O2 CZ umožňuje neomezeně dlouhé volání v roamingu EU

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

O2 CZ umožňuje neomezeně dlouhé volání v roamingu EU

Příspěvek od helmut.niederman »

Dnes jsem zjistil jednu věc, nevím jestli je to vlastnost roamingu, ale normálně v mobilní síti pokud vím, můžete uskutečnit maximální délku hovoru cca 70 minut, pak se hovor utne a je nutné znovu vytočit číslo. Dnes jsem byl v EU roamingu a a mohl jsem volat na české číslo i přes dvě hodiny a vůbec hovor nebyl utnut. :shock: Jak je to možné ? Vytočil jsem v EU roamingu jedno telefonní číslo na kterém je zacyklenej automat, takže není nutná asistence volajícího používat tónovou volbu, lze tedy jen vytočit číslo a nechat hovor vyvěšený klidně na celý den, protože prostě tam hraje jen neomezeně dlouho dobu hudba. Provedl jsem test a spojený hovor na mobilu jsem pak celý mobil i hovorem schoval do baťohu pak jsem zjistil, že že více jak 90 minut hovor normálně nebyl ukončen. K ukončení bohužel došlo slabým pokrytím v metru kdy se hovor přerušil, ale vsadil bych se, že hovor by mohl trvat i pět hodin :lol:

Proč O2 nepřeruší dlouhý hovo po hodině max. 70 minutách, je mi opravdu divné ? :o

No každopádně s Okradenkou od O2 je to v podstatě jakýsi balzám jakási náplast toho, že můžete volat do půl noci neomezeně za měsíční paušál Víkendy 100,- Kč místo aby to bylo přesně 24 hodin od posledního uskutečněného hovoru v novém dni. :roll:
Moje O2 - ČERPÁNÍ A DOBÍJEÍ KREDITU.
Moje O2 - ČERPÁNÍ A DOBÍJEÍ KREDITU.
O2_VypisHovorů.png (124.76 KiB) Zobrazeno 2617 x
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: O2 CZ umožňuje neomezeně dlouhé volání v roamingu EU

Příspěvek od Kristovec »

Přesně tutéž vlastnost jsem zjistil u předplaceného tarifu Volnosť od O2.SK , roamujícího tady v ČR,za 0,10 € jsem místo 60 jednou volal asi 90 minut aniž by se hovor přerušil nebo se odečetlo dalších 10 Eurocentů.
Ale O2 kvůli tomu určitě nezkrachuje,odchozí a i příchozí mzn hovory jsou vedeny jinudy než přes veř.tel.síť.Mluvím samozřejmě o hovorech přes 00 ,ne tedy o Netcallu *55 ! Na můj Tescomobil,tedy O2.CZ, mi volali z Ukrajiny,Kyivstar,ale ID hovoru bylo z GB +44.
Taky jsem zíral,v GB nikoho nemám a anglicky neumím.Volající byl doma na Ukrajině.
Odpovědět