Blokování hovorů

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od Pitomec »

Pigom píše:
V rámci statistik hovorů můžete zvolit nejen období za jaké chcete zjistit provolaný kredit, ale máte i možnost zvolit provolaný kredit pro jednotlivá čísla, což je z hlediska přehledu naprosto vyčerpávající.
Ano máte pravdu pro mě plně dostačující já si ty filtry naklikám a vidím vlastní hovory včetně ceny. Ale po matce to chtít nemohu natož po babičce, který je 86 let a bez internetu nemůže být :D .
Já jsem s tímto systémem nastavování seznámen a po delším používání si zvyknu.

Neberte to tak, že bych chtěl na systému něco měnit, to opravdu ne. Chápu, že to co může být pro mně výhodný, tak naopak pro ostatní to může být složitý. Postupně jsem přesvědčil cca 11 známých a příbuzných, aby telefonovali přes VOIP momentálně u ha-loo. Tito lidé jsou schopni tak akorát zkontrolovat stav kreditu. Pokud ho mají nízký tak zavolají a já jim ho doplním přes kartu a oni se se mnou vyrovnají (u odoriku velká výhoda přesouvání kreditu na jiná čísla). Momentálně se snažím všechny přesunout k Odoriku. Čekám jen jak u ha-loo provolají kredit. Pro mně by byl ideální stav přihlásit se něco jako admin, který by viděl všechny tyto čísla a jejich nastavení včetně kreditu na nich. Ostatní by se přihlásili pod svým loginem a viděli by jen svoje číslo a kredit. Momentálně si musím znovu zapamatovat hafo přístupů, abych byl schopen nastavit jejich číslo podle jejich požadavků :( .
To je model 802.cz (bohužel ale taky jediná výhoda, kterou tento provider má).
Obrázek
Pigom
Příspěvky: 48
Registrován: úte 19. úno 2013 10:41:35

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od Pigom »

Přesně tak
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od Pitomec »

Oživím toto téma - blokace, alespoň na úrovni mezinárodních odchozích hovorů, by se skutečně hodila. Pokud je totiž VoIP používáno v Androidu, tak jakýkoliv filtr v nastavení lze snadno obejít (smazat) a nic to neřeší.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Oživím toto téma - blokace, alespoň na úrovni mezinárodních odchozích hovorů, by se skutečně hodila. Pokud je totiž VoIP používáno v Androidu, tak jakýkoliv filtr v nastavení lze snadno obejít (smazat) a nic to neřeší.
Je to v plánu. Pokud ale někdo hackne váš android, bud nejspíš volat přes GSM za 60 Kč/min a posílat prémiové sms.

Pokud jde ale třeba omezení pro děti, bude se to hodit. Bude to pak společná funkcionalita, která půjde zapnout i na odorik gsm simkartách.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od Pitomec »

Je to omezení pro dítě. Jinak přes GSM si nikdo moc nezavolá, protože je zapnutá volba povolených čísel pod pin2. Prémiové SMS jsou pak přímo zablokované u VF.
Obrázek
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od Zedna »

Prosim o pridani moznosti blokovani prichozich hovoru z konkretniho cisla primo na urovni uctu/linky Odorika.

Nejaky imbecil (https://www.vyhledatcislo.cz/cislo/778043237) mi prozvani moji Odorik pevnou linku a
chci tohoto dementa eliminovat tak, abych o nem jiz vubec nevedel.
I kdybych nastavil blokaci na urovni HW telefonu (ani nevim zda to muj telefon umi a jak to nastavit, chce to nejake heslo pro pristup do menu), tak stejne (predpokladam) mi stale budou chodit obtezujici emaily o zmeskanem volani.

Moznost takoveto blokace by tedy byla skutecne uzitecna vec.
Pokud toto nebude mozne implementovat, asi Odorika (docasne?) zrusim, tzn. odpojim HW telefon, ktery nyni mam uz spise jen jako rezervu.

Prosim o vyjadreni, at vim co od Odorika (ne)ocekavat a zda necekat zbytecne ...

Dekuji
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od xsouku04 »

Zedna píše:Prosim o pridani moznosti blokovani prichozich hovoru z konkretniho cisla primo na urovni uctu/linky Odorika.
Co se týče VoIP, ta možnost tu je. Přidejte do paralelního zvonění pravidlo ve tvaru.
778043237>*082 a obtěžující bude mít vždy jen falešné zvonění. (to způsobí to číslo *082) Pravda email o zmeškaném hovoru dostanete, ale můžete jej poslat třeba i na záznamník, poté nikoli.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Blokování hovorů

Příspěvek od Zedna »

Dekuji za odpoved.

Zatim se mi nyni podarilo dostat se do menu telefonu a to primo na telefonu (kde toho moc neni) i pres webove rozhrani,
kde jsem dane cislo zadal do seznamu zakazanych prichozich cisel.
Ve svem emailu si pak jeste zkusim nastavit automaticky filtr, aby se email s informaci o zmeskanem volani z tohoto cisla ihned zrusil.

Pokud by toto nestacilo, pouzil bych pak Vasi radu.
Odpovědět