automatický příjem hovoru a poslání DMTF

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
chrml
Příspěvky: 38
Registrován: pon 06. led 2014 15:06:26

automatický příjem hovoru a poslání DMTF

Příspěvek od chrml »

Zdravím. Chtěl jsem se zeptat, jestli existuje nějaká možnost, že pokud volá určité číslo, tak automaticky přijmout hovor a poslat zpátky DMTF kód (a zavěsit).
Děkuji
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: automatický příjem hovoru a poslání DMTF

Příspěvek od xsouku04 »

Aby se to chovalo při volání konkrétního čísla, naklikat u nás jde. Do paralelního zvonění dáte pravidlo volane_cislo>kam_smerovat . Abychom ale příchozímu hovoru přehráli nějaké DTMF, tak takovou funkci nemáme, protože to myslím nemá běžné použití. Mohli bychom to dodělat, jen pokud byste ukázal, že by to mohli používat kromě vás i další lidé.
Co by ale určitě šlo a nebylo moc složité, je mít vlastní softwarový telefon nebo VoIP ústřednu, která by hovor vzala a poslala tam co potřebujete. Trochu problém je, že by to muselo někde neustále běžet. Co se týče nároků měl by stačit i nějaký lepší router.
pe.havel
Příspěvky: 223
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: automatický příjem hovoru a poslání DMTF

Příspěvek od pe.havel »

Napadá mě, pokud by stačilo DMTF jen jako In-Band (pouze jako zvuk), což by ve veřejné síti mělo jít, tak co kódy nahrát zvukově jako hlášku a pustit ji skrze funkci *08550XX*YY v paralelním zvonění, případně jako součást IVR (viz http://www.odorik.cz/w/specialni_cisla ) ?
chrml
Příspěvky: 38
Registrován: pon 06. led 2014 15:06:26

Re: automatický příjem hovoru a poslání DMTF

Příspěvek od chrml »

Díky za odpovědi. Účel je "zjednodušit si" vícefaktorovou autentikaci od Microsoftu, kterou u nás zaměstnavatel vynutil. Občas M$ služba zavolá na pracovní číslo a je potřeba to zvednout a plechové hubě zmáčknout křížek. V praxi to znamená, že s sebou musím na homeoffice tahat další telefon nebo si ho přesměrovat na svůj soukromý a to taky není žádoucí. S těma hláškama IVR právě křížek nahrát nejde, protože se # ukončuje nahrávání a nepřišel jsem na to, jak použít nějaký MP3, který ten tón obsahuje. Tak nevím, jestli by to pro můj účel stačilo, ale myslím, že za pokus by to stálo. :D
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: automatický příjem hovoru a poslání DMTF

Příspěvek od xsouku04 »

chrml píše:Díky za odpovědi. Účel je "zjednodušit si" vícefaktorovou autentikaci od Microsoftu, kterou u nás zaměstnavatel vynutil. Občas M$ služba zavolá na pracovní číslo a je potřeba to zvednout a plechové hubě zmáčknout křížek. V praxi to znamená, že s sebou musím na homeoffice tahat další telefon nebo si ho přesměrovat na svůj soukromý a to taky není žádoucí. S těma hláškama IVR právě křížek nahrát nejde, protože se # ukončuje nahrávání a nepřišel jsem na to, jak použít nějaký MP3, který ten tón obsahuje. Tak nevím, jestli by to pro můj účel stačilo, ale myslím, že za pokus by to stálo. :D
A nešel by hovor přesměrovat na mobil právě jen v případě, že volá Microsoft? To by přece zaměstnavateli nemuselo vadit. Navíc by to ani nedegradovalo tu dvoufázovou autorizaci. A takový hovor je vždycky krátkým, tedy náklady se blíží nule, tedy že se to použije i v práci, by nevadilo.
Jinak dodělat by to mělo být u nás snadné, práce tak na půl hodiny. Prostě by se přidal další speciální prefix, za kterým budou následovat prodleva ve vteřinách a dtmf tóny, co se mají poslat. Otázka jen je, kolik lidí by to využilo.
pe.havel
Příspěvky: 223
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: automatický příjem hovoru a poslání DMTF

Příspěvek od pe.havel »

chrml píše:S těma hláškama IVR právě křížek nahrát nejde, protože se # ukončuje nahrávání a nepřišel jsem na to, jak použít nějaký MP3, který ten tón obsahuje.
DTMF tóny si můžete stáhnout zde: http://jerrywhiting.com/dtmf/ (případně bych křížek nahrál z telefonu, kdyby to nešlo).
V administraci Odoriku pak v Editaci hlasové hlášky můžete nahrát MP3. Tu pak použít v IVR, které se bude volat u speciálních číslech volajících.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: automatický příjem hovoru a poslání DMTF

Příspěvek od xsouku04 »

pe.havel píše:
chrml píše:S těma hláškama IVR právě křížek nahrát nejde, protože se # ukončuje nahrávání a nepřišel jsem na to, jak použít nějaký MP3, který ten tón obsahuje.
DTMF tóny si můžete stáhnout zde: http://jerrywhiting.com/dtmf/ (případně bych křížek nahrál z telefonu, kdyby to nešlo).
V administraci Odoriku pak v Editaci hlasové hlášky můžete nahrát MP3. Tu pak použít v IVR, které se bude volat u speciálních číslech volajících.
Nejsem si ale jist, jestli to bude fungovat. Jednak mp3 to může degradovat a také se DTMF nemusí přenést dále.
jaara
Příspěvky: 35
Registrován: úte 08. dub 2014 10:49:48

Re: automatický příjem hovoru a poslání DMTF

Příspěvek od jaara »

xsouku04 píše:
pe.havel píše:
chrml píše:S těma hláškama IVR právě křížek nahrát nejde, protože se # ukončuje nahrávání a nepřišel jsem na to, jak použít nějaký MP3, který ten tón obsahuje.
DTMF tóny si můžete stáhnout zde: http://jerrywhiting.com/dtmf/ (případně bych křížek nahrál z telefonu, kdyby to nešlo).
V administraci Odoriku pak v Editaci hlasové hlášky můžete nahrát MP3. Tu pak použít v IVR, které se bude volat u speciálních číslech volajících.
Nejsem si ale jist, jeslti to bude fungovat. Jednak mp3 to může degradovat a také se DTMF nemusí přenést dále.
Chce to vyzkoušet. Audacity umí DTMF generovat, takže bych zkusil vyprodukovat mp3 tam.
chrml
Příspěvky: 38
Registrován: pon 06. led 2014 15:06:26

Re: automatický příjem hovoru a poslání DMTF

Příspěvek od chrml »

Zkusil jsem to, zdá se, že to funguje. Díky moc, @pe.havel
Odpovědět