Stránka 1 z 1

Nefunguje callback na telefony s aplikací Smart Security

PříspěvekNapsal: sob 07. říj 2017 23:39:29
od helmut.niederman
Chtěl bych upozornit na jednu věc, která se může přihodit všem zákazníkům Odoriku. Pokud máte chytrý telefon a v ní nainstalovanou aplikaci CM Security Master tak po dnešní aktualizaci, kterou vydali, přidali automatickou službu blokování reklamních příchozích hovorů z podezřelých čísel. Ve skutečnosti tedy pak nemáte šanci se na takovýto telefon dovolat pokud realizujete z webu nebo pomocí SMS zprávy callback k lince, která nemá přiřazené nomandické nebo geografické číslo a tudíž hovor přichází z čísla 910119 999. Když jsem si to vyzkoušel, tak jsem měl hovor, ale než jsem ho stihl zvednout, aplikace Security Master jej tvrdě zahodila a dala do black listu.

Nelíbí se mi, když nějaká aplikace bez mého souhlasu si určuje, které čísla jsou podezřelá a která ne. Tak jsem zjistil, že číslo 910 119 999 bere jako šmejdovská - AD calls nebo-li SPAM. Bohužel nevím jak v té aplikaci to mám ošetřit, aby tu předvolbu ignorovala.

Zajímavé, že před aktualizací to běžně fungovalo, ale dnes po aktualizaci se nedá dovolat. Tedy respektive není možné příjmout hovor z čísla 910 119 999

Vyzkoušejte si to. Teď se mi podařilo rychle zvednout hovor ale po vteřině ta aplikace hovor ukončila. Čím Security Master řadím mezi hrozbu protože bez vašeho souhlasu monitoruje hovory a ještě s nimi volně nakládá opět aniž byste si to sami nastavili. Takže po roce se s touto aplikaci loučím, mažu ji z telefonu, nebo mi ještě smaže data z telefonu. . :evil:

Zajímavé, je to, teď aktuálně odzkoušené, že callback z ostatních nomandických čísel jako příchozí hovor Smart Security neignoruje a nevnímá je jako AD reklamní telefonát. :shock: Tedy pokud vyvoláte callback u linky, kde máte přiřazené nomandické číslo, tak to funguje, ale pokud je to u linky, kde není žádné číslo, tak hovor z čísla 910 119 999 bere jako SPAM a nemáte šanci hovor zvednout z tohoto čísla :cry:

Re: Nefunguje callback na telefony s aplikací Smart Security

PříspěvekNapsal: ned 08. říj 2017 13:46:18
od Pitomec
Je nějaký rozumný důvod používat CM Security Master?

Re: Nefunguje callback na telefony s aplikací Smart Security

PříspěvekNapsal: ned 08. říj 2017 13:51:23
od xsouku04
Předpokládám, že někde bude napsáno, kde tu databázi podezřelých čísel berou a také určitě bude možnost si přidat vlastní výjimky. Co je pro někoho nesmyslný otravný hovor, může být pro druhého užitečné, tedy bez možnosti přidávat si výjimky je to poněkud nešikovné.