Speciální číslo pro redial ?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Speciální číslo pro redial ?

Příspěvek od xsouku04 »

Jeden člověk přišel s nápadem na redial (znovu vytočení naposledy vytáčeného čísla), pokud vytočím 00. Nyní je pod 00 nedodělané menu, které asi nikdy nebude potřeba. Hodilo by se Vám to ?

Pokud má někdo obsazeno, nebo zrovna momentálně špatný signál, při dalším hovoru bych si ušetřil vytáčení celého čísla. Podobně by mohlo být i číslo na poslední zmeškaný hovor.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Speciální číslo pro redial ?

Příspěvek od Kristovec »

Obe moznosti by se mohly hodit,mne hlavne ta druhá.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Speciální číslo pro redial ?

Příspěvek od GeBu »

Proč ne.
Kabek

Re: Speciální číslo pro redial ?

Příspěvek od Kabek »

No, je vidět, že u Odoriku mají zájem o pokrok, v tom dobrém slova smyslu. Opakování posledně volaného čísla má dnes prakticky každý telefonní přístroj, buď je na to přímo klávesa (tlačítko), nebo je to malinko skryto. Myslím, že většina lidí volá "z pamětí" svých tel. přístrojů. Málokdo zná z paměti čísla svých známých a přátel...
Ta varianta druhá - zpětné volání posledního nepřijatého volání je, bych tak řekl, zajímavější. I když..., novější telefonní přístroje mají také funkci - seznam nepřijatých volání, jeho prohlížení a případné volání zpět stiskem jedinného tlačítka.

Co takhle to udělat jako alternativní? Nechť si každý zvolí funkci, která mu více vyhovuje. Zadávání může být tak trochu podobné jako zkrácené volby. Co?
Kabek

Re: Speciální číslo pro redial ?

Příspěvek od Kabek »

Když už jsme u návrhů, co tato funkce - popíšu ji z praxe (nemohu si vzpomenout, jak to různí výrobci ústředen popisují).

Volám na číslo, které se nehlásí nebo je obsazeno. Systém se mne zeptá, zda chci být "vyrozuměn" o změně - co se nehlásilo, je aktivní (telefonuje), co bylo obsazeno, zavěsilo. Něco podobného má třeba O2. Je jasné, že by to bylo funkční pouze ve vlastní síti, kde je informace o stavu čísla. Těžko lze přenést informaci o stavu čísla např. z mobilní sítě bez "zkušebního volání" na něj do sítě Odoriku.

Vymyslet se dá spousty funkcí, ale je otázka, kolik uživatelů ty funkce pak bude využívat. Za svou hodně dlouhou praxi v oboru telekomunikací a denním styku s uživateli jsem zjistil, že i taková třícestná konference, což je velice šikovná věc, byla pro mnohé něco jako zbytečnost, a to pro to měli na telefonním přístroji extra tlačítko (popsané!!!).

Ještě jsem si vzpomenul na jednu zajímavou funkci, u Alcatelu tomu říkali "substituce". O co šlo? Byl jsem u telefonu, který neměl potřebná oprávnění (např. volat do sítě O2). Volbou prefixu, následně svého čísla, pak potřebného hesla jsem si pro jedno volání "přiřadil" svá oprávnění - volal jsem do sítě O2 (za peníze) na svůj účet. Protože hesla mohla být pouze čtyřmístná a byli jsme v Čechách (!), nikdo si hesla neobměňoval, docházelo k "prolomení" a dost velkým účtům... (na cizí účet). Tak se to zakázalo... V případě Odoriku to je něco podobného jako zpětné volání, jen malinko jinak koncipované.
No, však on si s tím pan Soukup jistě poradí. Držím mu palce! Jen tak dál!
doubleclutcher
Příspěvky: 37
Registrován: úte 25. říj 2011 13:05:52

Re: Speciální číslo pro redial ?

Příspěvek od doubleclutcher »

xsouku04 píše:Jeden člověk přišel s nápadem na redial (znovu vytočení naposledy vytáčeného čísla), pokud vytočím 00. Nyní je pod 00 nedodělané menu, které asi nikdy nebude potřeba. Hodilo by se Vám to ?

Pokud má někdo obsazeno, nebo zrovna momentálně špatný signál, při dalším hovoru bych si ušetřil vytáčení celého čísla. Podobně by mohlo být i číslo na poslední zmeškaný hovor.
První nápad bych ocenil určitě, v minulosti jsem to mnohokrát postrádal; druhý by se taky mohl hodit.
romanf

Re: Speciální číslo pro redial ?

Příspěvek od romanf »

xsouku04 píše:Jeden člověk přišel s nápadem na redial (znovu vytočení naposledy vytáčeného čísla), pokud vytočím 00. Nyní je pod 00 nedodělané menu, které asi nikdy nebude potřeba. Hodilo by se Vám to ?

Pokud má někdo obsazeno, nebo zrovna momentálně špatný signál, při dalším hovoru bych si ušetřil vytáčení celého čísla. Podobně by mohlo být i číslo na poslední zmeškaný hovor.
Obě dvě funkce jsou jistě rozumné, i když v současné době, myslím, je má většina telefonů (ať už hw nwbo sw) namapované na nějaké tlačítko. Kódy se to ovládalo spíš tak trochu v pravěku ;-)))
Řekl bych ale, že není moc vhodné opouštět existující číselné konvence. 00 je typicky mezinárodní prefix, a zároveň všechny "servisní" funkce standardně začínají *. Konkrétně REDIAL býval, tuším, *66 a RETURN CALL *69. (Používalo se to zejména v Severní Americe, blíže viz klíčová slova "star codes" resp. správněji "Vertical Service Codes".)
romanf

Re: Speciální číslo pro redial ?

Příspěvek od romanf »

Oprava:
romanf píše: Konkrétně REDIAL býval, tuším, *66 a RETURN CALL *69.
Tak jsem si to pamatoval obráceně. REDIAL je *69 a RETURN CALL (Automatic Callback) *66. Viz např. http://www.voip-info.org/wiki/view/CLASS. Inu, už je to dávno :) .Omlouvám se.
Návštěvník

Re: Speciální číslo pro redial ?

Příspěvek od Návštěvník »

Prosím neví jak zjistím název VoIP operátora komu volám
například 950104521 co je to za VoIP operátora existuje možnost jak to ověřit děkuji
xsouku04 píše:Jeden člověk přišel s nápadem na redial (znovu vytočení naposledy vytáčeného čísla), pokud vytočím 00. Nyní je pod 00 nedodělané menu, které asi nikdy nebude potřeba. Hodilo by se Vám to ?

Pokud má někdo obsazeno, nebo zrovna momentálně špatný signál, při dalším hovoru bych si ušetřil vytáčení celého čísla. Podobně by mohlo být i číslo na poslední zmeškaný hovor.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Speciální číslo pro redial ?

Příspěvek od xsouku04 »

Návštěvník píše:Prosím neví jak zjistím název VoIP operátora komu volám
například 950104521 co je to za VoIP operátora existuje možnost jak to ověřit děkuji
xsouku04 píše:Jeden člověk přišel s nápadem na redial (znovu vytočení naposledy vytáčeného čísla), pokud vytočím 00. Nyní je pod 00 nedodělané menu, které asi nikdy nebude potřeba. Hodilo by se Vám to ?

Pokud má někdo obsazeno, nebo zrovna momentálně špatný signál, při dalším hovoru bych si ušetřil vytáčení celého čísla. Podobně by mohlo být i číslo na poslední zmeškaný hovor.
http://www.ctu.cz/ctu-online/vyhledavac ... =950&type=

Je to ministerstvo práce a sociálních věcí. Tedy žádný VoIP operátor.
Odpovědět