Speciální číslo pro redial ?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Návštěvník

Re: Speciální číslo pro redial ?

Příspěvek od Návštěvník »

Promiňte ale já jsem myslel že linky začínající 950 jsou vždy VoIP .
xsouku04 píše:
Návštěvník píše:Prosím neví jak zjistím název VoIP operátora komu volám
například 950104521 co je to za VoIP operátora existuje možnost jak to ověřit děkuji
xsouku04 píše:Jeden člověk přišel s nápadem na redial (znovu vytočení naposledy vytáčeného čísla), pokud vytočím 00. Nyní je pod 00 nedodělané menu, které asi nikdy nebude potřeba. Hodilo by se Vám to ?

Pokud má někdo obsazeno, nebo zrovna momentálně špatný signál, při dalším hovoru bych si ušetřil vytáčení celého čísla. Podobně by mohlo být i číslo na poslední zmeškaný hovor.
http://www.ctu.cz/ctu-online/vyhledavac ... =950&type=

Je to ministerstvo práce a sociálních věcí. Tedy žádný VoIP operátor.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Speciální číslo pro redial ?

Příspěvek od xsouku04 »

910 linky.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Speciální číslo pro redial ?

Příspěvek od ViR »

xsouku04 píše:Je to ministerstvo práce a sociálních věcí. Tedy žádný VoIP operátor.
Obecně, prefix 95XX jsou podle číslovacího plánu neveřejné sítě, které mohou být budovány i na technologii VoIP. Ale podstatná je ta "neveřejnost". Zda jde či nejde o VoIP se z čísla nikdo nedozví - jde o číslo "technologicky neutrální". U devětsetdesítek je to, že jde o VoIP (zatím) dáno.
kapetr
Příspěvky: 224
Registrován: stř 12. říj 2011 7:14:21

Re: Speciální číslo pro redial ?

Příspěvek od kapetr »

Dobrý den. Rád bych oživil to REDIAL téma.

Používám CallBack (CB) z mobilu a často se stane, že zadané číslo je obsazeno nebo to nebere.
Takže mít možnost při příštím pokusu zadat nějaký krátký kód pro REDIAL, místo dlouhého a třeba i zrovna pozapomenutého čísla, by bylo opravdu velmi užitečné.

Když fungují při zadání v CB speciální čísla jako <0>, <*081>, ... tak nešlo by vytvořit další, které by reprezentovalo REDIAL ?

Popravdě řečeno mě docela, udivuje, že takováto běžná a užitečná funkce není dostupná "odjakživa" - to není míněno jako výtka, jen to nějak nechápu.

http://www.odorik.cz/w/specialni_cisla
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Speciální číslo pro redial ?

Příspěvek od vlk »

kapetr píše:Dobrý den. Rád bych oživil to REDIAL téma.

Používám CallBack (CB) z mobilu a často se stane, že zadané číslo je obsazeno nebo to nebere.
Takže mít možnost při příštím pokusu zadat nějaký krátký kód pro REDIAL, místo dlouhého a třeba i zrovna pozapomenutého čísla, by bylo opravdu velmi užitečné.

Když fungují při zadání v CB speciální čísla jako <0>, <*081>, ... tak nešlo by vytvořit další, které by reprezentovalo REDIAL ?

Popravdě řečeno mě docela, udivuje, že takováto běžná a užitečná funkce není dostupná "odjakživa" - to není míněno jako výtka, jen to nějak nechápu.

http://www.odorik.cz/w/specialni_cisla
A používat callback z mobilu pomocí SMS by nestačilo?
"Pokud využijete okamžitého callbacku odesláním SMS zprávy VOLAT ... (viz Zpětné volání objednané SMS zprávou, např: VOLAT 777993490xxxx 777993490 543543543 odeslat na číslo 773080878), bude tento callback také uložen, kde [PROZVÁNĚT-ODKUD] bude číslo, ze kterého byla odeslána SMS a [PROZVÁNĚT-KAM] bude pevně +420910111080. Při opětovném volání lze tedy zdarma jen prozvánět číslo +420910111080, nemusíte platit za novou SMS (třeba ze zahraničí)."
Asi by ten redial šel udělat pomocí stejného způsobu jako u SMS (tedy každý "otevřený" callback by přenastavil callback přes číslo +420910111080), je jen otázkou, jestli by to někomu nevadilo. (Otevřeným callbackem rozumím přednastavený takový, který nemá nastavený obě čísla)
kapetr
Příspěvky: 224
Registrován: stř 12. říj 2011 7:14:21

Re: Speciální číslo pro redial ?

Příspěvek od kapetr »

Děkuji za info, nicméně platit SMSku kvůli objednání CB mi nepřijde pro tuzemské hovory (99.9999% v mém případě) smysluplné. Přeci jen - CB používám(e) zejm. kvůli úspoře, takže prodražit každý hovor o řádově 2 Kč ... No nevím.

A hlavně nevím, v čem je problém. Proč v tom hledat složitosti.
Odorik přece ví, které číslo jsem naposledy volal přes mou linku *xxxxx - bez ohledu zda přímo (VoIP), CallBackem, ... .
Tak musí být IMHO triviální redial umožnit - zadáním spec. krátkého čísla při dalším volání jako cílového č.

... haló, Odoriku - jsi tam ?-)
Odpovědět