O2 HG520i VOIP HW

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Návštěvník

O2 HG520i VOIP HW

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj,
mam tento ADSL modem (HG520i) od O2 a za min po wifine pripojen VOIP telefon Zyxel.

(Verejku nemam, a telefon ma pevnou IP adresu.)

Telefon se normalne do wifiny prihlasi, neni problem.
Presmeroval jsem port 5060 v "Basic - Nat - Virtual server" na IPcko telefonu, vypnul SPI (firewall jsem ponechal na enable) v "Advanced - Firewall" a porad se nemuzu pripojit k Odoriku - telefon hlasi "Not registered".

Kdyz si pres smartfoun nahodim tether wifinu - pripojil se k ni, tak se mi hned registruje ?
Zkousel jsem i volani - chyba v nastaveni Sipu snad neni.

Uz nevim, co mam delat?
Snad jsem vse nastavil dobre.

dik

MS
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: O2 HG520i VOIP HW

Příspěvek od xsouku04 »

Zdravím. Přesměrovávat porty obvykle ničemu nepomůže, někdy věci vyloženě pokazí.
Zkusil bych se registrovat místo na port 5060 na port 443 tedy .
Více se o tom dozvíte v tomto vlákně.
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... L&start=10
Kdyz si pres smartfoun nahodim tether wifinu - pripojil se k ni, tak se mi hned registruje ?
To se ptáte mě? To já přece nevím. Předpokládám, že otazník je tam omylem.
Mad Snail
Příspěvky: 3
Registrován: sob 07. led 2012 20:07:14

Re: O2 HG520i VOIP HW

Příspěvek od Mad Snail »

Kdyz si pres smartfoun nahodim tether wifinu - pripojil se k ni, tak se mi hned registruje.

Ano, sorry - je to tam omylem.

Kdyz se pripojim pres wifinu, kterou jsem vytvoril na mem Smartfounu (SIMka O2 s datovym pausalem) - tak se mi hned k Odoriku zaregistruje.
Telefonem (HW VOIPem) to tedy byt nemuze. Je to ve spojeni. A ani si nemyslim, ze to je v Odoriku! ;)

diky.

Port 443 nepomohl.
Uz jsem fakt bezmocny a zklamany. :cry:

Je to pro rodice a proto nema smysl pro ne vyuzivat wifinu pred smartfouna, kdyz tam nejsem ani ja a ani muj smartfoun.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: O2 HG520i VOIP HW

Příspěvek od xsouku04 »

Asi už jsem dneska nějaký unavený ale nejsem si jist jestli tomu rozumím dobře.

Prostě u rodičů máte wifi telefon zyxel, který chcete aby se připojoval přes ADSL medm od O2.
A on není schopen se na odorik zaregistrovat.

Pokud se ale na odorik přihlásí přes wifi, co vysílá váš smartphone co se do internetu připojuje přes 3G vše funguje.

Pochopil jsem to správně?

Co bych udělal, je vypnul firewall na ADSL modemu a wifi vysílači. Tak bych zrušil veškerá přesměrování portů.
Ještě bych udělal, aby wifi telefon používal jiný lokální port než 5060 třeba 5066 a hlásil se na adresu
81.31.45.51:6688 nebo 81.31.45.51:443 . Používáním nestandardních portů se můžete vyhout SIP ALG a různým chytrácky přesměrovaným portům.
Mad Snail
Příspěvky: 3
Registrován: sob 07. led 2012 20:07:14

Re: O2 HG520i VOIP HW

Příspěvek od Mad Snail »

Ano, je to tak.

Doma mam tento Huawei wifi modem od O2 - pripojeny do site O2 (Adsl linka). Ma zapnutou wifinu.
Bezne se k ni zarizeni pres wifi sit pripoji a "jsou na internetu".

Pak mam HW WIFI VOIP telefon Zyxel.

Kdyz vytvorim pres chytry telefon s datovym pausalem (O2 3G) wifi sit - tedy chytry telefon funguje jako WIFI hotspot a siri svoji mobilni konektivtu do okoli pomoci (sve vytvorene) wifi site - Zyxel se do Odorika prihlasi.

Kdyz Zyxel prihlasim do wifi site ADSL modemu Huawei - pripojeni do wifi site probehne .... ale dale pise, ze se nemohl registrovat do Odorika a tim padem volani je nemozne.

Vyzkousim ten port. DIky za radu. Dam vedet.
MS
Odpovědět