Zveřejnění firemního čísla v tlf. seznamu

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zveřejnění firemního čísla v tlf. seznamu

Příspěvek od xsouku04 »

Odpověděli nám, že se nyní mění podmínky a že bychom měli být schopni data předávat nejspíše začátkem března.
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zveřejnění firemního čísla v tlf. seznamu

Příspěvek od megacruiser »

Pro předání je vše po technické stránce vyřešené. Nyní čekáme na 1188.cz až nám přidělí kód operátora a pošlou adresu pro předávání dat. Do té doby budeme zveřejňovat čísla pouze ve Zlatých stránkách Mediatelu.
Upozornění: blíží se uzávěrky pro tištěné verze Zlatých stránek, pokud chcete udělat nějaké změny ve svých záznamech, doporučuji je udělat co nejdříve (včetně domluvy s Mediatelem na nějakých nadstandardních službách).
Hlavně prosím zkontrolujte u svých firemních záznamů položku Text 1.úrovně, tam je asi nejvíce chyb. Většinou by zde mělo být např. spojovatelka, ředitel, oddělení, nebo pokud je pozice označená jménem, tak např. JUDr. Josef Novák u právní kanceláře, rozhodně zde nemají být jakékoliv popisy činnosti firmy.

Uzávěrky jednotlivých krajů (tištěné Zlaté stránky):
Praha 4.6.2012
Středočeský kraj - jihozápadní část 16.3.2012
Středočeský kraj - jihovýchodní část 26.3.2012
Středočeský kraj - severovýchodní část 30.3.2012
Středočeský kraj - severozápadní část 5.4.2012
Kraj Vysočina 27.4.2012
Brno 16.5.2012
Jihomoravský kraj (bez Brna) 7.5.2012
Zlínský kraj 23.4.2012
Plzeňský a Karlovarský kraj 16.7.2012
Jihočeský kraj 2.7.2012
Ústecký kraj 8.8.2012
Liberecký kraj 31.7.2012
Královéhradecký kraj 12.3.2012
Pardubický kraj 2.3.2012
Moravskoslezský kraj 4.9.2012
Olomoucký kraj 20.8.2012
xmichald
Příspěvky: 33
Registrován: pon 16. led 2012 23:10:50

Re: Zveřejnění firemního čísla v tlf. seznamu

Příspěvek od xmichald »

Dobrý den,
nějaké novinky v souvislosti s 1188 a přidělením kódu operátora?
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zveřejnění firemního čísla v tlf. seznamu

Příspěvek od megacruiser »

Dobrý den,
z 1188 mi odpověděli, že se ozvou koncem tohoto týdne ohledně naší smlouvy. Nyní přebírají agendu od Telefonicy.
Předpokládám, že koncem týdne smluvu pošlou a předávání dat bude moci začít.
Jakmile se něco ze strany 1188 změní, budu zde informovat.
xmichald
Příspěvky: 33
Registrován: pon 16. led 2012 23:10:50

Re: Zveřejnění firemního čísla v tlf. seznamu

Příspěvek od xmichald »

Dobrý den,
změnilo se něco za dobu, co jsme to neřešili? Pochopil jsem akorát z jejich stránek, že 1188 již neprovozuje přímo Telefonica...
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zveřejnění firemního čísla v tlf. seznamu

Příspěvek od megacruiser »

Dobrý den,
naposledy jsem s 1188 komunikoval na konci minulého roku, zatím čekáme na kód operátora. Před chvílí jsem napsal opět, jakmile přijde odpověď a tento poslední detail dořešíme, dám zde také vědět že posílání exportů do 1188 už začalo.
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Zveřejnění firemního čísla v tlf. seznamu

Příspěvek od 5uch »

Rád bych se zeptal, zda funguje zveřejnění tel. čísla Odoriku (alespoň) ve Zlatých stránkách...

- Při zprovozňování svého čísla u Odoriku (přibližně listopad 2012) jsem zadal požadavek na jeho zveřejnění (samozřejmě s vyloučením marketingových nabídek - ono to u Odorika ani jinak nejde).
- S krátkým časovým odstupem jsem odvolal zveřejnění VOXího čísla, které je určeno k úhynu (odvolání zveřejnění na stránkách VOX 802).
- S ještě větším časovým odstupem jsem požádal o opětovné zveřejnění telefonního čísla mobilního operátora, které z veřejného telefonního seznamu asi před rokem zmizelo po vygenerování falešného požadavku na zneveřejnění... ale to je jiná story o podivných chybách Vodafoní samoobsluhy, kdy aktivace jedné služby deaktivuje jinou, naprosto nesouvisející...

Nyní je stav takový, že několik let používané VOXí číslo ze Zlatých stránek již zmizelo (a není ani v seznamu 1188), Odoričí se zatím nikde neobjevilo. Rovněž tak mobilní číslo není zatím zveřejněné, ale požadavek na jeho zveřejnění byl zaslán relativně nedávno.

Jde o běžnou prodlevu danou rozdílnou rychlostí administrativy při rušení/zakládání zveřejnění či v komunikaci Odoriku a VOXe s Mediatelem? Mám ještě počkat, nebo je někde chyba? Podařilo se jiným Odoričákům své číslo úspěšně zveřejnit?
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zveřejnění firemního čísla v tlf. seznamu

Příspěvek od megacruiser »

5uch píše:Rád bych se zeptal, zda funguje zveřejnění tel. čísla Odoriku (alespoň) ve Zlatých stránkách...
Dobrý den,
můžete mi prosím poslat třeba na email kment(zavinac)odorik.cz zprávu o jaké číslo se konkrétně jedná? Pokud bylo v posledním exportu, reklamoval bych nezveřejnění na webu Zlatých stránek u Mediatelu. V tištěné verzi se opravdu může číslo objevit s větším zpožděním.
xmichald
Příspěvky: 33
Registrován: pon 16. led 2012 23:10:50

Re: Zveřejnění firemního čísla v tlf. seznamu

Příspěvek od xmichald »

A jak to prosím vypadá s tou 1188? Mediatel je pochybný, podle mého vaše exporty asi ignorují. Čísla Odoriku tam nedohledám, ale zároveň tam nejsou ani aktuální data od O2. Podle vašich informací by zlatestranky.cz měly ukazovat aktuální údaje?
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zveřejnění firemního čísla v tlf. seznamu

Příspěvek od megacruiser »

xmichald píše:A jak to prosím vypadá s tou 1188? Mediatel je pochybný, podle mého vaše exporty asi ignorují. Čísla Odoriku tam nedohledám, ale zároveň tam nejsou ani aktuální data od O2. Podle vašich informací by zlatestranky.cz měly ukazovat aktuální údaje?
Dobrý den,
Mediatel sice exporty zpracovává občas se zpožděním, ale rozhodně je neignoruje. Problémem může být také zobrazení čísel ve webové verzi Zlatých stránek - pro zobrazení všech čísel se musí záznam rozkliknout. To, že jsou zde ještě další čísla mimo těch v náhledu bohužel není nijak označeno.
Pokud víte o konkrétním našem čísle, které by mělo být zveřejněné a není, napište mi prosím na kment(zavinac)odorik.cz. Prověřím, zda číslo bylo zveřejněno a pokud nebylo, tak z jakého důvodu.
Zveřejnění v seznamu 1188 řešíme. Zprovoznění těchto exportů by už nemělo dlouho trvat.
Odpovědět