UPC váš názor

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
mymartin
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 11. úno 2016 22:36:45

UPC váš názor

Příspěvek od mymartin »

Jaké fígle má na zákazníky UPC oproti O2, například prodlužování smluv, mlžení o skrytých ale.
Děkuji za vaše postřehy o teto společnosti.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2570
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: UPC váš názor

Příspěvek od Pitomec »

Pokud jedeš podle tzv. nevěrnostní ceny, tak fígl není žádný. Pokud ale využíváš zvýhodněnou věrnostní cenu (závazek je 12 měsíců), pak při ukončení smlouvy doplatíš částku do oné nevěrnostní ceny za období, kdy ti byla sleva poskytnuta.
Obrázek
vlk
Příspěvky: 178
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: UPC váš názor

Příspěvek od vlk »

Pitomec píše:Pokud jedeš podle tzv. nevěrnostní ceny, tak fígl není žádný. Pokud ale využíváš zvýhodněnou věrnostní cenu (závazek je 12 měsíců), pak při ukončení smlouvy doplatíš částku do oné nevěrnostní ceny za období, kdy ti byla sleva poskytnuta.
Dle podmínek: za období posledního necelého roku.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: UPC váš názor

Příspěvek od MaT »

No jedna nedávná (myslím že z podzimu 2016) změna, kterou UPC vnutilo zákazníkům-podnikatelům (stačí živnostenský list, nabídka bývala trochu lepší v tom, že cena za to samé byla o něco nižší, nebo třeba v ceně byla pevná IP adresa a tak) jednu změnu podmínek - totiž že smlouva je na rok, každý rok se automaticky obnovuje, pokud ji chcete ukončit bez nějakých sankcí, musíte se trefit do patřičného měsíce (po roce), jinak je to s nějakou pokutičkou. To považuji za největší sviňárnu od UPC z poslední doby...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8138
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: UPC váš názor

Příspěvek od xsouku04 »

MaT píše:No jedna nedávná (myslím že z podzimu 2016) změna, kterou UPC vnutilo zákazníkům-podnikatelům (stačí živnostenský list, nabídka bývala trochu lepší v tom, že cena za to samé byla o něco nižší, nebo třeba v ceně byla pevná IP adresa a tak) jednu změnu podmínek - totiž že smlouva je na rok, každý rok se automaticky obnovuje, pokud ji chcete ukončit bez nějakých sankcí, musíte se trefit do patřičného měsíce (po roce), jinak je to s nějakou pokutičkou. To považuji za největší sviňárnu od UPC z poslední doby...
Jo a aby to nebylo málo, tak kdo neprotestoval, dostal geografické číslo se 100 volnýma minutama za patřičný příplatek. (Podstatné je, aby mohli účtovat více) A přidělovali čísla ze špatných krajů a ze začátku to nebyli schopni vůbec pochopit, že nelze v Praze přidělit číslo z úplně jiného kraje.
Nyní tvrdí, že to nebyla chyba přidělování, ale jen v tom emailu, kterým hromadně všem oznamovali jejich nové telefonní číslo :)
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2570
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: UPC váš názor

Příspěvek od Pitomec »

MaT píše:No jedna nedávná (myslím že z podzimu 2016) změna, kterou UPC vnutilo zákazníkům-podnikatelům (stačí živnostenský list, nabídka bývala trochu lepší v tom, že cena za to samé byla o něco nižší, nebo třeba v ceně byla pevná IP adresa a tak) jednu změnu podmínek - totiž že smlouva je na rok, každý rok se automaticky obnovuje, pokud ji chcete ukončit bez nějakých sankcí, musíte se trefit do patřičného měsíce (po roce), jinak je to s nějakou pokutičkou. To považuji za největší sviňárnu od UPC z poslední doby...
Tato změna je naopak přínosem, protože dřívější podnikatelské tarify byly všechny s vázaností na 2 roky a samozřejmě automatickou prolongací. Teď jsou jenom na rok.
Obrázek
leonell
Příspěvky: 22
Registrován: pon 08. dub 2013 11:28:58

Re: UPC váš názor

Příspěvek od leonell »

No, přišel mi před vánoci dopis že mi končí smlouva na dobu určitou a že tímto od února přejdu na dobu neurčitou, kde platí pravidlo, že pokud dám výpověď jindy než při konci ročního období tak zaplatím penále ve výši neodebraných paušálů do konce období. Záhy jsem pochopil, že v mém případě, pokud bych jim dal výpověď na začátku období, tak doplatím 11000 Kč za nic. A když mi na dotaz, co bude při náhlé změně kanceláře doporučili měnit kancelář zásadně při konci ročního UPC období, tak jsem jim poslal výpověď.
Dneska mám od konkurence více služeb, rychlejší internet, nižší cenu a bez obdobných podmínek a jsem "happy".
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2570
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: UPC váš názor

Příspěvek od Pitomec »

Tak ještě sdělit, co to je za konkurenci, která dává podnikatelům víc služeb, rychlejší net, nižší cenu a nemá obdobné podmínky.
Obrázek
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: UPC váš názor

Příspěvek od MaT »

Pitomec: No nejsem si jistý, jestli jsem to na začátku měl na dva roky - ale dost možná ne. Přecházel jsem z "nebussiness" tarifu. Každopádně nějaký úvazek na první rok je i u spousty jiných providerů - když už vám třeba zadotují zřízení přípojky, pořízení modemu či jiného vybavení... Tam to chápu. Ale tahle "pokuta" až za 11 měsíců, to považuji opravdu za sviňárnu. Ale bohužel já tu moc na výběr nemám, možná někam na sídliště se dneska cpou i menší firmy s optikou, ale do činžáků na Vinohradech nějak ne, maximálně jsou tu nějací WiFi provideři, kteří za podobné ceny, za jaké UPC nabízí 100 nebo 200 Mbps na downstreamu nabízí rychlosti asi tak 10x nižší...
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2570
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: UPC váš názor

Příspěvek od Pitomec »

Doma mám Netbox a závazek je 24 měsíců a prolongace k tomu. Takže oni ti provideři jsou vesměs všichni stejní, každý chce udržet klienta za každou cenu.
Obrázek
Odpovědět