Různá zvonění podle veřejného čísla na které se volá ?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Různá zvonění podle veřejného čísla na které se volá ?

Příspěvek od xsouku04 »

Pokud bychom na jednom telefonu Well chtěli mít více různých vyzvánění např. podle toho na jaké číslo nám někdo volá, možná stačí jen přidat SIP hlavičku Alert-Info: ;info=group a tomu "group" by se pak ve wellu nastavil jen jiný ringtone. Viz přiložená dokumentace.

Typické využití. Mám malou a na mém welu mi zvoní celkem tři různá veřejná čísla. Jedno číslo pro důležité zákazníky, jedno pro technickou podporu a pak třeba osmistovku pro nové zákazníky.
Využívám paralelní vyzvánění. Osmistovka zvoní třem různým paralelně, technická podpora dvěma. A moje číslo jen mě. A já tak poznám už podle vyzvánění o jaký hovor se jedná.

Nevíte někdo, jestli je něco podobného i jiných telefonů jako cisco nebo Grandstream ?
Napadá mne onu skupinu navázat vždy k veřejnému číslu. Je nějaký lepší způsob jak to udělat ?

A jsou dvě možnosti, buď umožnit vložit celý (libovolný) řádek do sipu, bylo by to pak univerální pro všechny telefony co tohle dovedou a nebo přímo jen název skupiny...

Asi bych byl spíše pro ten univerzálnější způsob. Jinak myslím že by to mohla být hodně dobrá věc a vychytávka.
Přílohy
Instructions_to_the_Distinctive_Ringtone.pdf
Zde je dokumentace jak možné pomicí sip hlavičky určovat jakým způsobem bude telefon well vyzvánět.
(226.51 KiB) Staženo 667 x
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Různá zvonění podle veřejného čísla na které se volá ?

Příspěvek od xsouku04 »

Tak to vypadá spíše na SIP standard, a ne nadstandard značky yealink (v ČR přejmenované na Well). Grandstream série GXP to podporují také.
"How do I use Distinctive Ringtone by ALERT INFO method?"
The GXP series phone supports the Alert-Info mapping to the 3 custom ring tone files. For example, if you configure the custom ring tone 1 user id to “priority” (instead of a real user ID), that ring tone will be used if we receive INVITE with Alert-Info header in the following format:

Alert-Info: ;info=priority
zdroj: http://www.grandstream.com/support/faq/ ... one-series

akorát se zdá, že si neumí vyzváněcí tón stáhnout přímo z webu.

dokonce to umí i stařičký Linksys "Alert-Info:Classic-1" i když trochu v jiné podobě.

Tedy odpovídám si sám. Nejlepší onu hlavičku nechat celou vyplnit uživatele, aby si tak mohl vyladit jeho vlastní telefon. Přiřazování různého vyzvánění k různým veřejným číslům se mi zdá OK ?
Jan Telefonistan

Re: Různá zvonění podle veřejného čísla na které se volá ?

Příspěvek od Jan Telefonistan »

xsouku04 píše:Tedy odpovídám si sám. Nejlepší onu hlavičku nechat celou vyplnit uživatele, aby si tak mohl vyladit jeho vlastní telefon. Přiřazování různého vyzvánění k různým veřejným číslům se mi zdá OK ?
Skvely napad a mockrat dekuji. Kdyz se definuje v hlavicce i URL zvoneni, tak mi prijde reseni celou uzivatelskou hlavickou nejlepsi, i kdyz ja bych se stahovani zvnoneni radeji uplne vyhnul (nerad bych, aby mi zaclo stahovat 20 telefonu zvonicich naraz nejaky wav, nejlepe z netu 8-) ).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Různá zvonění podle veřejného čísla na které se volá ?

Příspěvek od xsouku04 »

Ok vypadá to dobře. Alert-info hlavičku podporuje opravdu více různých telefonů i když každý trochu tak svým způsobem. Problém by mohl vnzniknout, pokud by měl někdo více různých telefonů, které by chtěl aby zvonili paralelně.
Např. němečtí soudruzi (po některých stránkách se zdá i horší než čínští) co vyvíjeli gigaset udělali zdá se chybu a
a pokud SIP hlavička obsahuje alert-info telefon nezvoní vůbec.

Alert_Info is not supported for distinctive ring. This would not be a big problem if there was not a side effect. Using Asterisk and ring groups for example, it is desirable to use Alert_info for external call distinctive ring. Then, when the C450IP receive the Alert_Info message it simply does not ring ! There is no simple way inside Asterisk to solve this problem, except manually editing configuration files to allow for selective Alert_Info. But it is a nightmare with FreePBX as the main files are updated at each GUI refresh...
Zdroj: http://www.voip-info.org/wiki/view/Siem ... set+C450IP
Hledal jsem nějakou dokumentaci a místo toho našel pár zmínek že to nefunguje. O tom že by to opravili pochybuji mají zjevně plné ruce práce vymýšlení nových modelů.

Našel jsem, že podle tohoto blogu podporují různé zvonění dokonce i některé analogové brány jako GXW 4008 . Bohužel zase trochu po svém. Ukázka: SIPAddHeader("Alert-Info: <http://127.0.0.1>\;info=ring2")

Pro lepší spolehlivost, dobrý zvuk a snadnou administraci může tedy být překvapivě lepší se držet staré analogové linky než pořizovat gigaset. Po našich výborných zkušenostech v Praze dokonce hodláme v našem callshopu v Brně zbavit telefonů SPA941 a místo nich pro zákazníky všude umístit kvalitní analogové telefony panasonic.
Zvláště tedy pokud máte nějaké využitelné staré rozvody a telefony a naopak máte nedostatečné internetové rozvody, analogová linka může být nejlepší a nejspolehlivější řešením, které nahradí i POE.
Bezdrát je možné k analogové lince také připojit, pro dobrý zvuk doporučuji raději panasonic než siemens. Otázka je jestli i analogový bezdrát zvládne různé vyzvánění ? Je třeba to vyzkoušet. Mohl by.
Jan Telefonistan

Re: Různá zvonění podle veřejného čísla na které se volá ?

Příspěvek od Jan Telefonistan »

Potvrzuji, ze Siemens je srot, sam mam A580 IP. Krom toho, ze se cas od casu hryze, tak ma vic neodpustitelnych much, tato jejich me ani neprekvapuje 8-) Stesti, ze jsem jich tenkrat nekoupil vic. Pouzitelny je jen jako bezdratove sluchatko proti fritzovi, ale ani zde neufunguje perfektne, protoze neprenasi DTMF at to na fritzovi nastavim jak chci :shock:

Nevim, jak bezdratova sluchatka, ale analogove telefony (i ten nejstarsi belluv pristroj) zvoni tak, jak jim ustredna (prevodnik) posle. Tuto funkcionalitu rozliseni volani nam nabizela uz 20 let stara ustredna, skupinove volani vyzvanelo crrrr-----crrrr, volani primo na klapku cr-cr :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Různá zvonění podle veřejného čísla na které se volá ?

Příspěvek od Pitomec »

Siemens A580 IP je naprosto v pohodě, jsem s ním spokojenej. 1 pevná linka a 3 VoIP, všechno funguje jak má.
Obrázek
vanas
Příspěvky: 72
Registrován: úte 17. led 2012 23:05:34

Re: Různá zvonění podle veřejného čísla na které se volá ?

Příspěvek od vanas »

Pitomec píše:Siemens A580 IP je naprosto v pohodě, jsem s ním spokojenej. 1 pevná linka a 3 VoIP, všechno funguje jak má.
Základna A580 IP je v klidu. Sám mám 1x A580 IP a 1x C470 IP a oboje jsou perfektní. Ale sluchátko A58H už v životě nechci. Sice krásně reaguje a je svižné, ale protistrana si vždy stěžovala, že mluvím jak z "trubky". Možná jen vadný kus. Nevim. Proto než A58H radši C47H.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Různá zvonění podle veřejného čísla na které se volá ?

Příspěvek od Pitomec »

Četl jsem to taky, ale když mně např. volá žena z domu (kde mám to sluchátko) a zvedám hovor na mobilu nebo v kanceláři na VoIP Grandstreamu, tak ji slyším normálně. A ani nikdo jinej si zatím na kvalitu hovoru nestěžoval.
Obrázek
vanas
Příspěvky: 72
Registrován: úte 17. led 2012 23:05:34

Re: Různá zvonění podle veřejného čísla na které se volá ?

Příspěvek od vanas »

Pitomec píše:Četl jsem to taky, ale když mně např. volá žena z domu (kde mám to sluchátko) a zvedám hovor na mobilu nebo v kanceláři na VoIP Grandstreamu, tak ji slyším normálně. A ani nikdo jinej si zatím na kvalitu hovoru nestěžoval.
jj, mám pocit, že mam asi jeden z těch nepovedených kusů. Nicméně, teď se mi podařilo zakoupit 3x C47H, včetně baterií i nabíječek za 600 Kč (krásná cena) a je po problémech. Fungují jak s moji A580 IP základnou, tak u rodičů s C450 IP základnou (u ní mě jen štve to, že si neumí sama seřídit čas pomocí NTP. Nechápu proč..)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Různá zvonění podle veřejného čísla na které se volá ?

Příspěvek od xsouku04 »

vanas píše:podařilo zakoupit 3x C47H, včetně baterií i nabíječek za 600 Kč (krásná cena) a je po problémech.
To bylo asi nějaké neopakovatelné aukro ?
http://gigaset.com/cz/cs//hq/en/product ... TC47H.html

Nebo to někdo ještě prodává ?

Já jsem si připojil http://www.odorik.cz/w/eshop:panasonic_ ... 11fxh_dect a zvuk je dobrej. Jen není vidět při zvonění kdo volá.
Odpovědět