Vodafone ruší "Připojení na skok" a "Vodafone Park"

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Kristovec
Příspěvky: 1525
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Vodafone ruší datový tarif "Připojení na skok"

Příspěvek od Kristovec »

5uch píše:Další "dobrá" zpráva z Vodafone:
k 30.4. ruší Vodafone park (a s ním i bezplatnou SMS bránu).

Zdá se to jen mně, že v si VF dal za cíl zbavit se do května všech méně výnosných služeb a málo platících zákazníků?

Ukončení Připojení na skok, nucená migrace zákazníků na vyšší paušály (předčasné rušení výhodných tarifů i těch se smlouvu na dobu určitou), rušení VF parku... proti tomu zavádění nesmyslně nabalíčkovaných "obřích a drahých" služeb (jako rodinný tarif Red+ 40 GB).
Takže ještě zbývá zbavit se notifikací (SMS mailu) a tarifu Odepiš. Go, Vodafone, Go!

Neměl by VF udělat nějakou reklamní kampaň o tom, co vše mění a ruší?
Ani já,a asi ani nikdo z normálních lidí současnému postupu Vodkaphonu nerozumí.Mám zatím ještě Nabito 119 k Inkartě ČD,tedy se 75% slevou,0,30 Kč/SMS do všech sítí,a 77 MMS za 77 Kč taky do všech sítí.Takže se asi dá očekávat,že Vodafone "" UPRAVÍ CENU"" i u těchto služeb.Pak zruším i své číslo,které mám od 12.8.2000 ! Samozřejmě tím je nepotrestám.
Jsem ochoten věřit v konspirační teorii o ekonomické sebevraždě v přímém přenosu.
vlk
Příspěvky: 178
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Vodafone ruší datový tarif "Připojení na skok"

Příspěvek od vlk »

Hmm, od dubna bude žena potřebovat odněkud i kdyby placeně SMSky.
Nevíte o nějaké službě?
Nebo nevíte jak SMS bránu Odorika přesvědčit, aby SMSku účtoval na vybranou linku (a ne na první linku jak "standardně")
5uch
Příspěvky: 443
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Vodafone ruší datový tarif "Připojení na skok"

Příspěvek od 5uch »

Kristovec píše:Vzpomeňte na levného českého Oskara
Oskar nebyl český, i když ho provozovala firma "Český mobil". Ta byla totiž vlastněná (majoritní akcionář) kanadskou společností TIW.
A když jsme u těch konspiračních teorií... Osobně mám pocit, že TIW byl takový trojský kůň Vodafonu, účelově zřízený k pronikání na trhy, na které Vodafone nechtěl vstoupit otevřeně (ať už byly důvody jakékoli).
V případě úspěšného proniknutí na trh pak Vodafone "koupil", převzal a přebrandoval prosperující brand.
Často vlastně ani moc přebrandovávat nemusel, např. web Oskara nápadně připomínal (grafikou,strukturou, typografií) tehdejší weby mobilních divizí Vodafone. Prostě si myslím, že TIW byla utajená pobočka Vodafone, s pravomocemi provozovat vlastní marketing (byť s Vodafonem dohodnutou taktikou a strategií) a technologickým know-how z Vodafone.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
5uch
Příspěvky: 443
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Vodafone ruší datový tarif "Připojení na skok"

Příspěvek od 5uch »

vlk píše:Hmm, od dubna bude žena potřebovat odněkud i kdyby placeně SMSky.
Nevíte o nějaké službě?
Nebo nevíte jak SMS bránu Odorika přesvědčit, aby SMSku účtoval na vybranou linku (a ne na první linku jak "standardně")
Nějaké možnosti tu jsou, vždy je tam ale nějaký háček.

SMS bránu hodně podobnou VF parku má T-Mobile (pohled zvenku, sám jsem využil jen párkrát jejich bezplatnou verzi pro posílání do TM).
Vznikla o dost později než VF park, tak snad ji v dohledné době nehodí přes palubu. To bych viděl jako nejlepší možnou náhradu (znamená to ale přechod k TM).

Další možnosti - služby třetích stran:
SMSkoid http://www.smskoid.cz/
SMS zdarma http://www.poslatsms.cz/
...dá se toho najít víc. Osobně tyhle brány třetích stran nevyužívám, nemám zkušenosti se spolehlivostí. Podle formuláře pro odeslání SMSky je zřejmé, že jako odesílatel bude uvedeno něco jiného než vaše číslo. A je otázka, zda tahle řešení nejsou jen "nadstavbou" nad bránou poskytovanou operátorem - tj. se zrušením brány operátora přestane fungovat i odesílání do jeho sítě z aplikací třetích stran.

Pak jsou tu různé PC suite / Phone Explorer programy nainstalované na PC, které po propojení PC s telefonem s umožní jeho správu (včetně psaní SMS na klávesnici).
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Odpovědět