Zpetne volani - callback

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
JPT
Příspěvky: 323
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od JPT »

Jojo už to funguje a i ten den to pak začalo. Ale z Vodafonu to dávalo tón číslo neexistuje (zkoušel jsem to víckrát) a z Kaktusu to v tu samou dobu normálně zvonilo.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od xsouku04 »

JPT píše:Jojo už to funguje a i ten den to pak začalo. Ale z Vodafonu to dávalo tón číslo neexistuje (zkoušel jsem to víckrát) a z Kaktusu to v tu samou dobu normálně zvonilo.
Asi šel hovor jinou cestou. Všichni mívají poruchy i Vodafone a jejich dodavatelé.
vlk
Příspěvky: 179
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Zpetne volani - callback z 2. mobilního čísla.

Příspěvek od vlk »

Tip a současně dotaz, jestli to nejde lépe.
Mám několik čísel a chci abych mohl na účet konkrétní linky dělat call back z konkrétního mobilního čísla. Bohužel prozvánění z jiného než "základního mobilu" nefungovalo, nevolala ústředna zpět. SMS fungovalo jen s pinem základní linky, s PINem jiné linky hlásil "chybný PIN".

Našel jsem workaround. Nastavil jsem si přednastavené zpětné volání z tohoto mobilního čísla z tohoto mobilního čísla na toto mobilního čísla. Při prozvonení, to zavolá zpět, pokusí se zavolat podruhé nahlásí, že linka je in use. A mohu dát hvězdu a volat jakékoliv jiné číslo.

Otázka zní, jestli to jde lépe :-) Aneb opravdu nejde dělat callback z jiného mobilního čísla? A na účet jiné linky než první?
ravok
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 22. pro 2011 18:48:36

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od ravok »

Chtěl bych se zeptat,zda je možné nastavit počet pokusů o spojení zpětného volání Vaší ústřednou.Při odmítnutí prvního spojení odorik-číslo ze kterého má být voláno,ústředna se opět pokusí hovor spojit.Po odmítnutí volá zvonu a znovu( celkem 4x).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od xsouku04 »

ravok píše:Chtěl bych se zeptat,zda je možné nastavit počet pokusů o spojení zpětného volání Vaší ústřednou.Při odmítnutí prvního spojení odorik-číslo ze kterého má být voláno,ústředna se opět pokusí hovor spojit.Po odmítnutí volá zvonu a znovu( celkem 4x).
Jsou natvrdo nastaveny dva pokusy. Každý pokus se skouší ještě spojit dvěma různými způsoby.
Proto celkem 4 hovory. Klidně 0.1 vteřiny zdvihněte, to je zadarmo.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpetne volani - callback z 2. mobilního čísla.

Příspěvek od xsouku04 »

vlk píše:Tip a současně dotaz, jestli to nejde lépe.
Mám několik čísel a chci abych mohl na účet konkrétní linky dělat call back z konkrétního mobilního čísla. Bohužel prozvánění z jiného než "základního mobilu" nefungovalo, nevolala ústředna zpět. SMS fungovalo jen s pinem základní linky, s PINem jiné linky hlásil "chybný PIN".
Je potřeba využít přednastavené zpětné volání., to pak lze za jakéhokoli čísla.
utx
Příspěvky: 123
Registrován: pon 27. kvě 2013 23:10:42

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od utx »

Dnes jsem zkoušel spojit hovor prozvoněním čísla 00421233889879 z předplacenky O2. Vše zafungovalo, a dovolal jsem se, ačkoliv je v dokumentaci psáno, že to nefunguje.

Takže asi to přestali blokovat.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od xsouku04 »

utx píše:Dnes jsem zkoušel spojit hovor prozvoněním čísla 00421233889879 z předplacenky O2. Vše zafungovalo, a dovolal jsem se, ačkoliv je v dokumentaci psáno, že to nefunguje.

Takže asi to přestali blokovat.
Je to možné, nicméně blokování může opět začít tedy asi nemá smysl to oddělávat. Tedy možná jen napsat, že to může a nemusí být blokováno.
SOS
Příspěvky: 11
Registrován: ned 16. pro 2012 11:50:10

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od SOS »

Dobrý den všem.
Vidím, že sem chodí (chodili) mnoho zájemcu uživajicí volání Callbackem.
Máme v rodine (já s manželkou) tři VF tarifu Odepiš. Po změne podmínek tohoto tarifu (nyní paušal 49 Kč/měs, a 400 volné minuty v síti) jsou tři Odepiš pro nás hodně, a proto jednu budu prodávat. Na stránce http://www.telefonujeme.cz/about8560.html jsem posál variantu výhodného kombinovaní Callback s Odepiš.
Budete-li mít zájem o nabízenou SIM-ku můžete se ozvat.
Děkuju.
v.kopp
Příspěvky: 66
Registrován: ned 28. črc 2013 16:29:17

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od v.kopp »

Já jsem asi před měsícem také chtěl rušit tento tarif - číslo jsem měl prakticky jen jako záložní. Nakonec jsem "Odepiš" nezrušil ale převedl na tarif s nulovým měsíčním poplatkem. Cena za volání je sice vysoká (myslím 6,50 / min) ale odchozí hovory z tohoto čísla nepředpokládám.
Pokud máte v rodině další uživatele s tarifem Odepiš, tak by vám na toto číslo mohli volat zdarma v rámci té spousty volných minut. A ven je možno volat pomocí call-back.
Tento tarif sice Vodafone již oficiálně nemá, ale pokud řeknete, že číslo úplně rušíte, tak vám ho nejspíš sami nabídnou - stejně jako mně. A pokud nenabídnou tak se zeptejte sami...
Odpovědět