Blokování hovorů

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Blokování hovorů

Příspěvek od Hooonza »

Dobrý večer,
neuvažovali jste někdy o možnosti nastavení blokování odchozích / příchozích hovorů, podle nastavených parametrů (např. přesně nějaké číslo, mezinárodní hovory 00, ...)? Vedle rychlých kontaktů přidat blokované kontakty? Nevím, jestli se s tím někdo setkává, nevyžádané hovory, když někdo volá o půlnoci, že je z marketingové firmy, jen proto, že přes odorik to má zadarmo (a já k tomu platím přesměrovaný hovor), to mě opravdu dokáže namíchnout, takového bych rád zablokoval, i kdybych věděl, že už se mi nikdy neopováží zavolat ... :)
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od Pitomec »

Blokace odchozích hovorů jde udělat v nastavení některých telefonů, např. Siemens Gigaset
Obrázek
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od Zedna »

Pitomec píše:Blokace odchozích hovorů jde udělat v nastavení některých telefonů, např. Siemens Gigaset
I dle prvniho prispevku i dle logiky ma jednoznacne vetsi dulezitost blokace PRICHOZICH hovoru.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od xsouku04 »

To je zvláštní. Přece žádný marketingový loudil nebude volat v dobu, která je nevhodná. (jako pozdě večer nebo v noci). Nic by pak neprodal. Nebyl to spíš nějaký pomatenec? Co se vám snažil prodat ?
Proti tomu se obecně špatně brání, protože předem nevíte číslo z jakého bude volat. Případně by mohl volat i z nějakého skrytého čísla.
Co by ale mohlo pomoci proti telefonátům v nevhodnou dobu je časově podmíněné přesměrování/ časově podmíněná hlasová schránka.
Co se týče odchozích hovorů, lze to dobře dělat pomocí dialplánu přímo v zařízení.
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od Hooonza »

Ptal se, jak jsem spokojen s odorikem (ale předpokládám, že p. Soukup se do podobných akcí nepouští) :)
Přesměrování právě mám nastaveno tak, abych i v tuto dobu mohl být potřebným člověkem zastižen, takže lepší řešení, než varování předem a blokování po případném zneužití mě nenapadá.
Volání přišlo z odorikového čísla, mám to v logu. Máte pravdu, možná by se hodila i možnost blokovat hovory ze skrytých čísel?
Návštěvník

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od Návštěvník »

xsouku04 píše:To je zvláštní. Přece žádný marketingový loudil nebude volat v dobu, která je nevhodná. (jako pozdě večer nebo v noci). Nic by pak neprodal.

Pokud onen loudil pracuje ve firmě, jejíž zaměstnanci jsou mj. hodnoceni i podle počtu uskutečněných telefonátů; a dá se i tímto ukazatelem dostat na docela slušné prémie (ano, i takové existují), tak se chová vcelku logicky.
Pavel

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od Pavel »

Nevíte jak to vypadá s blokací hovorů podle prefixů? Dost by mne to pomohlo.
Díky
BobS

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od BobS »

xsouku04 píše:To je zvláštní. Přece žádný marketingový loudil nebude volat v dobu, která je nevhodná. (jako pozdě večer nebo v noci). Nic by pak neprodal. Nebyl to spíš nějaký pomatenec? Co se vám snažil prodat ?
Proti tomu se obecně špatně brání, protože předem nevíte číslo z jakého bude volat. Případně by mohl volat i z nějakého skrytého čísla.
Co by ale mohlo pomoci proti telefonátům v nevhodnou dobu je časově podmíněné přesměrování/ časově podmíněná hlasová schránka. To sice v plánu je ale ne úplně na řadě.
Co se týče odchozích hovorů, tak blokování/povolování jistých prefixů je v plánu. Firemní linka pak bude moci býti umístěna i na řekněme částečně (chodba), nebo plně (před vrátnicí) veřejná místa bez strachu o účet.
Změnilo se něco od doby Vašeho příspěvku? Už Odorik umí blokovat odchozí hovory dle filtrů?
Použili bychom to rádi jako plně veřejné místo, jak píšete výše.
Díky!
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od xsouku04 »

BobS píše: Změnilo se něco od doby Vašeho příspěvku? Už Odorik umí blokovat odchozí hovory dle filtrů?
Použili bychom to rádi jako plně veřejné místo, jak píšete výše.
Díky!
Časově podmíněnou hlasovou schánku už lze nastavit (ochrana proti příchozím hovorům v nevhodnou dobu)
http://www.odorik.cz/w/specialni_cisla

Co se týče možností blokovat jisté prefixy u odchozích hovorů, to zatím nemáme a není to priorita, protože to lze snadno nastavit pomocí dialplánu v samotné VoIP telefonu nebo adaptéru.
Pigom
Příspěvky: 48
Registrován: úte 19. úno 2013 10:41:35

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od Pigom »

Předpokládám, že pomocí dial plánu lze blokovat jisté prefixy, ale už nejde blokovat konkrétní číslo.
Důvod - kvůli dětem, který nesmyslně provolají kredit s kamarádama. Zablokování těchto čísel by problém vyřešil.
Odpovědět