Nedoručené SMS správy na Slovensko

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
aiwan
Příspěvky: 98
Registrován: pát 12. črc 2013 0:16:11

Nedoručené SMS správy na Slovensko

Příspěvek od aiwan »

Dobrý deň,

v poslednej dobe sa mi stáva, že SMS správy zaslané na Slovensku nie sú doručené aj napriek tomu, že vo výpise hovorov sú označené ako doručené. Môžte to prosím preveriť?

Nedoručená SMS: 201837312
Doručená SMS: 201837890
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedoručené SMS správy na Slovensko

Příspěvek od xsouku04 »

Je to naschvál mobilních operátorů. Špatně nesou, že lidé neposílají SMS z mobilního tarifu z jejich ceny a tak SMS schválně zahazují, pokud je jako číslo odesilatele mobilní číslo.

Pokud SMS odesíláte z webu, jste na to upozorněn.
Jako odesilatele jste vybrali mobilní číslo. Velká část mobilních operátorů (seznamy se mění a jsou nestálé) ale tohle nedovoluje a SMS úmyslně zahodí, přestože doručenku potvrdí. Jistější je tedy vybrat jinou možnost.
Kristovec
Příspěvky: 1525
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Nedoručené SMS správy na Slovensko

Příspěvek od Kristovec »

aiwan píše:Dobrý deň,

v poslednej dobe sa mi stáva, že SMS správy zaslané na Slovensku nie sú doručené aj napriek tomu, že vo výpise hovorov sú označené ako doručené. Môžte to prosím preveriť?

Nedoručená SMS: 201837312
Doručená SMS: 201837890
POKUD PÍŠETE DO O2.SK MOŽNÁ BY ŠLO AKTIVOVAT NA ČÍSLE PŘÍJEMCE SLUŽBU SMS - EMAIL,JAKO MÁ NÁŠ VODAFONE,TO JEST - PÍŠETE Z EMAILU,Z POČÍTAČE,ALE PŘÍJEMCE DOSTANE KLASICKÉ SMS. MÁM DOJEM,ŽE O2.SK TUTO SLUŽBU NABÍZÍ TAKÉ. POKUD NE,NEBO PÍŠETE DO JINÉ SÍTĚ,TAK ZE SIM 4KA.SK JSOU TEXTOVKY ZA 4 CENTY,1 KČ
TAM BY TO MĚLO PRACOVAT.
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Nedoručené SMS správy na Slovensko

Příspěvek od aplet »

http://www.teleoff.gov.sk/index.php?ID=2
jje potřeba napsat stížnost tohle si operátor nemůže dovolit
aiwan
Příspěvky: 98
Registrován: pát 12. črc 2013 0:16:11

Re: Nedoručené SMS správy na Slovensko

Příspěvek od aiwan »

To upozornenie som si nevšimol. Myslím, že kedysi tam bola iná hláška, ktorá nebola pre mňa dôležitá a odvtedy som to len odklikával :)
Samozrejme, napíšem sťažnosť na Úrad pre reguláciu, avšak až po tom, čo tam pôjdem o pár dní robiť skúšky.

Žiaľ žijem v štáte, kde sa akékoľvek poukázanie na nespravodlivosť alebo nedajbože korupciu trestá a naopak zločiny a nekalé praktiky ututlávajú a keďže operátor Telekom, ktorý správy zahadzuje patrí z polovice štátu, previazanosť s Regulačným úradom je skrz politické nominácie nespochybniteľná :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedoručené SMS správy na Slovensko

Příspěvek od xsouku04 »

aplet píše:http://www.teleoff.gov.sk/index.php?ID=2
jje potřeba napsat stížnost tohle si operátor nemůže dovolit
Dělá to snad polovina operátorů hlavně v Evropě. V ČR to dělají všichni 3. Proto ani nedovolujeme odeslat SMS z vlastního čísla, protože je téměř jisté, že SMS by se buď ztratila, nebo byl odesilatel po cestě byl změněn na něco jako SMSinfo.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nedoručené SMS správy na Slovensko

Příspěvek od helmut.niederman »

Po zrušení Vodafone Parku, už SMS z webu odesílat bude nemožné. Vodafone už nebude přes web doručovat SMS zprávy. Problém je v tom, že mobilním operátorům jde o to, abyste SMSky posílali z mobilu nikoliv z webu. Mluvil jsem s jedním známým, co dělá pro Vodafone a ten mi řekl jen subjektivně, že důvody proč se ruší Park jsou marketingové, ale pravý důvod je ten že se předpřipravují na nový evropský zákon ve kterém každá odeslaná SMS zpráva bude sledovaná orgány potírající terorismus, takže zrušení Vodafone Parku jde na vrub boje proti terorismu a organizovanému zločinu. Je jisté to, že se časem přidá i T-mobile. :roll:
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Nedoručené SMS správy na Slovensko

Příspěvek od xtonda »

Lidi SMSkám prostě věří a pokud přijde SMS ze zdroje, který neodpovídá číslu odesílatele, tak je to podezřelé. Na webu jsou (byly) webové brány, kde se dalo poslat SMS a jako odesílatele napsat cokoliv. Takže se tohle blokuje a zamázne to i ty co čísla podvrhují s dobrým úmyslem.

Stejně tak se to dělá s maily, blokují se IP adresy známých potížistů, minimálně jako podezřelé se označují zprávy s neplatným SPF a DKIM.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedoručené SMS správy na Slovensko

Příspěvek od xsouku04 »

xtonda píše:Lidi SMSkám prostě věří a pokud přijde SMS ze zdroje, který neodpovídá číslu odesílatele, tak je to podezřelé. Na webu jsou (byly) webové brány, kde se dalo poslat SMS a jako odesílatele napsat cokoliv. Takže se tohle blokuje a zamázne to i ty co čísla podvrhují s dobrým úmyslem.

Stejně tak se to dělá s maily, blokují se IP adresy známých potížistů, minimálně jako podezřelé se označují zprávy s neplatným SPF a DKIM.
Podle mne mobilní operátoři trpí panikou z aplikací jako WhatsApp, Viber, Skype a podobně. Odorik je naprosto okrajový. Kdyby těmto aplikacím dovolili posílat SMS s identitou Vašeho mobilu, polovina SMS se začne posílat takto a ne za běžný tarif, kde cena bývá i dvojnásobná. A mobilní operátoři ztratí podstatnou část trhu a marketingovou páku jak lidem vnucovat SMS balíčky.
Velmi je štve, že ztrácí kvůli těmto aplikacím i na volání, ale s tím nic neudělají. Tak alespoň dělají potíže ohledně SMS.
RadimK
Příspěvky: 70
Registrován: pát 27. pro 2013 17:29:30

Re: Nedoručené SMS správy na Slovensko

Příspěvek od RadimK »

xsouku04 píše: Podle mne mobilní operátoři trpí panikou s aplikací jako WhatsApp, Viber, Skype a podobně. Odorik je naprosto okrajový. Kdyby těmto aplikacím dovolili posílat SMS s identitou Vašeho mobilu, polovina SMS se začne posílat takto a ne za běžný tarif, kde cena bývá i dvojnásobná. A mobilní operátoři ztratí podstatnou část trhu a marketingovou páku jak lidem vnucovat SMS balíčky.
Velmi je štve že ztrácí kvůli těmto aplikacím i na volání, ale s tím nic neudělají. Tak alespoň dělají potíže ohledně SMS.
Tak ono lze se predstavovat svym cislem, technicky to neni problem. Nekde jsem tyto moznosti zjistil, ale chteli tusim za cislo 350kc/mesic + 200kc aktivace :D :D
Takze jsem to bral jako takovy spatny vtip :-)
Odpovědět