Omezení odchozích hovorů prováděný z účtu Odorik

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Omezení odchozích hovorů prováděný z účtu Odorik

Příspěvek od helmut.niederman »

Dobrý večer, všiml jsem si, že Odorik implementoval do záložky "nastavení účtu " službu Omezení odchozích hovorů. Vyzkoušel jsem si to a hned jsem objevil chybičku. Když u jedné ze svých SIP linek nastavím začátek čísla v mezinárodním formátu bez 00 například 420602 a jelikož chci mít stav povoleno až do maximální ceny za minutu, tak jsem tam nastavil nepovinný parametr 0,59 Kč/min. Takže pak by to mělo být tak, že když vytočím číslo 00420602 989898 měl bych volat max. minutu a hovor by měl být ukončený aby se zaplatil jen ten poplatek 0,59 Kč/min. Jenže když to uložím, tak po vytočení tohoto čísla z přihlášené SIP linky například programu Odorik.exe ke které je nastavena služba OMEZENÍ ODCHOZÍCH HOVORŮ ve stavu POVOLENO tak to pak hlásí " Bohužel Odorik neumožňuje volání ..... ". Jenže když tam nastavím nepovinný parametr např. 0,60 Kč/min a následně uložím. Odorik mi už povolí zavolat na to číslo 00420602 989898 avšak volám pak mnohem déle a za vyšší cenu než je nastaveno 0,60 Kč/min, takže klidně i dvě minuty. :x

Dále jsem si všiml, že k tomu není dodělaná nápověda jakmile myší kliknu na :?:, pouze se mi zobrazí bublina a v ní text TODO.

Jinak v případě, pokud nastavím stav ZAKAZANO tak to spolehlivě funguje jakmile vytočím jakékoliv mobilní číslo za předčíslím 602 nebo-li 420602 (viz screenshot ) například 602 123 456 nebo 602 909 909 nebo 602 989898 hlásí mi to správnou hlášku, že Odorik neumožňuje volání na toto číslo.

Ale jde mi o to, jak docílím toho, aby v případě stavu POVOLENO a když tam nastavím minutovou sazbu, aby to skutečně spojilo hovor v max. délce 1 minuta a pak došlo k ukončení hovoru :?: Děkuji ;)
Odorik_OmezeníHovoru.jpg
Odorik_OmezeníHovoru.jpg (32.69 KiB) Zobrazeno 8959 x
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Omezení odchozích hovorů prováděný z účtu Odorik

Příspěvek od xsouku04 »

Maximální délku hovoru to neomezuje. Pouze dovolí/nedovolí volat na některá předčíslí. To není chyba. Tu maximální cenu by to mělo ještě povolit, pokud to tak to je, tohle je chyba.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Omezení odchozích hovorů prováděný z účtu Odorik

Příspěvek od kovik »

xsouku04 píše:Maximální délku hovoru to neomezuje. Pouze dovolí/nedovolí volat na některá předčíslí. To není chyba. Tu maximální cenu by to mělo ještě povolit, pokud to tak to je, tohle je chyba.
Opraveno, stejnou cenu jako maximalni to jeste povoli.
mymartin
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 11. úno 2016 22:36:45

Re: Omezení odchozích hovorů prováděný z účtu Odorik

Příspěvek od mymartin »

Uvažujete o rozšíření
funkce o maximální cenu hovoru kdy hovor
bude po překročení ceny automaticky ukončenObrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Omezení odchozích hovorů prováděný z účtu Odorik

Příspěvek od xsouku04 »

mymartin píše:Uvažujete o rozšíření
funkce o maximální cenu hovoru kdy hovor
bude po překročení ceny automaticky ukončenObrázek
Útočník ale nemá problém v tom zavolat hned znovu. Tedy samo o sobě by to nic neřešilo.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Omezení odchozích hovorů prováděný z účtu Odorik

Příspěvek od helmut.niederman »

Napadlo mne jestli byste zákazníkům Odorik neumožnili vydělávat na telefonních hovorech v rámci jejich přeprodeje. Řekněme že by byl hlavní účet odorik a k tomu pod účty Odorik a těm pod účtům Odorik by si váš zákazník stanovil cenu hovorů. Tedy by to bylo na podobném principu jako indoorové veřejné telefonní automaty, kdy například si jedna restaurace koupila speciální telefonní automat, který se odlišoval od toho co nabízel např. Český Telecom, dnes O2, a šéf restaurace si pak účtoval za jeden impuls částku 8,- Kč, ikdyž v klasických automatech od O2 se platilo 4,- Kč. Pamatuji si ještě z 90.let, a z doby, kdy mobily nebyly tak rozšířené.

Například v roce 1997 kdy jsme jeli na zahraniční dovolenou, zastavili jsme v motorestu na Rohlence a tam byly speciální indoorové telefonní automaty jejichž cenu hovorů si mohl libovolně stanovit majitel motorestu a mohl si tak vydělat a část nákladů platil tehdejšímu Telecomu. Zavedete to taky :?: :idea:
mymartin
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 11. úno 2016 22:36:45

Re: Omezení odchozích hovorů prováděný z účtu Odorik

Příspěvek od mymartin »

V dnešní době neomezených tarifů by tuto službu určitě asi nikdo nevyužil.
speedy
Příspěvky: 26
Registrován: úte 08. led 2013 11:34:05

Re: Omezení odchozích hovorů prováděný z účtu Odorik

Příspěvek od speedy »

Zdravím možná jsem u této "služby objevil chybičku. Nastavil jsem si u své linky na které mám mobilní číslo následující

420900 zakázáno
420905 zakázáno
420906 zakázáno
420908 zakázáno
420909 zakázáno

To proto, kdybych např. ztratil mobil a než bych suspendoval SIM, tak aby nikdo nevolal na audiotext. Abych to vyzkoušel, zadal jsem si tam i 420800 - tedy zelenou linku. Ovšem moje překvapení bylo, když jsem se na 800 z onoho mobilu dovolal!
Mám u vás více linek - změnil jsem tedy zákaz na 800 na všechny linky a volal z programu Odorik.exe (z jiné linky než je přiřazena k mobilu) a tam se mi ozvalo, že volání je blokované. Ovšem z mobilu jsem se opět dovolal...
Jakoby teda nefungovalo omezení na linky u kterých je mobilní číslo.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Omezení odchozích hovorů prováděný z účtu Odorik

Příspěvek od helmut.niederman »

speedy píše:Zdravím možná jsem u této "služby objevil chybičku. Nastavil jsem si u své linky na které mám mobilní číslo následující

420900 zakázáno
420905 zakázáno
420906 zakázáno
420908 zakázáno
420909 zakázáno

To proto, kdybych např. ztratil mobil a než bych suspendoval SIM, tak aby nikdo nevolal na audiotext. Abych to vyzkoušel, zadal jsem si tam i 420800 - tedy zelenou linku. Ovšem moje překvapení bylo, když jsem se na 800 z onoho mobilu dovolal!
Mám u vás více linek - změnil jsem tedy zákaz na 800 na všechny linky a volal z programu Odorik.exe (z jiné linky než je přiřazena k mobilu) a tam se mi ozvalo, že volání je blokované. Ovšem z mobilu jsem se opět dovolal...
Jakoby teda nefungovalo omezení na linky u kterých je mobilní číslo.
Odorik defaultně neumožňuje volání na tato čísla, která jste uvedl. :idea:
Odpovědět