Volanie na slovenský mobil - hláška o nedostupnosti

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
aiwan
Příspěvky: 98
Registrován: pát 12. črc 2013 0:16:11

Volanie na slovenský mobil - hláška o nedostupnosti

Příspěvek od aiwan »

Dobrý deň,

z času na čas sa mi stáva, že pri volaní na SK mobil mi spustí hlášku v nejakom cudzom jazyku + angličtine, že volané číslo je nedostupné. Po skončení hlášky začne normálne vyzváňať. Môžte sa na to prosím pozrieť?

ID hovoru s hláškou: 192183138
ID hovoru bez hlášky: 192183195

Ďakujem
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8139
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volanie na slovenský mobil - hláška o nedostupnosti

Příspěvek od xsouku04 »

aiwan píše:Dobrý deň,

z času na čas sa mi stáva, že pri volaní na SK mobil mi spustí hlášku v nejakom cudzom jazyku + angličtine, že volané číslo je nedostupné. Po skončení hlášky začne normálne vyzváňať. Môžte sa na to prosím pozrieť?

ID hovoru s hláškou: 192183138
ID hovoru bez hlášky: 192183195

Ďakujem
Podivná hláška nevznikla u nás, ale přišla směrem od našeho dodavatele. Korektní vysvětlení by mohlo být, že volané účastník je někde v roamingu (není na Slovensku) a má dočasně špatný signál, a proto ta hláška v onom neznámém jazyce. Předpokládám, že po přečtení hlášky se uskutečnil ještě jeden pokus o spojení, který byl úspěšný a hovor opravdu začal zvonit. Více pokusů spojit hovor je běžná věc, mohlo to být jak cestou na Slovensko tak cestou ze Slovenska do roamingové destinace.
To by to celé mohlo vysvětlit. Můžete prosím potvrdit, že dotyčný se nachází mimo Slovensko? Stává se to častěji?
Již mám připravenu stížnost na našeho dodavatele, ale nyní se mi zdá pravděpodobnější tohle vysvětlení, kde vlastně není na co si stěžovat.
Roaming funguje tak, že je dočasně přiděleno zahraniční telefonní číslo, na které je hovor nasměrován. Bohužel ale to číslo není možné zjistit. Různé podivné hlášky je též možné docílit přesměrováním čísla.
aiwan
Příspěvky: 98
Registrován: pát 12. črc 2013 0:16:11

Re: Volanie na slovenský mobil - hláška o nedostupnosti

Příspěvek od aiwan »

Dobrý deň,

ďakujem za vysvetlenie. Všimol som si toto chovanie v decembri. Nestáva sa to často a je možné, že sa čísla nachádzali v roamingu. Aj ten dnešný hovor bol na číslo nachádzajúce sa na lyžiarskom stredisku Čertov - hneď pri hraniciach s ČR, takže je možné, že prešlo do roamingu a skutočne je tam slabý signál. Myslím, že aj v decembri sa to stávalo pri číslach, ktoré boli v roamingu (SK mobil v ČR, alebo ČR mobil v SK). Pri volaní bez roamingu funguje všetko výborne.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8139
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volanie na slovenský mobil - hláška o nedostupnosti

Příspěvek od xsouku04 »

aiwan píše:Dobrý deň,

ďakujem za vysvetlenie. Všimol som si toto chovanie v decembri. Nestáva sa to často a je možné, že sa čísla nachádzali v roamingu. Aj ten dnešný hovor bol na číslo nachádzajúce sa na lyžiarskom stredisku Čertov - hneď pri hraniciach s ČR, takže je možné, že prešlo do roamingu a skutočne je tam slabý signál. Myslím, že aj v decembri sa to stávalo pri číslach, ktoré boli v roamingu (SK mobil v ČR, alebo ČR mobil v SK). Pri volaní bez roamingu funguje všetko výborne.
Aha, tak pokud je dotyčný v ČR nebo u hranic s ČR a říká to, že volaný účastník je nedostupný v nějakém neznámém jazyce, tak to určitě nějaká divná chyba je. Protože říkat by to mělo jen česky nebo slovensky. Ale těžko to bude chyba našeho dodavatele, spíše tento nesmysl bude generovat mobilní operátor na Slovensku, který hovor nějak špatně spojuje.
Náš dodavatel nemůže tušit, jestli je hovor v roamingu nebo ne, dočasné zahraniční číslo nikdo nezjistí, zná jej jen hostující a domácí mobilní operátor. Tedy všechny hovory musí projít přes domácího mobilního operátora a ten je směruje na dočasné zahraninčí číslo v roamingu.
aiwan
Příspěvky: 98
Registrován: pát 12. črc 2013 0:16:11

Re: Volanie na slovenský mobil - hláška o nedostupnosti

Příspěvek od aiwan »

Rozumiem. Nie je to častý jav, chcel som vás len upozorniť, že sa niečo také deje. Pokúsim sa odsledovať, kedy presne k tomu dochádza a skúsim sem potom doplniť bližšie postrehy.
aiwan
Příspěvky: 98
Registrován: pát 12. črc 2013 0:16:11

Re: Volanie na slovenský mobil - hláška o nedostupnosti

Příspěvek od aiwan »

Myslím, že ďalej testovať ani nemusím. Práve som uskutočnil 2 volania na to isté SK číslo v sieti SK mobilného operátora.

1. hovor ID 192264625 - hláška v neznámom jazyku + v angličtine o nedostupnosti, následne začalo zvoniť. Kvalita hovoru bola taká zlá, že som musel položiť.
2. hovor ID 192264754 - hovor prebehol bez problémov.

Asi by bolo naozaj dobré preveriť, či nie je chyba niekde na strane vášho dodávateľa.

Ivan
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8139
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volanie na slovenský mobil - hláška o nedostupnosti

Příspěvek od xsouku04 »

aiwan píše:Myslím, že ďalej testovať ani nemusím. Práve som uskutočnil 2 volania na to isté SK číslo v sieti SK mobilného operátora.

1. hovor ID 192264625 - hláška v neznámom jazyku + v angličtine o nedostupnosti, následne začalo zvoniť. Kvalita hovoru bola taká zlá, že som musel položiť.
2. hovor ID 192264754 - hovor prebehol bez problémov.

Asi by bolo naozaj dobré preveriť, či nie je chyba niekde na strane vášho dodávateľa.

Ivan
Díky za nahlášení. Prosím, jaké telefonní číslo viděl volaný při tom nekvalitním hovoru? Viděl Vaše číslo, jak má, nebo nějaké podivné zahraniční číslo? Pokud zahraniční číslo, tak nejspíš někdo zneužívá nějaký "neomezený" tarif v oné zemi a prodává to jako "velkoobchod".
Jestli to není možné zjistit, nevadí, stejně si budu stěžovat u našeho dodavatele, pokud je dotyčný na Slovensku, moje teorie o roamingu padá.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8139
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volanie na slovenský mobil - hláška o nedostupnosti

Příspěvek od xsouku04 »

Děkuji za zpětnou vazbu, problém jsem nahlásil našemu dodavateli. Náš dodavatel problémy řeší, nezatlouká. Důkazy jsou myslím dostatečné (ty jsou potřeba vždy). Až se to vyřeší dám vědět.
aiwan
Příspěvky: 98
Registrován: pát 12. črc 2013 0:16:11

Re: Volanie na slovenský mobil - hláška o nedostupnosti

Příspěvek od aiwan »

Ďakujem za ochotu a rýchlu reakciu. K Vašej otázke: Volaný videl moje číslo.

Ivan
aiwan
Příspěvky: 98
Registrován: pát 12. črc 2013 0:16:11

Re: Volanie na slovenský mobil - hláška o nedostupnosti

Příspěvek od aiwan »

Neviem, či to Váš dodávateľ testuje alebo nastala niekde chyba, ale dnes od 14:53 až do teraz (17:53) mi volalo cca 10 rôznych neznámych SK volajúcich s tým, vraj si odo mňa našli zmeškaný hovor. Ja som im však nevolal...Nie je to veľmi príjemné ľuďom vysvetľovať, že som im nevolal, keď si našli zmeškaný hovor z môjho (SK) čísla. Je možné to preveriť?

ID prvého takéhoto hovoru je 192311927
ID zatiaľ posledného 192322732
Odpovědět