Tajný projekt O2 zvaný Nordic Telecom?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
mymartin
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 11. úno 2016 22:36:45

Tajný projekt O2 zvaný Nordic Telecom?

Příspěvek od mymartin »

Při chatu na stránkách Nordic Telecomu
mi přišel přepis konverzace:


Dobrý den,

Děkujeme, že jste využili náš chat. Na základě Vašeho požadavku Vám zasíláme přepis konverzace s operátorem.
Chat začal na stránce: http://www.nordictelecom.cz/
Společnost: O2 test
Operátor: Jan Dřevíkovský
Datum a čas: 15. 3. 2017 19:37:37


Je Nordic Telecom rádoby firma nachystaná na předprodej O2 pro lehké získání frekvencí?
https://www.cnews.cz/ctu-otevrel-prosto ... pet-firem/





Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tajný projekt O2 zvaný Nordic Telecom?

Příspěvek od xsouku04 »

Nordic Telecom je jen přejmenovaný Ufon, tedy vlastně již Air telecom. Ufon ani Air telecom neměly dobré jméno, tedy přejmenování je logický krok, zvláště když se vyměnil vlastník. Nevím, že by měli něco společného s O2. Myslím, že nikoli. Mají svoje nestandardní frekvence, které by mohli nově využít na LTE internet a možná i alternativně a jen občas na VoLTE.
Na volání přes CDMA Ufonní frekvence nejsou vhodné, protože každý musel mít předpotopní drahý telefon a ono pokrytí také nebylo úplně ideální pro běžné použití - volání. Koupit si ale netradiční LTE USB modem a vyzkoušet jej v pár lokalitách, kde je to důležité, je ale relativní maličkost, tedy ona nevýhoda nestandardní frekvence v podstatě padá. Z nevýhody může být i mírná výhoda, protože jejich frekvence se o něco lépe šíří terénem, i když nebudou mít tak závratné datové propustnosti, pro naprostou většinu uživatelů i aplikací to bude tak jako tak víc než potřebují.

Tedy Nordic Telecom může být během pár let velmi zajímavou alternativou mobilního připojení k internetu, pokud k tomu ještě přidají možnost roamovat ve stávajících 2G, 3G a 4G sítích stávajících operátorů, mohla by to být fakt super nabídka.
Jan Potůček
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 30. bře 2017 18:40:42

Re: Tajný projekt O2 zvaný Nordic Telecom?

Příspěvek od Jan Potůček »

Dobrý den,

Nordic Telecom v současné době dočasně outsourcuje službu externího chatovacího nástroje O2, než si zaučí vlastní operátory. O nic jiného nejde, nehledejte za tím spekulace o propojení Nordic Telecomu s O2.

Jan Potůček,
mluvčí Nordic Telecom
Mirek
Příspěvky: 1
Registrován: pát 12. kvě 2017 14:19:29

Re: Tajný projekt O2 zvaný Nordic Telecom?

Příspěvek od Mirek »

Ahoj, dočetl jsem se na jejich stánkách, že vznikli z Air Telecomu, přikádám přímo vyjádření z jejich stránek.
https://www.nordictelecom.cz/novinky/1
Boris Dominov
Příspěvky: 1
Registrován: pon 27. lis 2017 18:40:38

Re: Tajný projekt O2 zvaný Nordic Telecom?

Příspěvek od Boris Dominov »

Zdravím vespolek.

Pročítal jsem zdejší fórum a nikde jsem nenašel téma nebo jakékoliv příspěvky o tomto operátorovi, tak si dovolím napsat zde, ctěný admin promine...
Chtěl jsem vyzkoušet signál mobilního LTE připojení od tohoto operátora, nabídka byla velmi lákavá. Nyní už třetím týdnem čekám na svou SIM, tak jsem zavolal na zahlcenou infolinku, která je placená. Volal jsem dvakrát, pokaždé jsem čekal hodinu, než na mě přišla řada - provolal jsem 170 Kč a dovolal jsem se jen jedinkrát. Ztráta času a peněz a výsledek žádný. Samoobsluha nefunguje - není možné se přihlásit, chyba není v použitém prohlížeči. Nedovedu si představit horší službu, jen pro masochisty a jiné silné povahy. Před osobní návštěvou pobočky, kde se mi snad v konečném čase podaří vyřídit odstoupení od smlouvy, se tedy budu muset chvíli věnovat meditaci.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Tajný projekt O2 zvaný Nordic Telecom?

Příspěvek od helmut.niederman »

Mohl by mi někdo říci "česky" co znamená výraz outsourcovat ? Jsem z toho výrazu trochu out :)
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Tajný projekt O2 zvaný Nordic Telecom?

Příspěvek od mobilemanic »

Já bych to jednoduše nazval "koupit jinde".. :-)
Odpovědět