Zařízení Panasonic KX-TGP500 se odmítá registrovat

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
ermess
Příspěvky: 7
Registrován: stř 10. říj 2012 14:48:28

Re: Zařízení Panasonic KX-TGP500 se odmítá registrovat

Příspěvek od ermess »

Podařilo se !

Děkuji všem zůčastněným. Hlavně Kabekovi a Xsouku04-ovi !!!


Klíčové podle mne bylo zadání:

Kód: Vybrat vše

Phone Number: naše číslo v síti	
Line ID: 	naše číslo v síti
Transport protokol pro Sip: UDP
Registrar Server Address: sip.odorik.cz	
Registrar Server Port: 6688
Proxy Server Address: sip.odorik.cz	
Proxy Server Port: 6688
Presence Server Address: sip.odorik.cz	
Presence Server Port: 6688
Keep Alive Interval: 15 sekund
First CODEC: PCMA
Do prvního příspěvku zadám snímek nejdůležitějšího nastavení.

Ještě zkusím doladit drobné šumění, které slyším během hovoru v pozadí. (nic závažného)

To Kabek:

1) RTP min 16386 mi zařízení uloží, ale při pokusu o zadání RTP Max 16618 vyskočí chybové hlášení: Failed (Parameter Error) [je to divné, když interval je: 1424-49150]
2) (Enable DNS SRV lookup: yes) - toto bylo továrně nastaveno, nijak sem tuto hodnotu neupravoval
3) STUN server se zapnout dá, myslíte že to bude mít vliv na kvalitu uskutečňovaných hovorů ? Vyzkouším to určitě.
Kabek

Re: Zařízení Panasonic KX-TGP500 se odmítá registrovat

Příspěvek od Kabek »

To mám radost, že se to částečně podařilo!

U těch RTP portů:

Některá zařízení mají nastaveno max. rozpětí, byť to není na první pohled zřejmé. Nastavte 16386 - 16584 nebo jen rozsah "100" - 16386 - 16484. Poznáte to možná podle továrních hodnot - jaký tam byl rozsah...
Zapnutím STUN serveru se toho moc nepokazí, ale pozor - některé stun servery jsou pomalé nebo to je problém (možná to je tím, že nejsou "zdarma"...). Ten, co jsem napsal je někde v USA (snad?!), ale nám se osvědčil. Můžete také zkusit, co je u brány Well - stun.xten.com.
STUN server "pracuje" při navazování spojení... - viz http://www.earchiv.cz/l223/gifs/P11_27.pdf, tam je to popsáno, že i já tomu trochu rozumím...


Ten port 6688 možná u některých jiných operátorů bude problém, ale to je pak jen otázka vyhledání kompromisu.

Jsem rád, že jsem pomohl "troškou do mlýna"...
Odpovědět