Zveřejnění firemního čísla v tlf. seznamu

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Zveřejnění firemního čísla v tlf. seznamu

Příspěvek od 5uch »

megacruiser píše:
5uch píše:Rád bych se zeptal, zda funguje zveřejnění tel. čísla Odoriku (alespoň) ve Zlatých stránkách...
Dobrý den,
můžete mi prosím poslat třeba na email kment(zavinac)odorik.cz zprávu o jaké číslo se konkrétně jedná? Pokud bylo v posledním exportu, reklamoval bych nezveřejnění na webu Zlatých stránek u Mediatelu. V tištěné verzi se opravdu může číslo objevit s větším zpožděním.

Jen pro úplnost... číslo se již ve Zlatých stránkách objevilo, díky za pomoc ze strany Odorika (konkrétně megacruiser).
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Zveřejnění firemního čísla v tlf. seznamu

Příspěvek od 5uch »

Doplnění:

Snaha byla asi marná - Mediatel přestal zveřejňovat čísla soukromých osob, nyní již "bílé stránky" jako součást serveru "Zlatestranky.cz" neexistují:
Telefonní seznam osob a domácností nebude na www.zlatestranky.cz uveřejněn. Jelikož zanikla povinnost vydávat telefonní seznam osob a domácností, rozvázaly se poměry mezi firmou Mediatel, spol. s r.o. a operátory. Nemáme tudíž k dispozici aktuální seznamy.

S pozdravem
Karolína CHORÁ
Zákaznický servis
Telefonní seznam soukromých osob u O2 http://seznam.1188.cz/ resp. http://www.o2active.cz/telefonni-seznam.aspx je neaktuální a neúplný. Předpokládám, že v rámci zjednodušení práce (a možná i ne zcela přátelských obchodních vztahů) nedojde k předání čerstvějších dat z Mediatelu do O2. Krom toho, aplikace seznamu provozovaná u O2 se mi zdá být horší i z hlediska funkčnosti - hůře než u Mediatelu funguje vyhledávání podobných a nepřesně zadaných položek, zobrazení souvisejících informaci (mapa).

Plnou parou zpět.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
avod
Příspěvky: 20
Registrován: sob 18. úno 2012 20:59:14

Re: Zveřejnění firemního čísla v tlf. seznamu

Příspěvek od avod »

Téma jedná o zveřejnění FIREMNÍHO čísla v tlf. seznamu, ale diskuze se točí i okolo zveřejnění soukromého čísla do tlf. seznamu, tak si dovolím reagovat na předešlý příspěvek, protože jsem vznesl dotaz, že bych chtěl v jejich seznamu zveřejnit své číslo od VOIP operátora na infozavináč1188.cz.

Dobrý den,

společnost Informační linky a. s. není vlastníkem tohoto telefonního
seznamu, a tak nemůže provádět ani žádné změny. Dle naší smlouvy jsme
povinni data zobrazovat tak, jak je od telefonních operátorů dostaneme.

Proto prosím kontaktujte svého operátora (poskytovatele
telekomunikačních služeb), který nám na základě Vašeho podnětu poskytne
údaje ke zveřejnění.

S pozdravem,
tým 1188


Toto jsem řešil už v roce 2010, kde mi napsali, ať se VOIP operátor obrátí na jejich adresu rtsolo zavináč o2.com. Zkusí se Odorik zeptat?

Jinak ještě adresa http://www.o2active.cz/telefonni-seznam.aspx se přesměruje na http://seznam.1188.cz/. V roce 2010 mi psali, že aktualizují databázi každých 14 dní.
Alpyn
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 03. říj 2013 12:15:49

Re: Zveřejnění firemního čísla v tlf. seznamu

Příspěvek od Alpyn »

Zdravím pracovníky Odoriku.cz !
Chci se prosím Vás zeptat, kdy budou naše telefonní čísla zveřejněna v jediném funkčním telefonním seznamu 1188.cz . Samozřejmě jen těch lidí, kteří mají zatrhnuto u Vás na webu, že je chcou zveřejnit.

Díky za info.
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zveřejnění firemního čísla v tlf. seznamu

Příspěvek od megacruiser »

Dobrý den,
pracujeme na novém, rychlejším způsobu předávání, u současného byly vždy velmi dlouhé doby, než se podařilo data "vyčistit" v souladu s požadavky - seznam 1188 má mnohem vyšší nároky na importovaná data než bývalé Zlaté stránky. Předpokládám zveřejnění max. v řádu týdnů.
Alpyn píše:Zdravím pracovníky Odoriku.cz !
Chci se prosím Vás zeptat, kdy budou naše telefonní čísla zveřejněna v jediném funkčním telefonním seznamu 1188.cz . Samozřejmě jen těch lidí, kteří mají zatrhnuto u Vás na webu, že je chcou zveřejnit.

Díky za info.
avod
Příspěvky: 20
Registrován: sob 18. úno 2012 20:59:14

Re: Zveřejnění firemního čísla v tlf. seznamu

Příspěvek od avod »

megacruiser píše:Dobrý den,
pracujeme na novém, rychlejším způsobu předávání, u současného byly vždy velmi dlouhé doby než se podařilo data "vyčistit" v souladu s požadavky - seznam 1188 má mnohem vyšší nároky na importovaná data než bývalé Zlaté stránky. Předpokládám zveřejnění max. v řádu týdnů.


Alpyn píše:Zdravím pracovníky Odoriku.cz !
Chci se prosím Vás zeptat, kdy budou naše telefonní čísla zveřejněna v jediném funkčním telefonním seznamu 1188.cz . Samozřejmě jen těch lidí, kteří mají zatrhnuto u Vás na webu, že je chcou zveřejnit.

Díky za info.
Díky za odpověď.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Zveřejnění firemního čísla v tlf. seznamu

Příspěvek od helmut.niederman »

Nerozumím jedné věci, když jsem převáděl telefonní linku po svém zesnulém otci, tak jsem si u Telefoniky O2 vyžádal že nechci aby mé telefonní číslo bylo zneužíváno pro marketingové a šmejdovské účely. Dokonce je to viditelné i na stránkách http://seznam.1188.cz/ ( Číslo není možné využít pro marketingové účely. ), přesto k nám domů volají různí agenti a šmejdi zejména Air Telecom, U-fon, na uzavírání smluv. Pak nám volají pochybné a šmejdovské agentury zdraví s cílem podvodně uzavřít smlouvu po telefonu. A přitom to máme jasně dané v telefonním seznamu. Kde soudruzi z NDR protentokráte udělali chybu ? :x Copak to upozornění pod telefonním číslem je pro srandu králíkům, proč se ty firmy tím neřídí ? Ono je asi fakt lepší nezvěřejňovat pevnou linku v telefonním seznamu. :x
jadu
Příspěvky: 145
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: Zveřejnění firemního čísla v tlf. seznamu

Příspěvek od jadu »

Já jsem převedl pevnou linky k Odorikovi a nechal si zřídit jinou od O2 pouze pro účely PCO. Výsledek je, že linka, kterou jsem za drahé peníze převedl, v seznamu není a je tam to nové číslo, které nikdo nikdy nezvedne. Velmi bych ocenil, kdyby se to Odorikovi v krátké době podařilo vyřešit.
Alpyn
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 03. říj 2013 12:15:49

Re: Zveřejnění firemního čísla v tlf. seznamu

Příspěvek od Alpyn »

Dobrý den, opět uběhl nějaký čas a své telefonní číslo stále nevidím v tel. seznamu www.1188.cz. Což je asi jediný funkční tel. seznam. Budou vůbec někdy tel. čísla odoriku v seznamu 1188.cz ? Vypadá to, že technicky to zřejmě není možné.
Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zveřejnění firemního čísla v tlf. seznamu

Příspěvek od xsouku04 »

Alpyn píše:Dobrý den, opět uběhl nějaký čas a své telefonní číslo stále nevidím v tel. seznamu http://www.1188.cz. Což je asi jediný funkční tel. seznam. Budou vůbec někdy tel. čísla odoriku v seznamu 1188.cz ? Vypadá to, že technicky to zřejmě není možné.
Díky za odpověď.
Na 1188.cz jsme poslali poslední dávku 22.1.2016 cca 400 čísel, která stojí o zveřejnění. Zatím neodpověděli. Tedy vypadá to tak, že 1188.cz je jediný telefonní seznam, ale stejně funguje pochybně.
Když jsme data poslali minule, také měli tendenci neodpovídat a pak dávku vrátili s tím, že některé záznamy mají chyby. Když jsme chybné záznamy odstranili, našli tam další chyby. Nicméně vypadalo to, jako že to někdo ručně prochází a snaží se najít "chyby" snad z toho důvodu, aby to nemusel vůbec importovat... Není totiž znám logický důvod, proč by jinak měli odmítat celou dávku - tedy všechny záznamy.
Jako kdyby na tohle nebyli vůbec zavedení.
Navíc v některých případech vytknuté chyby nebyly skutečné chyby. A I skutečné chyby jsou věci, které můžeme těžko ovlivnit jako obsah polí "Text 1. úrovně" a "popis činnosti firmy", což si vyplňuje uživatel.
Ve spojitosti s tím, že mají problém se přesně vyjadřovat a vůbec odpovídat na maily, je to hodně špatně řešitelné.
Funguje tohle předávání u některého jiného VoIP operátora v ČR?
Odpovědět