Slevy na O2 pevný internet

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
mymartin
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 11. úno 2016 22:36:45

Slevy na O2 pevný internet

Příspěvek od mymartin »

Prosím zná někdo trik jak vymámit od O2 slevu na pevný internet? :roll:
Děkuji za vaše tipy :D
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Slevy na O2 pevný internet

Příspěvek od xsouku04 »

mymartin píše:Prosím zná někdo trik jak vymámit od O2 slevu na pevný internet? :roll:
Děkuji za vaše tipy :D
Mívají různé slevy při uzavření smlouvy na rok či dva. Je třeba se zeptat. Pokud kvalitu internetu přes xDSL nemáte vyzkoušenou v konkrétní lokalitě, je třeba se ptát i na vzdálenost od ústředny a maximální rychlost. To se hodně liší. Jinak DSL internet bývá dle mojí zkušenosti a zkušenosti některých zákazníků na Odorik.cz hodně kvalitní a spolehlivý, tedy může to být řešení, pokud máte sice trochu levnější ale nekvalitní internet přes jiného providera (nedovedou nebo nejsou ochotni to spravit).
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Slevy na O2 pevný internet

Příspěvek od alfi »

Jako všude jinde - ukázat nabídku konkurence ve stejné lokalitě? :-)
A nebo se domluvit se sousedem a jednu přípojku nasdílet.
kubisek78
Příspěvky: 20
Registrován: pát 05. srp 2011 14:04:34

Re: Slevy na O2 pevný internet

Příspěvek od kubisek78 »

alfi píše:Jako všude jinde - ukázat nabídku konkurence ve stejné lokalitě? :-)
A nebo se domluvit se sousedem a jednu přípojku nasdílet.
Taky jsem řešil, jak vymámit slevu od O2 a nakonec jsem přešel k Terms/GoInternet.
U O2 jsem platil 404+121 za pevnou veřejnou IP, pak 505+121 (větší slevu jsem neuhádal), u GoInternet platím 432 (veřejná pevná IP v ceně).
Jediné dvě - pro mě - nevýhody:
1) neumí IPv6,
2) platit se dá pouze převodním příkazem, nelze inkaso ani trvalý příkaz. Leda bych měl u nich i mobilní služby.

Další nevýhoda může být, že převod stojí 450 Kč (mě už se zaplatilo).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Slevy na O2 pevný internet

Příspěvek od xsouku04 »

kubisek78 píše:
alfi píše:Jako všude jinde - ukázat nabídku konkurence ve stejné lokalitě? :-)
A nebo se domluvit se sousedem a jednu přípojku nasdílet.
Taky jsem řešil, jak vymámit slevu od O2 a nakonec jsem přešel k Terms/GoInternet.
U O2 jsem platil 404+121 za pevnou veřejnou IP, pak 505+121 (větší slevu jsem neuhádal), u GoInternet platím 432 (veřejná pevná IP v ceně).
Jediné dvě - pro mě - nevýhody:
1) neumí IPv6,
2) platit se dá pouze převodním příkazem, nelze inkaso ani trvalý příkaz. Leda bych měl u nich i mobilní služby.

Další nevýhoda může být, že převod stojí 450 Kč (mě už se zaplatilo).
Pravda GoInternet má docela dobré ceny. Osobně jsem také uvažoval jen mne zaráží ono moře reklmaštiny kvůli které se často ani nedají najít podstatné informace (obecně u Go značky) a osobně špatná zkušenost z GoPay. Prosím ta veřejná IP adresa co dostanete patří T-mobile/GTS/Terms rovnou O2 nebo komu?

Pokud by se ale O2 dalo usmlouvat na podobnou cenu, je to podle mne vždy lepší, protože když budou problémy nemají se na koho vymlouvat. Veřejnou ipv4 (i když nepevnou ale měnící se jen velmi vyjímečně) jsem měl u O2 vždy zdarma, ale doba se mění asi už docházejí i jim.

Co jsem ještě zajímavého narazil je EriDSL http://www.eri.cz/adsl-vdsl-vdsl2 Veřejná ip adresa je též za příplatek a ipv6 neumí. Pokud hodláte stahovat stovky GB/měsíc je asi lepší zůstat u O2.
mymartin
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 11. úno 2016 22:36:45

Re: Slevy na O2 pevný internet

Příspěvek od mymartin »

A co třeba 365internet.cz
DSL nebo optická přípojka
nově 250 Mb od 539 Kč
80 až 100 Mb od 449 Kč
základní 2 Mb od 305 Kč
žádné závazky
bonus za včasnou nebo roční platbu
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Slevy na O2 pevný internet

Příspěvek od Pitomec »

O2 jsou sice křiváci a slibotechny, nicméně jejich net je spolehlivý, což je větší plus, než kdejaký garážník na optice, co slibuje hory-doly a šermuje Gbps rychlostí, když mu to pak spadne 10x za den.
Obrázek
xsys
Příspěvky: 54
Registrován: stř 06. bře 2013 15:24:54
Bydliště: Brno

Re: Slevy na O2 pevný internet

Příspěvek od xsys »

To jsou pověry. A koneckonců z toho žijí O2, Tmobil, Vodafone a další ti "velcí" poskytující průměrné služby za extra napdrůměrné ceny. Výpadky mají sem tam všichni. A třeba místní Franta Poskytovatel přijede na zavolání do hodiny, O2 odkáže na směšný SLA a přijede za 3 dny a slevu nedá.
Nedávno mě dostala hláška: "Proč používáš 2x dražší mobilní služby od O2?" - "No, O2 je přece kvalitní firma." Co na to říct :)))))))) To že ty bajty nebo hlas doteče ke mě po naprosto, naprosto stejných routerech, drátech (365internet), vysílačích (většina virtuálů, čest Odorikovi kterej routuje odchozí hovory sám), jen smlouvu a účtování dělá někdo jinej? Ale bajty od O2 jsou kvalitnější...
A proto jsme specifickej trh...
O2: 100/10Mbs - 650 Kč
365int. 100/10 Mbs - 450 Kc
a proto - O2 milion zakazniku, 365int tisic zakazniku...
jadu
Příspěvky: 145
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: Slevy na O2 pevný internet

Příspěvek od jadu »

Probíhající diskuse mne přiměla, abych se podíval kolik vlastně platím za O2 VDSL. Rychlost je dle modemu 55/5 a platím 500 Kč+DPH včetně jedné pevné IPv4. To mi jako plátci DPH přijde dost podobné. Tím nijak nehoruji pro O2, je to poslední služba, kterou nich mám, protože na tom místě není UPC (které mám jinde a jsem s ním spokojený). U 365Internet mne jen překvapilo, že nejsou plátci DPH, protože to znamená, že mají velmi nízký obrat, když do DPH nespadnou.
osmdesát
Příspěvky: 168
Registrován: úte 19. srp 2014 14:24:46

Re: Slevy na O2 pevný internet

Příspěvek od osmdesát »

xsys píše:To jsou pověry. A koneckonců z toho žijí O2, Tmobil, Vodafone a další ti "velcí" poskytující průměrné služby za extra napdrůměrné ceny. Výpadky mají sem tam všichni. A třeba místní Franta Poskytovatel přijede na zavolání do hodiny, O2 odkáže na směšný SLA a přijede za 3 dny a slevu nedá.
Nedávno mě dostala hláška: "Proč používáš 2x dražší mobilní služby od O2?" - "No, O2 je přece kvalitní firma." Co na to říct :)))))))) To že ty bajty nebo hlas doteče ke mě po naprosto, naprosto stejných routerech, drátech (365internet), vysílačích (většina virtuálů, čest Odorikovi kterej routuje odchozí hovory sám), jen smlouvu a účtování dělá někdo jinej? Ale bajty od O2 jsou kvalitnější...
A proto jsme specifickej trh...
O2: 100/10Mbs - 650 Kč
365int. 100/10 Mbs - 450 Kc
a proto - O2 milion zakazniku, 365int tisic zakazniku...
To je spíš proto, že reklama a pr prostě fungují. Ke komu půjdu, rozhoduji-li se pro nějakou službu? Přece k tomu, koho dobře znám (z reklamy). Všudypřítomná reklama vyvolá časem v člověku pocit, že konkrétní firmu člověk dobře zná a že jí může důvěřovat. Velké subjekty si svůj vliv umějí zaplatit a vědí, jak oslovenému prezentovat svou důvěryhodnost, péči, blízkost a porozumění.
Též se tu podepisuje jev "osvědčenosti a tradice". Taková velká firma má milión zákazníků, u nich to přece musí fungovat, jinak by ty zákazníky neměla.
Tradice - dlouhodobě etablované postavení na trhu, tradice často sahající k našim prarodičům. To přece má váhu! Z toho důvodu tolik lidí setrvává např. u České spořitelny.
Přece člověk nepůjde k nějaké obskurní firmě, která nemá ani reklamu v TV. To budou určitě nějací podvodníci, když o nich "nikdo nic neví".
Odpovědět