Jaké je napětí v nabíječce sluchátka Gigaset 610 IP?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
evid
Příspěvky: 72
Registrován: úte 27. pro 2011 16:18:29

Jaké je napětí v nabíječce sluchátka Gigaset 610 IP?

Příspěvek od evid »

Přestalo se mi nabíjet sluchátko Gigaset 610 IP. Sluchátko je v pořádku - po nabití akumulátorů v externí nabíječce funguje - ale nechce se nabíjet.
Napětí v stojanu sluchátka je - naprázdno asi 3,7 V.
Je to normální nebo je ta nabíječka sluchátka vadná?
Mám ještě sluchátko Gigaset CL660HX a tam je v nabíječce asi 5,5V - naprázdno samozřejmě - při zatížení to nejsem schopný změřit.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Jaké je napětí v nabíječce sluchátka Gigaset 610 IP?

Příspěvek od Pitomec »

Jsou tam nabíjecí baterie NiMH 2x AAA, tj. 2x 1,2V. Problémy s nabíjením bývají někdy způsobené tím, že jak sluchátko dosedne do základny, tak se uvnitř posune trn od plíšku a dojde k přerušení napájení. Kdo ten stojánek měl někdy rozdělaný, tak ví, co to je za šunt (snad největší slabina telefonů Gigaset, spolu s naprosto idiotským atypickým napájecím konektorem).
Obrázek
pe.havel
Příspěvky: 223
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Jaké je napětí v nabíječce sluchátka Gigaset 610 IP?

Příspěvek od pe.havel »

Mám sluchátko C610 a napětí na prázdno je 7,5 V. Na adaptéru i stojánku je uvedeno 4 V, 150 mA. Tedy, to asi fakt vypadá na vadné trafo.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Jaké je napětí v nabíječce sluchátka Gigaset 610 IP?

Příspěvek od Kabek »

evid píše:Přestalo se mi nabíjet sluchátko Gigaset 610 IP. Sluchátko je v pořádku - po nabití akumulátorů v externí nabíječce funguje - ale nechce se nabíjet.
Napětí v stojanu sluchátka je - naprázdno asi 3,7 V.
Je to normální nebo je ta nabíječka sluchátka vadná?
Mám ještě sluchátko Gigaset CL660HX a tam je v nabíječce asi 5,5V - naprázdno samozřejmě - při zatížení to nejsem schopný změřit.
Ve sluchátku je obvod, který řídí nabíjení. Pravděpodobně je tento obvod vadný, pak je v podstatě vadné sluchátko. Ty baterie jsou OK? Zkuste ty baterie dát do CL660HX a v tom sluchátku je nabíjet. Když to proběhne bez problémů, pak jsou baterie OK a je opravdu problém ve sluchátku 610.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Jaké je napětí v nabíječce sluchátka Gigaset 610 IP?

Příspěvek od alfi »

Na originál nabíječce je 4V. Když nabíječka odešla u mně, dal jsem tam jiný 4V zdroj, který byl zrovna po ruce - chvíli to jelo, ale po pár měsících sluchátko odešlo (rozjede se jen na nabíječce, po odpojení se hned vypíná a baterkama to není :-( ). Tj. pokud je to zdrojem, doporučuju vyměnit jen za originální nabíječku, třeba na amazon.de jsou za rozumnou cenu :)
Odpovědět