Cisco 7960 - chybná identifikace příchozích hovorů

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
vanas
Příspěvky: 72
Registrován: úte 17. led 2012 23:05:34

Cisco 7960 - chybná identifikace příchozích hovorů

Příspěvek od vanas »

Dobrý den

Mám u Odorika registrovaný telefon Cisco 7960G s posledním SIP firmware (verze 8.12). Všechno funguje v cajku, akorát mám problém s příchozím volání. Konkrétně s identifikací volajícího. Místo toho, aby se zobrazilo telefonní číslo, které mi volá, zobrazí se mi pouze "From Private" a nikoliv číslo.

Telefon mám registrovaný jak u Odoriku, tak Faynu a Mikrotechu. U Faynu a Mikrotechu funguje vše OK. Jenom u Odoriku Cisco opět zlobí

Chci se zeptat, bude provedena nějaká náprava ? Když se mi povedlo opravit Cisco 7905 novým firmware tak, že příchozí hovory už mu nečiní problém, vyskytne se problém zase s Ciscem a zase jen u Odoriku. Jinak, 7905 stále zvoní, i když volající strana zavěsí.

Porušuje tedy Odorik nějaké RFC nebo jinou normu, že ty Cisca tak "vyvádějí" ?
A bude se tento problém nějak řešit ?

Díky za odpověď,
Matěj Vaňátko
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Cisco 7960 - chybná identifikace příchozích hovorů

Příspěvek od ViR »

vanas píše: Porušuje tedy Odorik nějaké RFC nebo jinou normu, že ty Cisca tak "vyvádějí" ? A bude se tento problém nějak řešit ?
Nevím jak nyní a v tomto konkrétním případě, ale většinou měly v minulsoti (v oblati SIP VoIP) problémy s dodržováním RFC výrobky Cisco (ale třeba i Asus). Hádanka - pročpak myslíte, že Cisco koupilo svého času společnost Sipura? ;)
vanas
Příspěvky: 72
Registrován: úte 17. led 2012 23:05:34

Re: Cisco 7960 - chybná identifikace příchozích hovorů

Příspěvek od vanas »

ViR píše:
vanas píše: Porušuje tedy Odorik nějaké RFC nebo jinou normu, že ty Cisca tak "vyvádějí" ? A bude se tento problém nějak řešit ?
Nevím jak nyní a v tomto konkrétním případě, ale většinou měly v minulsoti (v oblati SIP VoIP) problémy s dodržováním RFC výrobky Cisco (ale třeba i Asus). Hádanka - pročpak myslíte, že Cisco koupilo svého času společnost Sipura? ;)
Já právě nevím, proto se ptám ;-) Díky za tuto informaci ;-) Jen mě zaráží, že všude jinde to běží jen u Odoriku dělají Cisca problém.. Třeba takový Linksys SPA942 (dnes už taky Cisco) na Odoriku běží jako ďas. A dělalo mi to u všech firmwarů, co jsem do Cisca poslal.

Hodila by se ta IP nové ústředny, kterou mi p. Soukup sliboval k problému s tím 7905.
vanas
Příspěvky: 72
Registrován: úte 17. led 2012 23:05:34

Re: Cisco 7960 - chybná identifikace příchozích hovorů

Příspěvek od vanas »

Můžu se zeptat, jestli se nějak řeší můj problém ?

Dost mi vadí, že se mi všechny hovory hlásí jako "Private", tzn. jako skrytá čísla.

Díky, M. Vaňátko
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cisco 7960 - chybná identifikace příchozích hovorů

Příspěvek od xsouku04 »

Věc se má tak, že se nyní snažíme dodělat nový proxy. Zkoušíme nyní všechny možné způsoby přepojování hovorů.
Až bude v provozu nová proxy, budou se podobné problémy řešit podstatně snadněji, protože se bude logovat veškerá sip signalizace.

Je třeba porovnat naše pakety od paketů kde to funguje správně a zkoušet co v čem přesně tví to, že se cisco rozhodlo nefungovat.
Ta oprava by se mohla klidně protáhnout až na půl dne a potřebovali bychom odchytit nějaké fungující pakety a nefungující abychom je mohli porovnat. IP adresu nové proxy mohu prozradit, pokud si napíšete email, já na něj odpovím.
vanas
Příspěvky: 72
Registrován: úte 17. led 2012 23:05:34

Re: Cisco 7960 - chybná identifikace příchozích hovorů

Příspěvek od vanas »

xsouku04 píše:Věc se má tak, že se nyní snažíme dodělat nový proxy. Zkoušíme nyní všechny možné způsoby přepojování hovorů.
Až bude v provozu nová proxy, budou se podobné problémy řešit podstatně snadněji, protože se bude logovat veškerá sip signalizace.

Je třeba porovnat naše pakety od paketů kde to funguje správně a zkoušet co v čem přesně tví to, že se cisco rozhodlo nefungovat.
Ta oprava by se mohla klidně protáhnout až na půl dne a potřebovali bychom odchytit nějaké fungující pakety a nefungující abychom je mohli porovnat. IP adresu nové proxy mohu prozradit, pokud si napíšete email, já na něj odpovím.
Ok, díky ;-) Mail už jsem psal, ale zatím žádná reakce. Zkusím znova ;-) Díky mockrát za vstřícnost ;)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cisco 7960 - chybná identifikace příchozích hovorů

Příspěvek od xsouku04 »

Tak jsme to dnes řešili ciscu vadila z neznámých důvodů hlavička remote party id, kterou jsem tím oddělali.
Informace o tom kdo volá se totiž předává i ve from nebo P-assert-id, takže by to nemělo žádnému telefonu vadit.
Také jsme při této příležitosti začali posílat ve from korektní doménu místo ip adresy za firewalem, což by u některých starších nokiích, kde není možné zapnout volbu (ignore domain) by mělo umožnit volat zpátky na zmeškanej hovor.

Bude to ale dostupné až se spuštěním nové proxy.
Odpovědět