Nový zákazník - přechod od O2Family

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Roma_CZ
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 19. dub 2018 11:26:35

Nový zákazník - přechod od O2Family

Příspěvek od Roma_CZ »

Dobrý den,
mám aktuálně číslo od O2Family, smlouva mi končí 1.5.2018. Platím tam pár stovek, neprovolám ani 60 minut, napíšu tak 40 SMS a data mám 200MB / měsíc.
Chtěl bych přejít na Odorik, líbí se mi že máte API na posílání SMS a chtěl bych si nechat stávající tel. číslo.

Píšete, že je možné si nechat původního operátora a u něj využít nějaký laciný tarif k zachování čísla... Ale takovou nabídku u O2 family (na webu) nemají.

Jak nejelegantnnějí přejít k Vám se zachováním současného čísla?

Děkuji,
Roman
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový zákazník - přechod od O2Family

Příspěvek od xsouku04 »

Roma_CZ píše:Dobrý den,
mám aktuálně číslo od O2Family, smlouva mi končí 1.5.2018. Platím tam pár stovek, neprovolám ani 60 minut, napíšu tak 40 SMS a data mám 200MB / měsíc.
Chtěl bych přejít na Odorik, líbí se mi že máte API na posílání SMS a chtěl bych si nechat stávající tel. číslo.

Píšete, že je možné si nechat původního operátora a u něj využít nějaký laciný tarif k zachování čísla... Ale takovou nabídku u O2 family (na webu) nemají.

Jak nejelegantnnějí přejít k Vám se zachováním současného čísla?

Děkuji,
Roman
Nepíšete, jeslti se jedná o mobilní číslo nebo o pevné číslo přes VoIP. Předpokládám mobilní.
Bohužel nezbývá než zaplatit za portaci, což je u mobilního čísla těch 250 Kč. Jiná možnost je změna čísla. Pokud chcete být i na původním čísle nějakou dobu na příjmu a původní operátor nenabízí nulový tarif, můžete si jej nechat přenést třeba na mujkaktus.cz a tam jej nechat rok spát za 50 kč. Kaktus ale neumí přesměrování hovorů jinam, tak leda že byste využili přímo kaktusí hlasovou schránku a tam přečetli nové číslo - pokus, to kaktus umí.
Roma_CZ
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 19. dub 2018 11:26:35

Re: Nový zákazník - přechod od O2Family

Příspěvek od Roma_CZ »

Děkuji za rychlou reakci.
Ano, je to mobilní číslo. S poplatkem 250,- jsem smířený.

Můžu poprosit o radu jak tu portaci k Vám technicky provést?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový zákazník - přechod od O2Family

Příspěvek od xsouku04 »

Roma_CZ píše:Děkuji za rychlou reakci.
Ano, je to mobilní číslo. S poplatkem 250,- jsem smířený.

Můžu poprosit o radu jak tu portaci k Vám technicky provést?
Získáte ČVOP u opouštěného operátora, pak si u nás koupíte prázdnou simkartu a zadáte do systému a naplánujete datum portoce.
Odpovědět