Poraďte sluchátko k fungující základně od Gigaset C610 IP

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
evid
Příspěvky: 72
Registrován: úte 27. pro 2011 16:18:29

Poraďte sluchátko k fungující základně od Gigaset C610 IP

Příspěvek od evid »

Protože mi dosloužilo "sluchátko" z kompletu Siemens Gigaset C610 IP, hledám nějakou náhradu.
Jedna z možností je A540 H, ale objevil jsem za podobnou cenu - možná o něco vyšší, ale ne podstatně, sluchátko Gigaset C570HX - zdá se mi "sympatičtější".
Nikde, ani na stránkách výrobce jsem nenašel informaci, jestli to sluchátko bude mít také 6 IP linek jako to C610 IP.
Má ho někdo?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte sluchátko k fungující základně od Gigaset C610 I

Příspěvek od xsouku04 »

Podle mne o tom, kolik linek to má, rozhoduje základna. Jestli je sluchátko plně kompatibilní s konkrétní základnou, lze zjistit zde. https://www.gigaset.com/en_en/cms/servi ... oduct1=166

Update: Západoněmečtí soudruzi udělali někde chybu, nebo se záměrně snaží mást své zákazníky a chybí jim tam nejprodávanější základny označené Gigaset A510 IP a Gigaset A540 IP, které se dodávají jako sada s podobně označenými sluchátky. Je proto třeba vybrat dražší model sady např. Gigaset C530 IP, který má sice jinak označovanou, ale jinak totožnou základnu. Tedy co se měl možnost vydedukovat. Gigaset v tom dělá zbytečný chaos až tak, že se v tom nevyznají vlastní zaměstnanci a distributoři.
Částečně nekompatibilní jsou jen sluchátka a základy co mají v označení slovo PRO. Pro jako profesionál - plať víc než dvojnásobnou cenu. Podstatná výhoda základen PRO je ta, že zvládnou více souběžných hovorů, ale je levnější si koupit více obyčejných základen a sluchátek. Ostatní výhody PRO verze využije jen málokdo.
Jinak připojit lze jakékoli DECT GAP sluchátko, třeba i Panasonic a základní funkce jako odchozí a příchozí hovory včetně zobrazení čísla volajícího fungují.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Poraďte sluchátko k fungující základně od Gigaset C610 I

Příspěvek od Kabek »

Používám k té základně sluchátko Gigaset CL660HX.
Naposledy upravil(a) Kabek dne čtv 24. říj 2019 6:30:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
misa
Příspěvky: 268
Registrován: sob 06. říj 2012 19:48:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte sluchátko k fungující základně od Gigaset C610 I

Příspěvek od misa »

Kabek píše:Používám k té základně sluchátko Gigaset CL660HX. Nic lepšího za ty peníze momentálně neseženete. Je to o několik stupňů lepší jak běžná sluchátka. Zde ho mají "rozbalené": https://www.lenovoshop.cz/gigaset-cl660 ... 93045.html Sluchátko nemá krytku jack konektoru (lze to eventuálně přelepit malinkou samolepkou). Jedno jsme zde koupili a bylo ještě s folií, sluchátko bylo v podstatě nové.

Linek lze u základny registrovat 6, stejně tak sluchátek. Typ registrovaného sluchátka na to nemá vliv. Mimochodem byl vydán nový FW pro 610: tuším 42.250
Jakou máte prosím zkušenost s pády tohoto scluhátka na zem? Děti nám všemi sluchátky hází na zem, což sluchátka moc nedávájí a v podstatě vždycky se rovnou vypnou, a myslím, že s tím souvisí i mizerná výdrž baterie, takže se koukáme po něčem, co bude třeba trochu odolnější.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Poraďte sluchátko k fungující základně od Gigaset C610 I

Příspěvek od Kabek »

U nás došlo zatím jen ke dvěma pádům na tvrdou zem. Sluchátko se nevypnulo, přežilo bez újmy, dále je plně funkční. Ten materiál se jeví jako dost odolný a houževnatý. No, na šermování místo meče pro děti asi není stavěný, ale fakt se mi zdá, že to je dost odolné. Origo sluchátka, ať 610 nebo 510, 540..., se mi ve srovnání s tímto zdají takové jako gumové - ten plast se kroutí. Já jsem s nimi nesmírně spokojen! A to ještě nelze vůbec srovnávat kvalitu hlasu, hlasitost jako takovou, zvonění atd.
Uživatelský avatar
misa
Příspěvky: 268
Registrován: sob 06. říj 2012 19:48:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte sluchátko k fungující základně od Gigaset C610 I

Příspěvek od misa »

Kabek píše:U nás došlo zatím jen ke dvěma pádům na tvrdou zem. Sluchátko se nevypnulo, přežilo bez újmy, dále je plně funkční. Ten materiál se jeví jako dost odolný a houževnatý. No, na šermování místo meče pro děti asi není stavěný, ale fakt se mi zdá, že to je dost odolné. Origo sluchátka, ať 610 nebo 510, 540..., se mi ve srovnání s tímto zdají takové jako gumové - ten plast se kroutí. Já jsem s nimi nesmírně spokojen! A to ještě nelze vůbec srovnávat kvalitu hlasu, hlasitost jako takovou, zvonění atd.
Super, díky. Rovnou jsem dvě objednala. My máme právě A540H, A300 a C530HX (dřív jsme měli i A510IP a C610IP) a věčně hledáme nějaké nabité. Jenom škoda, že se nevyrábí žádné sluchátko s funkcí zamčení kláves během hovoru (to už jsem u dodavatele zjišťovala), aby si děti babičku neustále nevypínaly.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Poraďte sluchátko k fungující základně od Gigaset C610 I

Příspěvek od Kabek »

Tak jsem na jednom zamknul klávesy. Zavolal jsem na to zamčené sluchátko, hovor jsem přijal, ale ukončení hovoru (červené tl.) je i tak v tu dobu funkční. Možná by pro děti bylo využitelné v režimu hlasitého hovoru, kdy sluchátko může ležet a v poměrně značné vzdálenosti lze bez problémů s protějškem komunikovat. Hlasitý provoz u toho sluchátka je velice dobře vyřešen - netlumí začátky slov, funguje jak má.
Naposledy upravil(a) Kabek dne čtv 24. říj 2019 6:31:31, celkem upraveno 1 x.
evid
Příspěvky: 72
Registrován: úte 27. pro 2011 16:18:29

Re: Poraďte sluchátko k fungující základně od Gigaset C610 I

Příspěvek od evid »

Děkuji za radu.
Jedno jsem si hned včera koupil.
Manželka už se těší až ho bude mít, protože teď musí již několik dnů volat nouzově z notebooku přes program Odorik a to není pohodlné.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Poraďte sluchátko k fungující základně od Gigaset C610 I

Příspěvek od Kabek »

Naposledy upravil(a) Kabek dne čtv 24. říj 2019 6:32:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
misa
Příspěvky: 268
Registrován: sob 06. říj 2012 19:48:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte sluchátko k fungující základně od Gigaset C610 I

Příspěvek od misa »

Kabek píše:Tak jsem na jednom zamknul klávesy. Zavolal jsem na to zamčené sluchátko, hovor jsem přijal, ale ukončení hovoru (červené tl.) je i tak v tu dobu funkční. Možná by pro děti bylo využitelné v režimu hlasitého hovoru, kdy sluchátko může ležet a v poměrně značné vzdálenosti lze bez problémů s protějškem komunikovat. Hlasitý provoz u toho sluchátka je velice dobře vyřešen - netlumí začátky slov, funguje jak má.
No tohle bohužel u dětí odmala bydlících v telefonní firmě nefunguje. Na hlasitý odposlech jedou od narození, ale musí si ten telefon samy držet, protože bohužel moc dobře ví, jak se přece správně telefonuje. Že se s telefonem chodí sem tam, jak to doma vidí. Takže klávesy u sluchátek zamykáme automaticky (aby si třeba nechtěly zavolat na 1188, což už se stalo), ale při příchozím hovoru se automaticky odemknou a funguje tam všechno včetně přepojování. Jednu dobu jsem jeli na drátový video voiptelefon, kde jsme přilepili sluchátko, aby nešlo zvedat, a nastavili automatické přijetí hovoru, ale to bylo s rostoucím dítětem taky na nic. Snad to už brzo pochopí :-)
Odpovědět