náhrada SIM Internet na rok?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: náhrada SIM Internet na rok?

Příspěvek od alfi »

Pitomec píše:Tak šmejdi z T-Mobile ten balíček už zdražili na 1398 Kč na rok, byť teď nově je to s navýšením dat na 12x 2 GB.
Už taky vidím, nj, ARPU je třeba zvyšovat a většina lidí celé 2GB stejně nevyužije. Pokud by to mělo akční cenu na polovině, necelých 58 Kč/2 GB a 29 Kč/GB je (bohužel) pořád stejně jedna z nejlepších cen.. ? (i u Odoriku je 1 GB za 99 a 2 GB za 170..)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: náhrada SIM Internet na rok?

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Tak šmejdi z T-Mobile ten balíček už zdražili na 1398 Kč na rok, byť teď nově je to s navýšením dat na 12x 2 GB.

Abych nezakládal nové vlákno, tak se zeptám tady - jaká jednotka účtování dat je u datových balíčků Odoriku? Ten první má uvedeno, že po KB, ale u těch ostatních není uvedeno nic. Je to tedy také po KB?
Balíčky pro nás počítá T-mobile, ale mám za to, že tam k žádnému zaokrouhlování nedochází. Tedy počítá se to předpokládám po bytech.
Co se týče dat účtovaných po bytech, tak tam zaokrouhlujeme na 4 desetinná místa, tedy 0,0001 Kč je nejmenší zaúčtovaná cena. To provedeme vždy, když nám přijdou data od T-mobile. Jak často přijdou, neovlivníme, někdy mohou přijít třeba i jednou denně, jindy chodí každou chvíli.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: náhrada SIM Internet na rok?

Příspěvek od Pitomec »

Dík za odpověď, ten balíček 150 MB za 39 Kč bude pro mě asi ideální, protože to mám do GPS zařízení v autě a průměrný datový provoz je cca 1,5 MB denně.
Obrázek
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: náhrada SIM Internet na rok?

Příspěvek od alfi »

alfi píše:
Pitomec píše:Tak šmejdi z T-Mobile ten balíček už zdražili na 1398 Kč na rok, byť teď nově je to s navýšením dat na 12x 2 GB.
Už taky vidím, nj, ARPU je třeba zvyšovat a většina lidí celé 2GB stejně nevyužije. Pokud by to mělo akční cenu na polovině, necelých 58 Kč/2 GB a 29 Kč/GB je (bohužel) pořád stejně jedna z nejlepších cen.. ? (i u Odoriku je 1 GB za 99 a 2 GB za 170..)
Dneska u TM podle očekávání začala akční cena, tj. 12x 2GB za 700 Kč až do 31.1.
Pitomec píše:Dík za odpověď, ten balíček 150 MB za 39 Kč bude pro mě asi ideální, protože to mám do GPS zařízení v autě a průměrný datový provoz je cca 1,5 MB denně.
Jen pozor, že je k tomu ještě 0,7 Kč/den, tj. +21 Kč/měsíc :) Mně ještě v GPS funguje Twist internet na den 100MB, ale mám tam menší provoz, tj. se vejdu do cca 30 Kč/měsíc a možná i míň, protože dobíjím max. jednou za rok.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: náhrada SIM Internet na rok?

Příspěvek od Pitomec »

A jo sakra, na to jsem úplně zapomněl :-(

Jinak tedy ode dneška jsou změny i u Kaktusu, a to jednak navýšení rychlosti z původní 20/20 nově na 50/50 Mbps (a funguje to). A také limitovaný datový samoobnovující se balíček 10 GB za 250 Kč měsíčně (samozřejmě lze využít 100% dobíječku, pak to vychází na 125 Kč, což už je přijatelná cena a navíc se nespotřebovaná data stále převádí do dalších období).
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: náhrada SIM Internet na rok?

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:A jo sakra, na to jsem úplně zapomněl :-(

Jinak tedy ode dneška jsou změny i u Kaktusu, a to jednak navýšení rychlosti z původní 20/20 nově na 50/50 Mbps (a funguje to). A také limitovaný datový samoobnovující se balíček 10 GB za 250 Kč měsíčně (samozřejmě lze využít 100% dobíječku, pak to vychází na 125 Kč, což už je přijatelná cena a navíc se nespotřebovaná data stále převádí do dalších období).
Ta data se ale převádí, jen když ten samoobnovující balíček nevypnu? Změny na nějaký menší by zrušila?
Jinak na spotřebu 1,5 MB/denně lze doporučit 500 MB za 30 Kč na rok https://www.odorik.cz/w/eshop:predplace ... rnet_karta
Ale něco se tam asi natočí navíc kvůli zaokrouhlování na 100KB každou hodinu, ale pokud GPS posílá, jen když je auto v provozu, tak to bude hodně málo.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: náhrada SIM Internet na rok?

Příspěvek od Pitomec »

Ano, dokud se balíček automaticky obnovuje, tak se nespotřebovaná data převádí. Pokud jde o změny, tak v případě, kdy se přechází z balíčku nižšího na vyšší, tak se převedou i nespotřebovaná data. Opačně, tj. při přechodu z vyššího balíčku na balíček nižší, se ale data nepřevádí (ani to technicky nejde, protože se nabídka na nižší balíček v samoobsluze na webu nebo v aplikaci v mobilu vůbec neobjeví a je tedy potřeba napřed vyšší balíček vypnout - tím ale nespotřebovaná data zmizí - a pak teprve zapnout balíček nižší).

Twist Internet Online (to je těch 500 MB za 30 Kč) tuším zaokrouhluje už několik let po 1 MB. Cena za 1 MB je sice jenom 0,40 Kč, ale i tak mám vyzkoušeno, že to u GPS v autě celý rok nevydrží a hlavně, nemám čas to nějak hlídat a karty opakovaně vyměňovat za nové (jedná se o víc aut). Zatím mám všude tarif 12x 1 GB za 499 Kč (co byl v akci), ale jelikož se už nabízí jenom 12x 2 GB za 699 Kč (také v akci), tak to už se nevyplatí.
Po 100 kB zaokrouhluje Kaktus, možná pro účely GPS v autě by to bylo řešení, hlavně při využití 100% dobíječky a SIM karty, která má bonusový kredit s platností 1 rok. Nebo pak Odorik 9 Kč měsíčně + 0,59 Kč za 1 MB + 0,70 Kč denně.
Obrázek
urbik81
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13. úno 2013 7:01:15

Re: náhrada SIM Internet na rok?

Příspěvek od urbik81 »

Pitomec píše:
urbik81 píše:Myslím, že se akce opakuje vždy v červnu a prosinci.
Ta akce letos fungovala ještě v září a nebyl problém si to u jedné SIM zaplatit za tu cenu opakovaně a prodloužit o několik let. Není potřeba čekat na dobu, kdy samotný balíček končí a až pak teprve prodlužovat.
Pozor předplacení na několik let dopředu je možné zřejmě u stejného typu balíčku (1GB/2GB)! Aktuálně se na stránkách TM uvádí toto (tedy balíčky 1GB a 2GB se nečerpají postupně, ale souběžně a tím pádem nyní až do skončení platnosti 1GB vlastně nelze navázat novými 2GB):
"Ano, pokud máte rozčerpaný roční balíček (Twist internet na rok zakoupený před 27. 10. 2022) a koupíte si další roční balíček (Internet na rok po 27. 10. 2022), oba balíčky se budou překrývat do doby, než dojde k ukončení již probíhajícího balíčku Twist internet na rok. Prioritně budete čerpat data 2 GB. Pokud vyčerpáte data, automaticky přejdete na 1 GB z balíčku Twist internet na rok.

Př. 1. 2. 2022 si zákazník aktivoval starý roční balíček. Platnost je do 31. 1. 2023. V průběhu trvání tohoto balíčku (např. 1. 11. 2022) si koupí nový roční balíček. Platnost bude prodloužena o rok od aktivace nového balíčku (řídí se platností nového balíčku), tedy do 31. 10. 2023. Nový balíček s 2 GB se čerpá prioritně, po vyčerpání dat zákazník přechází na 1 GB. Balíčky se budou překrývat do 31. 1. 2023 a od 1. 2. 2023 bude zákazník čerpat už jen 2 GB."
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: náhrada SIM Internet na rok?

Příspěvek od Pitomec »

Dík za info, kolega tu SIM s ročním balíčkem 1 GB má v mobilu a přemýšlel o navázání s 2 GB - teď je tedy jasné, že z toho nic nebude.
Obrázek
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: náhrada SIM Internet na rok?

Příspěvek od alfi »

urbik81 píše: Pozor předplacení na několik let dopředu je možné zřejmě u stejného typu balíčku (1GB/2GB)! Aktuálně se na stránkách TM uvádí toto (tedy balíčky 1GB a 2GB se nečerpají postupně, ale souběžně a tím pádem nyní až do skončení platnosti 1GB vlastně nelze navázat novými 2GB)
To je jasné, nové tarify či balíčky vznikají jako jiná položka k nákupu - nejde to přejmenovat, protože stávajícím zákazníkům to musí fungovat i ukazovat stejně. Pak jde o to, jestli dovolí současný nákup (tady to smysl má), ale vedlejším efektem je, že oba fungují současně a moc nejde při nákupu nový navázat na konec starého :)
Odpovědět