Cena za portaci čísla

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
zajdee
Příspěvky: 21
Registrován: ned 04. lis 2012 11:14:40

Cena za portaci čísla

Příspěvek od zajdee »

Dobrý den,

už dlouho uvažuji o portaci geografického pevnolinkového čísla k vám, zatím mě ale děsí cena, kterou samotná portace má stát.
Chápu-li princip dobře, uváděných 1300 Kč s DPH je v podstatě jen přeúčtování nákladů, které vám za přenos čísla od konkurence fakturuje GTS, na zákazníka.

Při pohledu do velkoobchodního ceníku fixních služeb u Telefónicy (strana 17) ale nacházím úplně jinou cenu, kterou O2ce ostatní operátoři (tedy i GTSka) platí.

Rozdíl je to ohromný a proto by mne zajímalo, jestli se v této oblasti náhodou nehýbou ledy a není tu prostor ke snížení cen?

P.S.: teď jsem zjistil, že původní číslo dnes je u GTSky (služba Ha-Loo poskytovaná Ha-Vlem), kolik by se za přenos k vám platilo v takovém případě?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8156
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od xsouku04 »

Pokud chcete odejít od Ha-loo, doporučoval bych postupný přechod, kdy si několik let ponecháte číslo ha ha-loo pro příchozí hovory a mezitím budete učit svoje zákazníky/známé na nové číslo. Vyhnete se tak poplatkům za přenos. Pravděpodobně budete mít u nás i hezčí číslo.
Některé telefony nebo adaptéry dovolují souběžné připojení k více různým VoIP operátorům, pokud ne, můžete si vaše přihlašovací údaje na haló ústřednu zadat u nás na webu. Je to dobře otestovaná služba a funguje spolehlivě.

Smlouva mezi O2 a RIO je zajímavé počtení, nevěděl jsem že je veřejná, možná je to na internetu jen omylem. Převody čísel pro nás nejsou ziskové, spíše je tedy zákazníkům rozmlouváme. Předpokládám, že cena je takto vysoká, protože jsou tam ještě nějaké další skryté náklady. Zeptám se a dám vědět.
zajdee
Příspěvky: 21
Registrován: ned 04. lis 2012 11:14:40

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od zajdee »

Právě, že u Ha-loo mám už delší dobu číslo se čtyřmi jedničkami na konci :-) a je už spíš zaparkované, než aby ho někdo aktivně používal (sám z něj moc nevolám od doby, co mám na mobilním čísle retenční nabídku s nižší minutovou cenou volání, než nabízejí).

Každopádně za zeptání se děkuji předem.

Vzorová smlouva mezi O2 a OLO (referenční nabídka propojení, anglicky pravděpodobně reference interconnect offer) je veřejná, protože spadá do regulovaných služeb. Další vzory včetně základních velkoobchodních cen můžete najít na wholesale.cz.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od ViR »

xsouku04 píše:Smlouva mezi O2 a RIO je zajímavé počtení, nevěděl jsem že je veřejná, možná je to na internetu jen omylem.
Jak psáno výše - nejde o smlouvu mezi TO2 a RIO Media, pokud by to snad vzbuzovalo takovou asociaci, ale o zkratku z "Reference Interconnection Offer" = RIO společnosti Telefónica, tedy o "referenční nabídku propojení".

Jinak řečeno, tato cena je aplikována tehdy, pokud je mezi TO2 a OLO (=> Ostatní Licencovaný Operátor :-)) uzavřena smlouva o propojení, tedy není mezi nimi vmezeřen tranzitní operátor.

Předpokládám, že v uvedené ceně nemusí být zahrnut například poplatek pro CNPAC za záznam přenosu čísla do databáze přenesených čísel (RNPDB-FNG), atd.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8156
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od xsouku04 »

Dnes jsem měl schůzku. Bylo mi řečeno, že by měla ona cena v oné smlouvě po novém roce trochu klesnou, bude s tím méně papírování a přenos půjde rychleji. Dále by se naše náklady měly snížit poté co budeme mít vlastní operátor ID. Doporučuji tedy ve vašem případě spícího čísla počkat, možná budeme moci několik set slevit.
zajdee
Příspěvky: 21
Registrován: ned 04. lis 2012 11:14:40

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od zajdee »

Díky, vydržím :)
Jenda

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od Jenda »

Pokud to nebude vadit rád bych se připojil k dotazu. Nedávno jsem si sám zařídil VoIP na mobilu a nyní jsem velice angažovaný :D Zjistil jsem, že prarodiče platí O2 nehorázných 250 Kč měsíčně jen za to, že jim leží na stole telefon. Zavádět tam internet by byl zbytečný luxus. Přemýšlel jsem jak z kruhu ven a hledal, který VoIP operátor by dokázal převést číslo od O2, nevím kolik lidí jim volá, ale protože obecně nikdo nemá rád změny, jsem pro zachování čísla. Domů bych jim dal mobilní předplacenku, na kterou by VoIP operátor přesměroval veškeré příchozí hovory. Drahou předplacenku pro odchozí zatím neřeším pořád bude neskutečná úspora za paušál. Dle hledání na internetu byste měli tohle podporovat a chtěl bych se ujistit, že to tak je, zaregistroval jsem se na zkoušku, ale volby nejsou bez geografického čísla přístupné. Ohledně snížení ceny za přenos čísla - mám čekat do ledna, či nikoliv? Peníze stejně půjdou do chřtánu Telefonice, tak ať je to co nejméně. Díky.
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od xtonda »

Jenda, a počítáš s tím, že pokud to číslo přeneseš k Odoriku a přesměruješ na nějaký mobil, tak budeš za každý příchozí hovor platit jako za volání Odoroik mobil, tj. 1 Kč/min?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8156
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od xsouku04 »

xtonda píše:Jenda, a počítáš s tím, že pokud to číslo přeneseš k Odoriku a přesměruješ na nějaký mobil, tak budeš za každý příchozí hovor platit jako za volání Odoroik mobil, tj. 1 Kč/min?
Myslím, že to pan Jenda ví, počítá s tím, že množství příchozích minut bude výrazně menší než 250.

Ano to co požadujete tak je možné. Nepřijde mi to ale jako moc elegantní řešení.
Jenda

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od Jenda »

Díky za názory, samozřejmě počítám s tím, že se za přesměrování platí, pokud víte o lepším řešení, rád se přiučím. Ani nebudu říkat, jaké možná i nemožná řešení mě napadla, ale toto se mi zdá nejčistší v rámci možností, kterých jsem se dopátral. Chtěl bych časem zřídit pevnou VoIP linku i u nás doma a na to by se pak to číslo mohlo použit, na přechodnou dobu bych však rád využil možnost s přesměrováním čísla na mobil.
Odpovědět