Zpetne volani - callback

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
pm81
Příspěvky: 11
Registrován: sob 05. bře 2022 23:03:27
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od pm81 »

Zkusil jsem smazat úplně svoje číslo mobilní a dát jej tam znovu a beze změny, písnu na podporu.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od helmut.niederman »

Prosím o opravu chyby. U jednoho geografického čísla mám nastaveno paralelní zvonění ve tvaru *0855000*číslo linky*číslo hlásky a když dám objednat zpětné volání na záložce Služby z webu a zadám ODKUD mobilní telefon a KAM geografické číslo tak po objednání mi telefon zavolá se CLIP číslem geografického čísla a po zvednutí hovoru se mi přehraje zvuková hláška a tady se dostáváme k té chybě, po přečtení zvukové hlášky systém vyzve příjemce telefonního hovoru k zadání telefonního čísla a to by být nemělo. Správně by to mělo být tak, že by se hovor měl ukončit.

Když na to geografické číslo volám přímo ze svého mobilu tak se přehraje zvuková hláška a po jejím přehrátí se hovor ukončí, ale u zpětného volání se pokračuje dál. Což může být nebezpečné pro majitele účtu. Neboť volaný si tak může zavolat třeba do Nigerie nebo na nějaké nejdražší mezinárodní číslo bez vědomí majitele účtu a toho kdo sestavil zpětný hovor. Např. ODKUD zadám telefonní číslo nějakého svého kamaráda či známého a KAM zadám své geografické číslo, které se pak přesměruje na přečtení zvukové hlášky a jakmile se přečte, tak pak hovor pokračuje kde vyzve toho kamaráda či známého aby vytočil hovor jako kdyby se dovolal na linku 822 333 444 akorát bez PINU to je ten rozdíl :roll:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše:Prosím o opravu chyby. U jednoho geografického čísla mám nastaveno paralelní zvonění ve tvaru *0855000*číslo linky*číslo hlásky a když dám objednat zpětné volání na záložce Služby z webu a zadám ODKUD mobilní telefon a KAM geografické číslo tak po objednání mi telefon zavolá se CLIP číslem geografického čísla a po zvednutí hovoru se mi přehraje zvuková hláška a tady se dostáváme k té chybě, po přečtení zvukové hlášky systém vyzve příjemce telefonního hovoru k zadání telefonního čísla a to by být nemělo. Správně by to mělo být tak, že by se hovor měl ukončit.

Když na to geografické číslo volám přímo ze svého mobilu tak se přehraje zvuková hláška a po jejím přehrátí se hovor ukončí, ale u zpětného volání se pokračuje dál. Což může být nebezpečné pro majitele účtu. Neboť volaný si tak může zavolat třeba do Nigerie nebo na nějaké nejdražší mezinárodní číslo bez vědomí majitele účtu a toho kdo sestavil zpětný hovor. Např. ODKUD zadám telefonní číslo nějakého svého kamaráda či známého a KAM zadám své geografické číslo, které se pak přesměruje na přečtení zvukové hlášky a jakmile se přečte, tak pak hovor pokračuje kde vyzve toho kamaráda či známého aby vytočil hovor jako kdyby se dovolal na linku 822 333 444 akorát bez PINU to je ten rozdíl :roll:
Bohužel pro vás, takto funguje zpětné volání objednané z webu. Objednání zpětného volání bez této vlastnosti je možné jen přes API, kde je na to parametr.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od helmut.niederman »

xsouku04 píše:
helmut.niederman píše:Prosím o opravu chyby. U jednoho geografického čísla mám nastaveno paralelní zvonění ve tvaru *0855000*číslo linky*číslo hlásky a když dám objednat zpětné volání na záložce Služby z webu a zadám ODKUD mobilní telefon a KAM geografické číslo tak po objednání mi telefon zavolá se CLIP číslem geografického čísla a po zvednutí hovoru se mi přehraje zvuková hláška a tady se dostáváme k té chybě, po přečtení zvukové hlášky systém vyzve příjemce telefonního hovoru k zadání telefonního čísla a to by být nemělo. Správně by to mělo být tak, že by se hovor měl ukončit.

Když na to geografické číslo volám přímo ze svého mobilu tak se přehraje zvuková hláška a po jejím přehrátí se hovor ukončí, ale u zpětného volání se pokračuje dál. Což může být nebezpečné pro majitele účtu. Neboť volaný si tak může zavolat třeba do Nigerie nebo na nějaké nejdražší mezinárodní číslo bez vědomí majitele účtu a toho kdo sestavil zpětný hovor. Např. ODKUD zadám telefonní číslo nějakého svého kamaráda či známého a KAM zadám své geografické číslo, které se pak přesměruje na přečtení zvukové hlášky a jakmile se přečte, tak pak hovor pokračuje kde vyzve toho kamaráda či známého aby vytočil hovor jako kdyby se dovolal na linku 822 333 444 akorát bez PINU to je ten rozdíl :roll:
Bohužel pro vás, takto funguje zpětné volání objednané z webu. Objednání zpětného volání bez této vlastnosti je možné jen přes API, kde je na to parametr.
A nešlo by to nějak ošetřit respektive deaktivovat když člověk objednává zpětné volání objednané z webu ODORIK ? Přes API, to stejně využijí nějací ajťáci, ne obyčejný člověk :roll:
Karel
Příspěvky: 40
Registrován: sob 19. bře 2016 23:10:51

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od Karel »

Zdravím, funguje vám zpětné volání na tmobil čísla? Konkrétně se nedovolám na číslo od kaktusu. Hlásí to, že je nedostupné
ID hovoru 557199721 557199590
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od xsouku04 »

Karel píše: stř 29. lis 2023 14:42:08 Zdravím, funguje vám zpětné volání na tmobil čísla? Konkrétně se nedovolám na číslo od kaktusu. Hlásí to, že je nedostupné
ID hovoru 557199721 557199590
Děkuji za nahlášení. Prosím zkuste to znovu, mělo by to už jít, u včerejších změn jsem zapomněl na callback.

Pokud hovor přijde ze zahraničí, je tam fakt falešná hláška o nedostupnosti.
Karel
Příspěvky: 40
Registrován: sob 19. bře 2016 23:10:51

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od Karel »

Tak bohužel nefunguje stále i když mám nastaveno aby se zobrazilo nomadické číslo, když neprojde CLIP. Stále to hlásí že volaný není dostupný
Id hovoru 557320366 557319702
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od xsouku04 »

Karel píše: čtv 30. lis 2023 13:59:11 Tak bohužel nefunguje stále i když mám nastaveno aby se zobrazilo nomadické číslo, když neprojde CLIP. Stále to hlásí že volaný není dostupný
Id hovoru 557320366 557319702
Omlouvám se, už je to opraveno.
Odpovědět