CLIP v síti při callbacku

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
kortas
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 16. úno 2012 13:20:49

Re: CLIP v síti při callbacku

Příspěvek od kortas »

Prozváním z mobilu číslo +421233889879, následně mi ústředna zavolá zpět a já vytočím číslo, se kterým chci spojit.

Volanému účastnikovi se však ukazuje číslo první linky (mám v účtu asi 6 linek - 3x geo, 1x clip, 2x 910). Lze nějak zařídit, aby se volaným lidem zobrazovalo číslo mojí CLIP linky? Když totiž odpovídají na zmeškaný hovor, tak se dovolají uplně někam jinam...
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: CLIP v síti při callbacku

Příspěvek od ViR »

kortas píše: Lze nějak zařídit, aby se volaným lidem zobrazovalo číslo mojí CLIP linky?
Je potřeba nastavit CallBack a případnou autentifikaci bez PINu k té lince s mobilním CLI a nikoli k lince výchozí.
kortas
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 16. úno 2012 13:20:49

Re: CLIP v síti při callbacku

Příspěvek od kortas »

ViR píše:
kortas píše: Lze nějak zařídit, aby se volaným lidem zobrazovalo číslo mojí CLIP linky?
Je potřeba nastavit CallBack a případnou autentifikaci bez PINu k té lince s mobilním CLI a nikoli k lince výchozí.
Asi sem natvrdlej, ale jak to udělám? K výchozí lince mám PIN právě v podobě mého mobilního čísla, ale změnit to nikde nejde, pouze aktivovat/deaktivovat. U dalších linek mi skáče pin číslo_linkyXXXX.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CLIP v síti při callbacku

Příspěvek od xsouku04 »

Napište mi prosím mail, abych se mohl podívat konkrétně na váš případ. Je možné že CLIP nemáte vůbec u žádné linky.
antr
Příspěvky: 23
Registrován: pon 06. úno 2012 8:54:07

Re: CLIP v síti při callbacku

Příspěvek od antr »

Je možný, aby ustředna reagovala na CB z jiného čísla než které je registrované jako výchozí a ještě tomuto číslu přiřadila CLIP. Tedy když si zřídím 2 čísla v jednom účtu, přiřadím jim 2 různa clip, jak nastavit CB aby reagoval na každé číslo?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CLIP v síti při callbacku

Příspěvek od xsouku04 »

antr píše:Je možný, aby ustředna reagovala na CB z jiného čísla než které je registrované jako výchozí a ještě tomuto číslu přiřadila CLIP. Tedy když si zřídím 2 čísla v jednom účtu, přiřadím jim 2 různa clip, jak nastavit CB aby reagoval na každé číslo?
Jmenuje se to přednastavené zpětné volání. Nastavíte si to u té linky, jejíž clip chcete použít. Prozvánět můžete z libovolného telefonu na světě.
antr
Příspěvky: 23
Registrován: pon 06. úno 2012 8:54:07

Re: CLIP v síti při callbacku

Příspěvek od antr »

xsouku04 píše: Jmenuje se to přednastavené zpětné volání. Nastavíte si to u té linky, jejíž clip chcete použít. Prozvánět můžete z libovolného telefonu na světě.
Já jsem myslel, že u přednastaveného volání musí být vyplněno i komu chci spojit.
A ještě jak teda udělám, aby se v podstatě zobrazilo volanému to číslo, kterým prozváním ústřednu.
Díky
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CLIP v síti při callbacku

Příspěvek od xsouku04 »

antr píše: Já jsem myslel, že u přednastaveného volání musí být vyplněno i komu chci spojit.
A ještě jak teda udělám, aby se v podstatě zobrazilo volanému to číslo, kterým prozváním ústřednu.
Díky
Ne pokud nic nezadáte, budete na číslo kam chcete spojit vyzván.
Spojení je prováděno s clipem linky, která je k tomu použita ne z clip čísla z kterého se spojuje, což je trochu nešikovné.
antr
Příspěvky: 23
Registrován: pon 06. úno 2012 8:54:07

Re: CLIP v síti při callbacku

Příspěvek od antr »

Tak pokud chci 2 ruzné clip pro CB tak musím mít 2 účty. To je škoda. Nešlo by to nějak šikovně vyřešit? Aby rodina mohla využivat CB tak by musel mít každý svůj účet. Nebo je to jinak?
jirka
Příspěvky: 87
Registrován: stř 09. lis 2011 12:02:03

Re: CLIP v síti při callbacku

Příspěvek od jirka »

antr píše:Tak pokud chci 2 ruzné clip pro CB tak musím mít 2 účty. To je škoda. Nešlo by to nějak šikovně vyřešit? Aby rodina mohla využivat CB tak by musel mít každý svůj účet. Nebo je to jinak?
Není třeba mít dva účty, stačí si pořídit druhou linku s dalším CLIPEM (případně neomezený počet linek s vlastním CLIPEM).

Výhoda společného účtu je že platíte jeden účet, ale ve výpisu hovorů si můžete odfiltrovat patřičnou linku a tak vidíte kolik se provolalo na jednotlivé linky (s různým CLIPEM). Další výhoda (nevýhoda?) je společný seznam rychlých kontaktů.
Na druhou stranu nevýhoda společného účtu je, že kterýkoliv člen společného účtu (třeba dítě) může společný účet vysát.:)
Vy ho můžete pouze kontrolovat, případně dočasně odpojit.
Takže je pouze na Vás co je pro Vás výhodnější, zda společný účet s x linkama, nebo x účtů s jednou linkou.
Odpovědět