Videohovory

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Videohovory

Příspěvek od Kristovec »

Uvazuje Odorik o jejich zavedení?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Videohovory

Příspěvek od xsouku04 »

Zdravím.
Já jsem zatím toho názoru že na videohovory internet<->internet je nejlepší skype.
Robert Nagy

Re: Videohovory

Příspěvek od Robert Nagy »

xsouku04 píše: Já jsem zatím toho názoru že na videohovory internet<->internet je nejlepší skype.
Jen okrajová otázka: videohovory v praxi nepoužívám, tak si netroufnu navrhnout jiné konkrétní řešení, nicméně nevadí vám na Skype jeho (historicky často diskutovaná) bezpečnostní rizika (nemyslím teď jen ten legendární článek na root.cz ;) ) a zbytečně velká síťová zátěž? (Velké historické zásluhy téhle služby samozřejmě nemůžu popírat, stejně tak jako to, že v současné době to sice není moc dobré/komfortní na čisté telefonování, ale je to velmi komplexní komunikační služba která umožňuje fakt leccos.)
P.S. Přístupu Odoriku k technologiím i vašich znalostí se velmi vážím.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Videohovory

Příspěvek od xsouku04 »

Existuje myslím jediná vyjímka, kdy videohovory přes SIP má smysl používat už nyní. A to pokud si uděláte domovní zvonky jako voip aplikaci. Pak můžete člověka kdo stojí dole u dveří/brány vidět na telefonu.

Obavy s používání Skypu osobně nemám a lidí kteří Skype nechtějí používat a přitom by rádi videokonference je málo.

Update 11/10/2012: Video hovory již podporujeme http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... mera#p4588
Odpovědět