Zpetne volani - callback

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od Zedna »

Dan píše:Pokud máte Internet v Mobilu, tak je nejlepší hovory na callback neiniciovat prozvoněním, ale normálně zavoláním API (například) Odoriku...
Myslim, ze callback ma absolutne nejvetsi vyznam prave pro lidi, kteri nemaji internet v mobilu.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od luky »

nejen pro ně. Mám 3GB, plný signál, volaného slyším skvěle, ale volaní se často stěžují na kvalitu, že je "špatný signál". Když voláte někomu do auta, tak to už je pak problém. Někteří mají slabší (poškozená) sluchátka v mobilech, hůř slyší (hovor je dle nich příliš tichý).... tak tam volám rovnou callbackem. U callbacku opravdu nemusím nic řešit...

.... už jsem to tu v nějakém vláknu psal, že v Androidu před telefonováním pomocí Tasker programu (*21#) provedu automatické přesměrování všech příchozích gsm hovorů na jiné své nomadické číslo. Protože kdyby mi někdo volal, tak mi shodí můj voip hovor. A to je nepříjemné. A stává se to v nejmíň vhodnou dobu. Po skončení androidí aplikace se přesměrování automaticky zruší. (během přesměrování mi lidi volají na nomadické číslo, které sice nezvednu, ale hned mi přijde email, tedy i sms o zmeškaném hovoru konkrétního telefonním čísla)
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od luky »

Dan píše:Pokud máte Internet v Mobilu, tak je nejlepší hovory na callback neiniciovat prozvoněním, ale normálně zavoláním API (například) Odoriku. Já na to využívám aplikaci Coolback.....
Pro zajímavost, existuje na androidu i nějaká jiná aplikace než Coolback?
zka
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 07. čer 2012 22:03:29

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od zka »

ViR píše:
luky píše:To přece nemůže taková O2 nijak blokovat, když to jsou moje čísla a prozváním sám sebe. Ani O2 nemá šanci zjistit, že prozváním, protože nepůjde o žádné univerzální číslo....když bude každý uživatel mít svá prozváněcí čísla zcela jedinečná
Nepleťte se, že nejsou schopní prozváněcí čísla zjistit. To není nic složitého, pokud chtějí. Jinak, oni ta prozváněcí čísla neblokují, to je omyl (a už jsem to tu někde psal). Oni prostě na ně jen nepřenesou CLI.

Identifikace volajícího není totiž pro operátora povinná a tím méně garantovaná služba. A když to číslo prozvoníte bez CLI, tak jaksi systém neví, kam má zpět zavolat, a je hotovo. V podstatě ale většinou stačí jen zajistit, aby byla ta identifikace přenesena, a omezení padá ;).
Muj telefon z O2 slovenske Odorik cislo nespoji - a jeste me kouzelne doporuci zavolat 1181 aby me spojili (pratelska taxa ~60kc/2 min)
Ovsem Ceske O2 me na technicke podpore zarucovalo, ze problem urcite neni u nich, ale u toho slovenskeho operatora, ktery jednoduse neprijima zahranicni hovory z O2 site - pricemz T-mobile funguje, takze to bude selektivnost zahranicniho operatora.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od Zedna »

Mam dotaz na zpetne volani z mobilu bez internetu v mobilu.
Tedy prozvonim a pak po prijmuti prichoziho hovoru zadam cislo kam chci volat + #.

Dotaz:
Musim zadavat to cislo ve tvaru 00420+cislo? Nestacilo by zadat jen devitimistne ceske cislo bez te predvolby 00420?

Pokud bych zadal jen devitimistne cislo, tak by se automaticky predpokladalo ceske cislo a
mezinarodni by se nadale muselo zadavat i s tou predvolbou 00420.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od ViR »

Zedna píše:Musim zadavat to cislo ve tvaru 00420+cislo? Nestacilo by zadat jen devitimistne ceske cislo bez te predvolby 00420?
Však to tak také funguje. Stačí vyzkoušet :-)
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od Zedna »

ViR píše:
Zedna píše:Musim zadavat to cislo ve tvaru 00420+cislo? Nestacilo by zadat jen devitimistne ceske cislo bez te predvolby 00420?
Však to tak také funguje. Stačí vyzkoušet :-)
Ja s callbackem teprve zacinam. A v navodech co jsem videl bylo vsude uvadeno cislo v plnem tvaru, takze jsem to radeji nezkousel jinak.
Diky za osvetleni, vyzkousim ...
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od luky »

dobrý večer. Rád bych se, jen tak ze zajímavosti, zeptal Odorika, jestli se na příští rok nechystá nějaké novinky v callbacku. Docela jsem tomuto způsobu volání přišel na chuť, které i když je dražší, je co do kvality 100%. Ať už přednastaveným voláním přes prozvonění slovenských čísel, tak i pomocí aplikace Coolback a Coolback+ (za symbolických 39.90 Kč na Google Play).
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od Pitomec »

Jaký je rozdíl?
Obrázek
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od luky »

rozdíl čeho? Coolback a Coolback+? Ten s plusem je bez reklamy a podpoříte tak ty, co ten program vymysleli. Zatím jsem našel na google play podobný jen plugin Voocallu pro CSipsimple. Třeba by i Odorik mohl mít aplikaci, buď přímo svoji nebo nějak smluvně zajištěnou od coolbacku. Coolback zatím neumí volit před voláním mezi více operátory a více linkami, jinak je jednoduchý a praktický
Odpovědět