Kvalita hovoru Grandstream GXP280

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
RaJi
Příspěvky: 1
Registrován: pon 23. led 2012 7:25:31

Kvalita hovoru Grandstream GXP280

Příspěvek od RaJi »

Dobrý den,
o víkendu jsem vyzkoušel telefon Grandstream GXP280. V porovnání s tím co, jsem používal dosud / linksys rt31p2 + normální telefon / se mi kvalita hovoru zdá podstatně horší. Během hovoru jsou znát velmi krátké výpadky a cca 3x se hovor rozpadl na nesouvislé chrčení / na 3-6 sec. / Nastavení jsem ponechal defaultní co se mi stáhlo s vašeho webu. Linka vytížená nebyla, pingy na sip.odorik.cz jsou v rozmezí 7-11 ms. Jde ještě něco poladit v samotnám telefonu, aby byla kvalita hovoru lepší ? Pozn. hovor byl na linku od O2.
Děkuji za informaci
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita hovoru Grandstream GXP280

Příspěvek od xsouku04 »

Dobrý den,
podstatné je testovat ping právě v okamžiku kdy uslyšíte ono zakoktnutí. Kvalita internetu je bohužel věc proměnlivá, takže nejlepší je měřit kvalitu právě během problematického hovoru.
Grandstream má jinak běžnou kvalitu hovoru.
Můžete mi por tento účel zkusit zavolat na linku *300100 .
Potřeba je nejdříve vyloučit ty nejběžnější příčiny, až poté bych začal zkoumat možnost, že se jedná o vadný kus.
RFx

Re: Kvalita hovoru Grandstream GXP280

Příspěvek od RFx »

Zdravím, mám odorik od května a každý v jinem kraji a uvedene adaptery Granstream280. Musim rict, ze kvalita hovoru me neprijde horsi nez jakobych volal z mobilu a verte ze uz jsem vyzkousel 3 VOIP operatory a odesel od nich jelikoz porad nekde neco nefungovalo a nebo pristroje se kazili. Skutecne u Odorik jsem spokojen i s jejich pristupem a nezazail jsem od kvetna jediny problem ktery by byl na jejich strane proto jsem u Odorik a jestli zustanou takovi jaci jsou vcetne cen a kvality, tak zustavam u nich.
Navic jejich nabidka sluzeb nema konkurenci (napr. hovory pres skype s ceskym telefonnim cislem atd.
Myslim ze problem ktery Vy popisujete tak je podle me chyba internetu protoze jak uz predchazejici pisatle napsal, tak ne cely den je rychlost na stejne urovni. Na jedne adrese kde mam rychlost mit rychlost 10Mb tak problem skutecne nebyl nikdy ani ve spicce. Tam kde mam rychlost 34Mb za normalniho provozu, tak ve spicce kdy nejvic lidi je u nas na internetu pocituju male vypadky pri hovoru, ale to se neda nic delat, to neni chyba Odoriku ale moje.
Doporucil bych navysit rychlost jestli to je mozne a myslim ze problem budete mit vyresen.
Jak jsem uvedl, na obou adresach na rozdilnych mistech mam obe stejna zarizeni Grandstream280.
RFx

Re: Kvalita hovoru Grandstream GXP280

Příspěvek od RFx »

Jen preklep v tech rychlostech aby nedoslo k nedorozumeni. Na jedne adrese mam 10 Mb a na druhe 3,4Mb (ne 35Mb jak jsem omylem uvedl predchozim prispevku)!!!
RFx

Re: Kvalita hovoru Grandstream GXP280

Příspěvek od RFx »

Ještě jeden dodate. Ted jsem si všiml že pisete ze mate internet od O2. To je prave ten problem jak popisuju. Tam kde mam tech 3,4Mb (jelikož vetsi mit nemuzu kvuli vzdalenosti od ustredny) tak to je taky na linku ADSL od O2. Bohuzel na danem miste jinou možnost pripojeni k internetu zridit nemohu tak se musim spokojit s O2 a vcelku opravdu fungujou dobre, pouze vyjimecne nastane problem ktery popisujete. Al tam kde mam tech 10Mb, tak to neni od O2 a problem s tim neni zadny zatim. Ted uz vse, chtel jsem vas jen uklidnit tim ze to skutecne neni vinou Odoriku.
Návštěvník

Re: Kvalita hovoru Grandstream GXP280

Příspěvek od Návštěvník »

Jen technická poznámka: "rychlost", jak říkáte (přesněji datová propustnost linky) je v tomhle případě evidentně nepodstatný parametr. I oněch 3.4Mb/s bohatě stačí i pro nejnáročnější hlasový kodek, i 1Mb/s stačí :). Podstatná je ztrátovost paketů a jitter (v zásadě, jak moc se liší "vzdálenosti" mezi pakety). To samozřejmě má na kvalitu hovor vliv zásadní, a problém skutečně nemusí být v přístroji, resp. u Odoriku, ale "navýšení rychlosti" (u stejného poskytovatele) nemusí mít (a patrně ani nebude mít) na kvalitu žádný vliv. Jinak u ADSL připojení bývají citlivým místem modemy, zvlášť při větší zátěži, ale to už se tu rozebíralo na jiném místě.
Nicméně, liší se nějak podstatně výsledky po výměně koncového zařízení, aniž by došlo ke změně v připojení, osobně bych spíš usuzoval na problém v zařízení.
RFx

Re: Kvalita hovoru Grandstream GXP280

Příspěvek od RFx »

Je to asi jak uvádíte Vy, jen jsem tazatele chtěl ujistit v tom, že to asi nebude hlavně chybou Odoriku ale internetovým připijením. Teď jsem si všiml že psal že se mu to stalo o víkendu, což mě totiž z 90 procent taktéž. Modem co máme na to ADSL tak je Net SMC Barricade jelikož od O2 ten modem myslím by nebyl moc dobrý. No a právě jak píšete, je to tím jak uvádíte Vy, bohužel nemám zase tak odborné znalosti, ale je pravda že v jednom domě máme normálně aktivně zaplé 2-3 PC nebo noteboky k internetu hlavně o víkendu.
Odpovědět