná, ale proč. ? Podotýkám že tato dlouhá SMS nemá interpunkční znaménka, které by dělali SMS dlouhou, ona je záměrně dlouhá bez interpunkčních znamének. Ta aplikace Internet Manager to taky umí detekovat.

Když pak příjde PDF emailem, tak u všech 4 zpráv s přílohou PDF se zobrazí info viz ukázka :
Odeslano: 13.12.2016 09:14:59
Pocet stran: 1
Odesilatel: 284001000
Prijemce:910000000 (000000)


Proč to nelze udělat tak, aby emailem přišla pouze jedna zpráva s PDF přílohou a teď buď za a) s počtem stran 1 a všechny 4 SMS uložené na jediné straně A4 PDF, nebo za b) počet stran 4 s tím, že každá SMS bude zase rozkousíčkována na každou stranu A4 ale příjde jen jeden email, jediná faxová příloha. Ale spíš bych potřeboval, aby se všech 4 SMS vešly na jednu stranu A4 PDF ?!

Tady je příklad viz screenshot. Chci odeslat tuto faxovou SMS ale s interpunkčními znaménky která podle počítadla Internet Manager od TMO ukazuje 5 SMS. Když ovšem toto pošlu na nomandické faxové číslo. Příjde mi do mailu 5 emailových zpráv opět rozkousíčkované vždy na jednu stranu A4 PDF. Viz Screenshot při pokusu o odesílání dlouhé SMS s interpunkčními znaménky na faxové číslo.
SMSFAX.JPG
SMSFAX.JPG (34.52 KiB) Zobrazeno 2901 krát

A ještě se chci zeptat, všeobecně, pokud udělám v aplikaci Internet Manager příležitost poslat všech 5 SMS zpráv více příjemcům například na druhé obyčejné neODORčí faxové číslo někam na Jižní Moravu jak to ten fax na druhé straně pak příjme ? Příjme tedy všech 5 SMS zpráv na jednu A4 tedy vytiskne to ta faxová tiskárna, nebo vytiskne 5 faxových A4 stránek s tím, že celý ten text viz screenshot bude rozdělený ? Je to jen vyjimka u Odoriku nebo to platí pro jakýkoliv fax ? Děkuji za odpověd.
Uživatelský avatar
helmut.niederman
 
Příspěvky: 860
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Odesílání SMS na FAX - proč přichází 4 faxy ?

Příspěvekod xsouku04 » úte 13. pro 2016 20:09:42

Převod SMS na fax nedělá Odorik. Ten, kdo to dělá, si tam tuším dává logo a je to myslím T-mobile. Tedy je třeba si stěžovat u něj. Vůbec doručování SMS na pevné linky je nějak nedoděláno/neudržováno. Hlasu je špatně rozumět a faxy mají špatně diakritiku (pokud si to neopravili). Naprostá většina SMS poslaná na pevné linky je předpokládám omyl. Praktické použití to moc nemá, když tomu hlasu je stejně horko těžko rozumět. Odesilatel platí zvýšenou cenu a nepoužijí se balíčky volných SMS. Osobně jsem ještě nikdy nedostal smysluplnou SMS na pevnou linku, které bych rozuměl. Tedy pro velké operátory je to snadný způsob, jak poplety okrást o pár peněz a vydělat si více. Ta nedokonalá služba je jen neužitečná zástěrka, aby ono kradení šlo nějak zdůvodnit.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 6780
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno

Re: Odesílání SMS na FAX - proč přichází 4 faxy ?

Příspěvekod helmut.niederman » úte 13. pro 2016 20:26:37

xsouku04 píše:Převod SMS na fax nedělá Odorik. Ten kdo to dělá si tam tuším dává logo a je to myslím T-mobile. Tedy je třeba si stěžovat u něj. Vůbec doručování SMS na pevné linky je nějak nedoděláno/neudržováno. Hlasu je špatně rozumět a faxy mají špatně diakritiku (pokud si to neopravili). Naprostá většina SMS poslané na pevné linky jsou předpokládám omyly. Praktické použití to moc nemá, když tomu hlasu je stejně horko těžko rozumět. Odesilatel platí zvýšenou cenu a nepoužijí se balíčky volných SMS. Osobně jsem ještě nikdy nedostal smysluplnou SMS na pevnou linku, které bych rozuměl. Tedy pro velké operátory je to snadný způsob jak poplety okrást o pár peněz a vydělat si více. Ta nedokonalá služba je jen neužitečná zástěrka, aby ono kradení šlo nějak zdůvodnit.


Žádné LOGO tam není. Tady vám dávám dva screenshoty. Jedna "skupina SMS = 4 sms zprávy " byla poslána ze sítě "Eurotel :lol: " a dole pak v textu je napsáno o Eurotelu a Druhá " skupina SMS = 5 sms zpráv " byla poslána ze sítě " T-mobile/virtuál Kaktus " a dole pak v textu je napsáno o T-mobile.

1) Screenshot PDF faxové stránky A4; SMS odeslaná ze sítě Eurotel/O2
FAXPDF.JPG
FAXPDF.JPG (80.92 KiB) Zobrazeno 2887 krát

2) Screenshot PDF faxové stránky A4; SMS odeslaná ze sítě T-mobile/Kaktus
FAXPDFT-M.JPG
FAXPDFT-M.JPG (82.36 KiB) Zobrazeno 2887 krát
Uživatelský avatar
helmut.niederman
 
Příspěvky: 860
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Odesílání SMS na FAX - proč přichází 4 faxy ?

Příspěvekod xsouku04 » úte 13. pro 2016 21:55:57

Tedy to vypadá že jak O2 ta T-mobile mají stejný velmi zastaralý software zjevně od jednoho dodavatele, kde se ještě O2 jmenuje Eurotel a przní háčky a čárky.
Viz Odesilateli můžete odpovidit.
Doporučuje se na podobné služby nespoléhat a pokud možno je nepoužívat. Je to zde hlavně z toho důvodu, až vám nějaký popleta pošle SMS, abyste si mohli přečíst, co napsal v emailu a nerušilo vás to.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 6780
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno

Re: Odesílání SMS na FAX - proč přichází 4 faxy ?

Příspěvekod helmut.niederman » úte 13. pro 2016 22:48:55

Tak jsem zjistil, že u Kaktusu stojí odeslání SMS na FAX tedy na pevné číslo 1,50 Kč, což se tedy vyplatí. :D Jsou dvě možnost, buď je tam nějaký bug, a nebo ty SMSky v Česku nerozlišují. Odorik a jiní operátoři si účtují na pevnou linku vyšší příplatek. Například u O2 je to 5,90 Kč tedy jako MMS. :x

xsouku04 píše:Tedy to vypadá že jak O2 ta T-mobile mají stejný velmi zastaralý software zjevně od jednoho dodavatele, kde se ještě O2 jmenuje Eurotel a przní háčky a čárky.
Viz Odesilateli můžete odpovidit.
Doporučuje se na podobné služby nespoléhat a pokud možno je nepoužívat. Je to zde hlavně z toho důvodu, až vám nějaký popleta pošle SMS, aby jste si mohli přečíst co napsal v emailu a nerušilo vás to.


Škoda, že nemám klasický fax anebo nemohu být v dosahu klasického faxu, abych si to mohl otestovat, jestli by ta zpráva přišla nějak podobně. Škoda. :cry:
Uživatelský avatar
helmut.niederman
 
Příspěvky: 860
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Odesílání SMS na FAX - proč přichází 4 faxy ?

Příspěvekod xtonda » stř 14. pro 2016 12:06:13

Tohle je prostě historická služba. Kolik lidí v době WhatsAppu, Hangoutu, Facebooku, Skypu a emailů chce posílat SMS na FAX? S tím sem si hrál v devadesátejch letech když T-Mobile přes SMS ve speciálním formátu uměl poslat fax nebo mail.

Používej to jak to je nebo to nepoužívej, když se ti to nelíbí.
xtonda
 
Příspěvky: 734
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19


Zpět na odorik.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků