VoIP aplikace pro iPhone

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
jan.hradil
Příspěvky: 51
Registrován: stř 03. dub 2013 22:13:31

VoIP aplikace pro iPhone

Příspěvek od jan.hradil »

Můžete někdo doporučit VoIP/SIP pro použití s odorikem na iPhone? Zkoušel jsem Zoiper, ale na příchozí hovory je nepoužitelný, protože když je chvilku na pozadí, tak ho telefon uspi a hovor nezačne vyzvánět.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8154
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VoIP aplikace pro iPhone

Příspěvek od xsouku04 »

Myslím, že to omezení je omezení operačního systému, za úkol má šetřit baterii. Dělá to, i pokud použijete protokol TCP? Ten by měl být lepší, ale jestli řeší problém i po nejnovějších updatech ios, si nejsem jist.

Správně by se to mělo řešit pomocí tzv. push notifikací. Funguje to tak, že se registruje se přes SIP registruje ne přímo ten program, ale nějaký server-prostředník a ten v případě příchozího hovoru vzbudí aplikaci speciální push notifikací přes operační systém.

Jiný program pro iOS je grandsream wave, ten má ale také tento problém. Na fóru jako jediné řešení radí koupit Bria, který údajně stojí 10 USD/rok. https://forums.grandstream.com/t/grands ... s-13/42509

Dejte prosím vědět, jestli se to podařilo uspokojivě vyřešit, protože já zatím všem říkám, že aplikace na mobilních telefonech pro spolehlivé trvalé přijímání hovorů nejsou vhodné. Ani na androidu, kde to sice možná funguje, ale dost možná hodně vybíjí baterii. V každém případě, je třeba to řádně otestovat.

Bria by měl mít 14 dní na otestování zdarma. https://apps.apple.com/us/app/bria-mobi ... 1236194368

Další aplikace, co je zdarma pro iOS, je Linphone. V popisu má, že podporuje push notifikace.
https://apps.apple.com/us/app/linphone/id360065638

MizuPhone píše, že podporuje také push a je zdarma. https://apps.apple.com/us/app/mizuphone/id483685573
Chce to prostě zkusit.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: VoIP aplikace pro iPhone

Příspěvek od mobilemanic »

Česká aplikace Acronis, lepší než Bria... Push notifikace fungují...
jaara
Příspěvky: 38
Registrován: úte 08. dub 2014 10:49:48

Re: VoIP aplikace pro iPhone

Příspěvek od jaara »

mobilemanic píše:Česká aplikace Acronis, lepší než Bria... Push notifikace fungují...
Nějak ji nemůžu najít, strejda google mi nabízí jen zálohovací aparát Acronis... Odkaz na stránky s aplikací by nebyl?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8154
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VoIP aplikace pro iPhone

Příspěvek od xsouku04 »

mobilemanic píše:Česká aplikace Acronis, lepší než Bria... Push notifikace fungují...
A není to spíš Acrobits? https://www.acrobits.net/sip-client-ios-android/
Dejte vědět jestli funguje spolehlivě.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: VoIP aplikace pro iPhone

Příspěvek od mobilemanic »

Pardon, Acrobits Softphone, zblbnul mne jiný software :D Ano, funguje dost spolehlivě a když se používají notifikace, tak se při zavření skutečně vypne a nežere baterku.. Hovor z notifikace lze normálně přijmout a spojí se to (magie? :D)..

Určitě doporučuji vyzkoušet.. Aplikace je úžasně nastavitelná z pohledu SIP i RTP, to se dnes už jen tak nevidí.. A jako bonus může i ukazovat Odorik kredit, před pár lety jsme to tu spolu vymýšleli, aby to od Odoriku uměl načíst :)
Uživatelský avatar
michaels
Příspěvky: 143
Registrován: sob 18. led 2014 13:41:32

Re: VoIP aplikace pro iPhone

Příspěvek od michaels »

mobilemanic píše:Pardon, Acrobits Softphone, zblbnul mne jiný software :D Ano, funguje dost spolehlivě a když se používají notifikace, tak se při zavření skutečně vypne a nežere baterku.. Hovor z notifikace lze normálně přijmout a spojí se to (magie? :D)..
Určitě doporučuji vyzkoušet.. Aplikace je úžasně nastavitelná z pohledu SIP i RTP, to se dnes už jen tak nevidí.. A jako bonus může i ukazovat Odorik kredit, před pár lety jsme to tu spolu vymýšleli, aby to od Odoriku uměl načíst :)
Zas tak úžasná ta aplikace není. Koupil jsem ji nyní a zkoušel. Možná PUSH funguje dobře ale při volání na 800123456 jsem se dovolal jednou hned, jednou v tom rychle pípalo, jako kdysi když NMT telefon hledal signál, čili z 5 pokusů mi to vytočilo jen 3x.
Ale co nefungovalo bylo přepnutí na hlasitý příposlech. Jednou zafungovalo a pak už ne. Po přepnutí bylo ticho. Více jsem nezkoušel. Takhle si aplikaci za 180.- nepředstavuji.

Děkuji, aplikaci jsem vrátil, peníze snad také vráceny a zůstávám u GrandStream Wave.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: VoIP aplikace pro iPhone

Příspěvek od mobilemanic »

michaels: no, zvláštní, sám takové zkušenosti nemám, u mne si to ve všech situacích co si pamatuji poradilo... tak to těžko říct, buď nějaké změny iOS 14, nebo podstata VoIPu jako takového (na různých routerech jde SIP prostřelit různě)... Zkuste ještě jiné aplikace, třeba tu zmíněnou Briu - porovnání jak se v tomto případě (kde Acrobits zlobí) chovají jiné aplikace by bylo užitečné.
Uživatelský avatar
michaels
Příspěvky: 143
Registrován: sob 18. led 2014 13:41:32

Re: VoIP aplikace pro iPhone

Příspěvek od michaels »

mobilemanic píše:michaels: no, zvláštní, sám takové zkušenosti nemám
Asi jsem zapomněl upřesnit, že jsem zkoušel Android. Ale jak jsem psal, dlouhodbě používám GrandStream Wave a ten má také vše, co se od VoIP aplikace očekává.
jaroslavx1
Příspěvky: 12
Registrován: pát 14. bře 2014 11:59:54

Re: VoIP aplikace pro iPhone

Příspěvek od jaroslavx1 »

Souhlasím používám také wave již delší dobu a jsem spokojený,nevýhoda nejde integrovat pro volání např.volal jsem z wave a zároveň přišlo volání od jiného operátora.který jsem vzal - oba hovory šli současně.
Odpovědět