Mobilní internet 1mb za 0.078kč

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
mymartin
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 11. úno 2016 22:36:45

Mobilní internet 1mb za 0.078kč

Příspěvek od mymartin »

V obchodě mobilprovas.cz nyní doprodavaji SIM karty T-Mobile kredit 200kč cena 39kč tj 1mb za 0.078kč.
Po vyčerpání doporučuji sim vyhodit.
Ideální pro volání přes internet.

https://www.mobilprovas.cz/detail/88898 ... redit-200/
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8138
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní internet 1mb za 0.078kč

Příspěvek od xsouku04 »

Díky tak to je docela super. Ono i těch 0,40 Kč/mb což je běžná cena pro občasné použití v tabletu, nebo jako nouzovka i notebooku není špatné.
Do mobilu, nebo jiné aplikace kde to posílá malé množství dat neustále se to tolik nehodí, protože každou hodinu, kdy byla nějaká data přenesena, zaokrouhlí tuším na celý MB nahoru.
Uživatelský avatar
michaels
Příspěvky: 143
Registrován: sob 18. led 2014 13:41:32

Re: Mobilní internet 1mb za 0.078kč

Příspěvek od michaels »

Snad jen že mají měřitelnou jednotku 1MB.

Mohu se zeptat místních, jak se to vlastně pozná, že mobil "zavěsil" data? Nebo když si nechám data puštěná pořád, je to bráno pořád jako jedno spojení?
Protože defacto při jednotce 1MB stačí když 10x jen vypnu a zapnu data, přenesu pokaždé třeba 10kB a ono mi to sežere 10x 1MB - bude to tak?
5uch
Příspěvky: 443
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Mobilní internet 1mb za 0.078kč

Příspěvek od 5uch »

michaels píše:Snad jen že mají měřitelnou jednotku 1MB.
Spíš, že to tak chtějí měřit, resp. bychom měli přesněji mluvit o účtování a počítání útraty. Změřené to mají jistě přesně.
Je to stejná vyčůranost jako účtování hovorů po delších jednotkách než vteřina.
michaels píše:Mohu se zeptat místních, jak se to vlastně pozná, že mobil "zavěsil" data?
Všechny mé dosavadní mobily (hloupé, ne smartphony) uměly signalizovat aktivní připojení ikonami ve stavovém řádku. Siemens měl na signalizaci stavu GPRS asi čtyři různé ikony. ;-) Ty telefony dokázaly aktivní připojení zobrazit i v Java aplikacích, které si zabraly celý displej (včetně stavového řádku) - stavová ikona dokázala "prosvítat" přes zobrazení aplikace.
Netuším, jak jsou na tom smartphony - že by v předávání stavových informací uživateli byly hloupější, než ty staré hloupé telefony?
michaels píše:Nebo když si nechám data puštěná pořád, je to bráno pořád jako jedno spojení?
Bez záruky: je to jak záležitost "aplikace", které si o spojení řekla (a pak ho sama může ukončit), tak nastavení a dostupnosti sítě.

Příklad - prohlížeč internetu Opera mini v hloupém mobilu...:
- Při ukončení Opery se vždy přeruší datové spojení (a na předplacené kartě okamžitě dostávám info o proběhlé útratě).
- To samé, když dojde k výpadku signálu (tam samozřejmě info o útratě dostanu až v okamžiku obnovení signálu)
- Pokud je Opera nějaký čas bez aktivity (jen zobrazuji načtenou stránku, ale na nic "neklikám", ani tam není nějaké automatické obnovování načtené stránky), dojde po určitém čase také k odpojení (timeout). Je zajímavé, že délka tohoto timeoutu se občas mění - typicky je několik minut, ale několikrát se mi už stalo, že to po dobu několika dní nebo týdnů odpojovalo prakticky okamžitě po načtení stránky. Předpokládám, že je to chování sítě, ne aplikace - ta je v Javě, neaktualizuje se, takže není důvod k takové změně chování.

michaels píše:Protože defacto při jednotce 1MB stačí když 10x jen vypnu a zapnu data, přenesu pokaždé třeba 10kB a ono mi to sežere 10x 1MB - bude to tak?
Ano.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8138
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní internet 1mb za 0.078kč

Příspěvek od xsouku04 »

5uch píše:
michaels píše:Protože defacto při jednotce 1MB stačí když 10x jen vypnu a zapnu data, přenesu pokaždé třeba 10kB a ono mi to sežere 10x 1MB - bude to tak?
Ano.

Já myslím že tak hrozné to asi není. To by stačilo jet třeba autem/vlakem/autobusem, kde se spojení každou chvíli rozpadá a člověk by přišel o spoustu dat, kdyby to pokaždé zaokrouhlili na celý MB nebo i 100 KB nahoru. Tedy to že má operátor špatné pokrytí by se náramně prodražilo, což by rozhodně nebylo fér. Nebo jste to někdo zaznamenal?
Podle mne u těchto modernější tarifů k zaokrouhlení nahoru dojde vždy maximálně jednou za hodinu. Ale pro někoho kdo je pořád nebo skoro pořád online platit 0,40 Kč /MB nebo 1 Kč/MB každou hodinu už prostě dobré není. Pokud to ale používáte třeba na tabletu, který máte puštěný jen max. několik hodin denně, podstatné to být přestává.
Je třeba s tím, že se uplatňují podobné finty počítat a vyzkoušet si to. U Odorik.cz nic takového není.
5icz
Příspěvky: 75
Registrován: stř 08. led 2014 20:03:16

Re: Mobilní internet 1mb za 0.078kč

Příspěvek od 5icz »

u 4G uz ma datove spojeni jen 2 stavy - pripojeno/nepripojeno a docela rychle to prechazi na nepripojeno kvuli uspore baterie, u 3G byly stavy asi 4 a jeste specialni podstav pro hspa, kdy je sdileni prostredku skutecne dynamicke.
pavkri
Příspěvky: 16
Registrován: stř 11. úno 2015 20:14:20

Re: Mobilní internet 1mb za 0.078kč

Příspěvek od pavkri »

To je dobrá cena, škoda že těch výdejních míst není více = poštou se to prodražuje.
Tuto SIM kartu vidím běžně za 200 Kč, ale i za 149 Kč. 500MB za 39 Kč s roční platností je prostě dobrý kauf.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2570
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Mobilní internet 1mb za 0.078kč

Příspěvek od Pitomec »

Dneska jsem v jedné prodejně byl a výsledek je ten, že ta cena 39Kč platí pouze při objednávce na netu a ještě se k tomu účtuje 25Kč za doručení na konkrétní prodejnu. Není tedy možné tu kartu rovnou koupit (resp. možné to je, ale za 2 stovky, což je ceníková cena). Stejně tak se člověk nedozví, jaká je max. lhůta pro aktivaci karty a popisek "Surfujete v nejrychlejší 3G síti v ČR." evokuje absenci LTE (ale to jenom spekuluju :) ).
Obrázek
mymartin
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 11. úno 2016 22:36:45

Re: Mobilní internet 1mb za 0.078kč

Příspěvek od mymartin »

To je sice pravda ale nabízí i osobní odběr zdarma.

osobní odběr - Brno, Košinova 93 (ZDARMA)
osobní odběr - Slavkov, Palackého náměstí 82 (ZDARMA)
osobní odběr - Mariánské Lázně, Chebská 23 - HM Tesco (ZDARMA)
osobní odběr - Cheb, Dragounská 6 - OC Dragoun (ZDARMA)

Jinak expiraci můžete zjistit při odběru*

*"expirace uvedena na zadní straně viz screenshot"

Případně zboží nepřevzít.

Obrázek
Pitomec píše:Dneska jsem v jedné prodejně byl a výsledek je ten, že ta cena 39Kč platí pouze při objednávce na netu a ještě se k tomu účtuje 25Kč za doručení na konkrétní prodejnu. Není tedy možné tu kartu rovnou koupit (resp. možné to je, ale za 2 stovky, což je ceníková cena). Stejně tak se člověk nedozví, jaká je max. lhůta pro aktivaci karty a popisek "Surfujete v nejrychlejší 3G síti v ČR." evokuje absenci LTE (ale to jenom spekuluju :) ).
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2570
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Mobilní internet 1mb za 0.078kč

Příspěvek od Pitomec »

Osobní odběr nabízí, ale za doručení na prodejnu si účtují 25Kč. Takže při jedné kartě s osobním vyzvednutím je to 39+25. Alespoň takto jsem byl v prodejně informován. Celkově ale nechápu tu demenci, že přestože zboží mají skladem, platí cena jenom při objednávce přes internet (a musí se čekat na výzvu k odběru) a nelze to koupit hned na místě. Takže pro mě pasé.
Obrázek
Odpovědět