Odorik si může smazat službu volání z telefonních automatů

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Odorik si může smazat službu volání z telefonních automatů

Příspěvek od helmut.niederman »

Dobrý den, tak Odorik si může nyní klidně smazat a přestat poskytovat službu volání z telefonních automatů na PIN čili Odorik kartu a tak udělat ceník užší :lol: jelikož z budky se nedovoláte ani na hasiče. Sice telefonní budky jsou ještě po městě např. v Praze k mání ale nefungujou. O2 Kellner company už po vánocích telefonní budky odříznul od ústředen a zrušil telefonní čísla veřejných telefonních automatů. Známej si chtěl protelefonovat kredit na O2 trick kartě 30.prosince a ani jedna budka v Praze mu nefungovala a nefunguje nikde v ČR.
O2 ale v tiskové zprávě lhalo cituji " Rušené telefonní automaty budou funkční do posledního dne letošního roku. Poté přístroje i budky dodavatelská společnost postupně demontuje a zajistí jejich ekologickou likvidaci. O2 spolupracuje také s projektem Knihobudky, kdy se z nevyužívaných budek stávají malé veřejné knihovny. Tento projekt vznikl za pomoci firemní Nadace O2. " Ještě dnes jsou fyzicky telefonní automaty k mání, ale jsou jen na parádu jako v muzeu :P

Bohužel ještě před Silvestrem se už nedalo dovolat z budky, naposledy snad před vánocemi. Známej teď bude muset hledat na internetu venkov který má do 200 obyvatel aby mohl kredit docela vysokej protelefonovat takže se mu to pěkně oplatí :lol: cestovat někam do Krušných hor přes celou republiku :lol: tam to funguje :lol:

Ale Odorik už nemusí tuto službu aktivně nabízet a tak může udělat výmaz ze svého rejstříku včetně volání z čísel 822 xxx Jelikož při zvednutí sluchátka automatu se ozve tón jako pro obsazeno. Takže ani hasiče nejde přivolat. :roll:

O2 pěkně naštvalo, v tiskové zprávě se píše úplně něco jinýho. Nechápu proč ty budky od ústředny neodpojili až po novém roce, proč už během vánoc ? Každopádně můj známej mi psal, že ještě 20.prosince mu to fungovalo, ale 30.prosince už ne.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Odorik si může smazat službu volání z telefonních automa

Příspěvek od Kristovec »

To se už nevyplatí ani cenově,callback je levnější,i pohodlnější,s Androidí appkou ho mám kdekoli,na rozdíl od budek.
Tam se myslím cena minuty navyšovala o 1,05 Kč,u callbacku jen o 0,59 Kč.
cizo
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 03. zář 2015 17:45:45

Re: Odorik si může smazat službu volání z telefonních automa

Příspěvek od cizo »

Zdá se, že u nás došlo k totálnímu nepochopení účelu využití telefonních automatů. Samozřejmě, že doby kdy před každou budkou, kde automat zrovna fungoval, stál houf nedočkavců, kteří čekali, až se na ně dostane řada, jsou nenávratně pryč, o to se spolehlivě postaraly naše mobily. A tak se tvrdí, že automaty jsou potřebné jenom v nouzi v případě nedostupnosti mobilní sítě hlavně pro přivolání pomoci. A nějak se zapomnělo, že důvody pro volání z automatu mohou být i docela prosté - zapomněl jsem si mobil, vybila se baterka. Pro řešení takové situace by byl automat ideální, ale v situaci, kdy za desetisekundový hovor vás automat odere o 15 Kč, si to nejspíš rozmyslíte. O2 brání vysokou cenu tím, že vybraný peníz ani tak nepokryje náklady (operátor není škodný, ztrátu mu zaplatí stát), což je zdůvodnění poněkud zvláštní. S takovým přístupem by hovor mohl stát klidně 100 Kč a pořád by byla ztráta. Takže kdyby stál minutový hovor třeba 1 Kč a zákazníci o tom věděli, určitě by byla vytíženost automatů vyšší a ztráta by se pravděpodobně snížila. Je zajímavé, že v zahraničí budky fungují i dál a to i ve velkých městech, třeba v Ženevě jsem viděl, že automaty úhledně zabudovávají do přístřešků na zastávkách autobusů. A světe div se, lidi z nich volají. Zdá se, že u nás občas odchází zdravý selský rozum.
Co se týká odoričího volání z automatu, je to výborná věc. Ale mezi námi, kdo o tom ví?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik si může smazat službu volání z telefonních automa

Příspěvek od xsouku04 »

Co se týče Prahy, tak podle mne nějaké budky na hodně exponovaných místech jako nádražích fungovat budou. Věřím, že na těchto místech se stále vyplatí nemluvě o reklamní ploše zdarma. To opravdu nefunguje ani jedna? To se mi moc nezdá. Přeci jen Praha je plná turistů a turisté, co nejsou z EU, mohou mít pořád nechutně drahý roaming, který navíc v některých případech nemusí fungovat.

Jinak kdyby se to dělalo lépe, maximálně se mohl budkám život prodloužit, ale jejich používání končí i v cizině, i když mnohdy ne tak rychle jako u nás. Dlouhodobě je to neudržitelné. Problém je také s vandaly a špínou v málo používaných budkách tak, aby se tam pak štítil někdo vůbec jít.
Co se týče možnosti přivolat pomoc, na to není třeba budka, ale stačilo by něco mnohem levnějšího jako utržené sluchátko s klávesnicí, nebo dokonce něco jako domovní zvonky. Problém je ale opět s vandaly.

Jinak věřím, že budky také používají lidé, co mají v kapse věčně méně peněz, než kolik je minimální dobití. Pro ně ale neexistuje jiná možnost než volat na mince.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Odorik si může smazat službu volání z telefonních automa

Příspěvek od Kristovec »

Na Ukrajině,Charkov,se ještě budky dají najít,a jestli jsem to tam správně pochopil,tak hovory na pevná čísla jsou zdarma!
Mimounijní cizinci mohou mít roaming mnohem levnější,než budkohovor v rámci ČR,s Kyivstarem stojí balíček 15 minut 30 Kč,tedy 2 KČ/minuta,byť jen domů nebo po navštívené zemi,takže kromě tísně Ukrajinci naše budky nepotřebují
Prosím,nemysleme si,že všechny mimounijní zeně mají v ČR tak drahý roaming,jako my u nich! Tescomobil po Ukrajině 42 Kč/min.,tedy 21x dražší :x
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Odorik si může smazat službu volání z telefonních automa

Příspěvek od helmut.niederman »

xsouku04 píše:Co se týče Prahy, tak podle mne nějaké budky na hodně exponovaných místech jako nádražích fungovat budou. Věřím, že na těchto místech se stále vyplatí nemluvě o reklamní ploše zdarma. To opravdu nefunguje ani jedna? To se mi moc nezdá. Přeci jen Praha je plná turistů a turisté, co nejsou z EU, mohou mít pořád nechutně drahý roaming, který navíc v některých případech nemusí fungovat.

Jinak kdyby se to dělalo lépe, maximálně se mohl budkám život prodloužit, ale jejich používání končí i v cizině, i když mnohdy ne tak rychle jako u nás. Dlouhodobě je to neudržitelné. Problém je také s vandaly a špínou v málo používaných budkách tak, aby se tam pak štítil někdo vůbec jít.
Co se týče možnosti přivolat pomoc, na to není třeba budka, ale stačilo by něco mnohem levnějšího jako utržené sluchátko s klávesnicí, nebo dokonce něco jako domovní zvonky. Problém je ale opět s vandaly.

Jinak věřím, že budky také používají lidé, co mají v kapse věčně méně peněz, než kolik je minimální dobití. Pro ně ale neexistuje jiná možnost než volat na mince.
Pane Soukupe, bohužel v Praze nefunguje žádná budka ani na hlavním nádraží. Ani v Karlových Varech, a to si můžete sám otestovat, že si zajdete na stránky O2 a do vyhledávače zadejte telefonní automat a pak se proklikejte až k mapě Google, který nabízí seznam telefonních automatů, zazoomujte si nějaké velké město a klikněte na telefonní budku a objeví se vám telefonní číslo včetně adresy a zavolejte na to číslo a uvidíte že bude znít hláška VOLANÉ ČÍSLO NEEXISTUJE. O2 Kellner prostě teď poskytuje volání z telefonních automatů pouze v obcích do 200 obyvatel. Například funguje jedna telefonní budka v Moldavě v Krušných horách na to číslo zavolejte a uvidíte/uslyšíte.

Ale služby Odorik můžete smazat z webu :-)
Chat_Messenger_O2Gurů.jpg
Chat_Messenger_O2Gurů.jpg (62.49 KiB) Zobrazeno 8360 x
Odpovědět