Koktající hovory

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8139
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koktající hovory

Příspěvek od xsouku04 »

Dík. Tak to tedy nevypadá, že by to mělo být internetem. Nemůže to být programem, zvukovou kartou nebo kombinací ? Když voláte přes mikrotech tak to nedělá? Pokud to přes mikrotech nedělá a přes odorik ano, nemůže to být tím že je použit jiný hlasový kodek?

Pro volání přes 3G bych asi doporučil nějaký komprimovaný kodek jakonapř. gsm. Alaw může být zbytečně náročné.

Program který doporučuji pod linuxem je twinkle.

http://www.odorik.cz/w/twinkle

Potíže možná může vyřešit usb zvuková karta.
Také bych zkusil volat přes skype podle návodu. http://www.odorik.cz/w/skype

Sip programy pod Linux jsou různě problémové a zabagované stejně jako ovladače zvukových zařízení a integrované zvukové karty nemusí fungovat vždy dobře.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Koktající hovory

Příspěvek od luky »

díky. Problém mám hlavně u mobilu Wilfire S.
Ještě zkusím nahradit sip.odorik.cz za iax.odorik.cz, třeba to pomůže.....
Návštěvník

Re: Koktající hovory

Příspěvek od Návštěvník »

luky píše: Ještě zkusím nahradit sip.odorik.cz za iax.odorik.cz, třeba to pomůže.....
No pomoci to může, ale pozor, musíte volat pomocí aplikace, která umí použít IAX protokol. To není u sw VOIP telefonů zdaleka samozřejmost (bohužel).
xsouk04 píše: Sip programy pod Linux jsou různě problémové a zabagované
Nevím tedy, co jste tím chtěl vlastně říci, ale podle svých celkem obšírných zkušeností bych tvrdil, že a) obecně nejsou o nic problémovější než programy běžící pod jinými OS, třeba MS Windows; b) drtivá většina z těch opravdu dobrých je multiplatformní (příklad Zoiper, Sjphone); jediný slušný, u kterého si multiplatformností nejsem jist, je PortGo; c) a nějak jsem neměl dojem, že by konkrétně třeba Zoiper, Sjphone (v stabilní verzi 1.60) vykazoval nějaké problémy nebo chyby - na kterékoli platformě...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8139
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koktající hovory

Příspěvek od xsouku04 »

Na adrese iax.odorik.cz se lze dočasně přihlásit i přes SIP, ale bude to zrušeno.

Většina svobodných VoIP programů co podporují SIP je hodně zabagovaných a při výskytu podivných potíží je třeba s tím počítat.
Řešením použít třeba ten twinkle (který je OK), nebo nějaké ty proprietární programy jako Zoiper nebo Sjphone.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Koktající hovory

Příspěvek od kovik »

luky píše:díky. Problém mám hlavně u mobilu Wilfire S.
Ještě zkusím nahradit sip.odorik.cz za iax.odorik.cz, třeba to pomůže.....
Dobry den, vlastnim tez Wildfire S,
Problém s Wildfire S je hlavně málo výkonný procesor, který nezvládá dobře kodek g729. Lepší kvality je možné dosáhnout s GSM kodekem.
Na standartni ROM od htc (tedy s anroidem od vyrobce) mi nejlepe volal mizuDroid http://www.odorik.cz/w/mizudroid
kde vypnu procesorove narocne feature AGG,AEC,Denoise funkce.

Momentalne jse mi povedlo naroubovat cyanogenmod 7.2 coz je jina svobodnejsi verze androidu a volani prez zabudovany sip jde velmi dobre jak prez wifi tak mobilni sit. Celkově telefon funguje mnohem lépe a baterka vydrží déle, jediné co je trochu problematické je GPS navigace. Pokud se do telefonu nahraje tento neoficiální android, začne se u přesměrovaných hovorů během vyzvánění zobrazovat příznak přesměrování. To běžný android neumí.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Koktající hovory

Příspěvek od luky »

díky za info. Nad instalací nového androidu (cyanogen) jsem už taky přemýšlel, jestli třeba v htc instalovaném androidu není špatný firmware nebo tam neběží na pozadí nějaké další zbytečné aplikace. Zkoušel jsem Sipdroid, CSipsimple, Skype (odorik.cz, odorik9), zatím to není ono. Zkusím Mizudroid
tomicak
Příspěvky: 33
Registrován: pon 01. srp 2011 12:25:08

Re: Koktající hovory

Příspěvek od tomicak »

Uvažuju nad tim něco do toho telefonu taky naroubovat, jen jsem to nikdy nedělal a nemám ponětí jak na to, taky mám obavy z toho, že to nějak zamrzne a bude z něj navždy cihla. Pane "kovik" - nemohl by jste mi (třeba na nějakejch stránkách) poskytnout nějakej blbuvzdornější návod jak na to? Nemám wildfire S ale úplně prvního wildu. A jak jste psal, že je problém s GPS - co konkrétně to znamená? GPS je pro mě dost zásadní... Děkuji za informace.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Koktající hovory

Příspěvek od kovik »

tomicak píše:Uvažuju nad tim něco do toho telefonu taky naroubovat, jen jsem to nikdy nedělal a nemám ponětí jak na to, taky mám obavy z toho, že to nějak zamrzne a bude z něj navždy cihla. Pane "kovik" - nemohl by jste mi (třeba na nějakejch stránkách) poskytnout nějakej blbuvzdornější návod jak na to? Nemám wildfire S ale úplně prvního wildu. A jak jste psal, že je problém s GPS - co konkrétně to znamená? GPS je pro mě dost zásadní... Děkuji za informace.
na wildfire S mi nekdy dlouho trva nez se gps lockne(nez najde pozici) vidi treba 8 satelitu a nechce se locknout, nekdy to je hned...

Update pro ne S wildfire (buzz) je to jednodussi ma oficialni navod
http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/HTC_Wi ... date_Guide
bohuzel nevim jak je na tom gps, ale da se to zalohovat a obnovit takze neni problem se vratit. Odemknout telefon, nainstalovat ROM Manager, udelat zalohu a potom nainstalovat cyanogen...
tomicak
Příspěvky: 33
Registrován: pon 01. srp 2011 12:25:08

Re: Koktající hovory

Příspěvek od tomicak »

Díky za návod, začnu se po tom víc shánět. Jen se ještě zeptám... pokud tam tohle nainstaluju, bude ten systém v češtině, nebo případně se do toho dá čeština dostat nějak a stejně tak česká klávesnice? Díky.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Koktající hovory

Příspěvek od kovik »

tomicak píše:Díky za návod, začnu se po tom víc shánět. Jen se ještě zeptám... pokud tam tohle nainstaluju, bude ten systém v češtině, nebo případně se do toho dá čeština dostat nějak a stejně tak česká klávesnice? Díky.
Je to cesky...
Odpovědět