Dotaz: Jak na složitější větvení podmíněné časem?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
jakduch
Příspěvky: 7
Registrován: pát 23. čer 2017 6:35:46

Dotaz: Jak na složitější větvení podmíněné časem?

Příspěvek od jakduch »

Dobrý den,

snažím se na odoriku rozchodit trochu složitější nastavení se 3 časovými obdobími.
Období 1 - dovolat se na linku, Období 2, přečíst hlášku že se nemůžeme věnovat a mají zavolat později a Období 3, že je mimo pracovní dobu a zavěsit.
Pokud se období shoduje, přesměrovává se na odpovídající IVR. Bohužel kvůli "nechápavým lidem" se ukázalo nutné mít období 2 a 3 kvůli rozdílným hláškám zvlášť.

Otázka ke konfiguraci tedy zní, jak tohle rozchodit, když mám jen jednu koncovou linku? Když jsem dal všechna tři období do paralelního zvonění, vybíralo si podle sebe které pravidlo bude zrovna ověřovat.
Zkusil jsem také udělat strom pomocí dalších IVR, jenže do IVR nefunguje vložení speciálního čísla *084*XXXXX!YYYY (ani se zdvojením hvězdičky **084*XXXXX!YYYY, jak jsem se dočetl tady na fóru jako nevyzkoušenou myšlenku).

Máte prosím někdo tip, jak na to?
Pokud tohle čte někdo z Odoriku, konfiguraci bez problému zaplatím, hlášky mám již namluvené a nahrané.
jakduch@seznam.cz
+420 722 625 395
Díky všem za odpovědi.
Pěkný den.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz: Jak na složitější větvení podmíněné časem?

Příspěvek od xsouku04 »

Dal bych všechny podmínky do paralelního zvonění. Podmínka pro hlášku 3 mimo pracovní doba se může spustit hned. Podmínku pro hlášku 2 bych dal do paralelního zvonění tak, že se vyvolá třeba s dvouvteřinovým zpožděním. Tedy to, že je mimo pracovní dobu, bude mít přednost. A když se ty dvě podmínky nespustí, tak hovor bude dále pokračovat, tedy to bude vyzvánět. Pokud hrozí, že by to po pracovní době mohlo rušit, dejte tam zpoždění další 2 vteřiny. Zpoždění se dělá pomocí prefixu *083, samotná podmínka pomocí *084*A*XXXXX!YYYY, kde A je předem naklikaná časová podmínka viz obrázek.


Obrázek
jakduch
Příspěvky: 7
Registrován: pát 23. čer 2017 6:35:46

Re: Dotaz: Jak na složitější větvení podmíněné časem?

Příspěvek od jakduch »

Vážený pane Soukupe,

bohužel toto nastavení se nechová podle očekávání. V případě přidání podmínek do paralelního zvonění se hovor spojí na jednu z podmínek, bez ohlednu na zpoždění s prefixem *083. Je prosím jiná cesta, jak v předchozím příspěvku popsané podmínky, nastavit?

Děkuji za odpověď a pomoc,
Jakub Duchek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz: Jak na složitější větvení podmíněné časem?

Příspěvek od xsouku04 »

Můžete sem prosím napsat, jaké přesně nastavení tam máte a jak potřebujete, aby to fungovalo? Číslo u čísel mobilu můžete jako poslední tři číslice změnit na XXX např.
Odpovědět