Cena za portaci čísla

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
alesny
Příspěvky: 4
Registrován: stř 22. říj 2014 16:32:16

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od alesny »

Dobrý den,

něco nového v tomto směru? Mám stejný problém, jak popisují ostatní, chtěl bych si zachovat geografické číslo, ale přenést ho k vám. Poplatek 1300,- mě připadá přehnaný, hlavně ve srovnání s cenou přenosu mobilního čísla a nové číslo nechci, protože stávající mám uvedené všude možně.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od xsouku04 »

Bohužel zatím nic nového. Až doděláme IVR, je to na pořadu hned další věc, snad to do vánoc bude.
Pokles ceny ale bude jen několik stovek korun.
jtuma007
Příspěvky: 3
Registrován: pát 02. led 2015 11:19:54

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od jtuma007 »

Dobrý den pane Soukupe,
je nyní reálné snížení ceny za portaci čísla jak jste psal níže?

Zrušil jsem VOIP linku u O2 a přišel mi od nich emailem ČVOP kód platný 60 dní (cca do půlky března).

Zároveň mám u Odorika geografické číslo, takže zvažuji zda zaplatit za převod tuto relativně vysokou částku a mít u Odorika mé staré číslo (co mám léta) a nebo si nechat jen to Vaše nové (z mého pohledu i divné, protože má předvolbu 499 místo 494).

Raději bych to staré ale 1300 Kč je dle mého hodně (i když chápu, že to není Váš zisk ale platíte o2 za převod).

Děkuji,
Jiří Tůma
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od Kabek »

Můžete být klidný, čísla začínající 499 má i O2. Klikněte: https://www.ctu.cz/ctu-online/vyhledava ... =499&type=

Zadejte si 494 a uvidíte, kdo je používá. Není to jen O2.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od ViR »

Kabek píše:Můžete být klidný, čísla začínající 499 má i O2. Klikněte: https://www.ctu.cz/ctu-online/vyhledava ... =499&type=
Zadejte si 494 a uvidíte, kdo je používá. Není to jen O2.
No hlavně, od r. 2002 jsou telefonní obvody po jednotlivých krajích, a (s výjimkou Prahy) jsou ty prefixy dvoumístné. Takže řešit jestli je číslo 499 nebo 494 je trochu "obsolentní". TO začínající číslem 49 je prostě Královéhoradecký kraj a číslice na třetí pozici je z hlediska geografického bez jakéhokoli významu. Že v určitém období v síti Telecomu nějaký měla již mnoho neznamená (respektive právě jen to, že to někomu může připadat divné...). A jen na okraj, některé kraje/TO mají dva či tři prefixy - např. JČ má 38 a 39, JM 51, 53 a 54 či MS 55 a 59.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od GeBu »

Něco nového? Začínám o přenosu čísla od 802 (kam bylo původně přeneseno od O2) uvažovat a nerad bych ho přenesl a pak zjistil, že se to zlevnilo. Účet u 802 jsme drželi kvůli volání na Ukrajinu, ale s rozvojem mobilního internetu u nás i u nich (viz Kristovcovy příspěvky) to přestává mít smysl. Občas na Ukrajinu přece jen přes telefon voláme, ale přestává mít smysl k vůli tomu držet účet u jiného operátora.
xsouku04 píše:Bohužel zatím nic nového. Až doděláme IVR, je to na pořadu hned další věc, snad to do vánoc bude.
Pokles ceny ale bude jen několik stovek korun.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od GeBu »

Teď se dívám, že jsou to zhruba dva roky, co mi byla dána tato rada. Nějak se to posouvá?
Začínám se dostávat do fáze, kdy mne nebaví sledovat dvojnásobný počet účtů a raději oželím dražší volání.
xsouku04 píše:Předpokládám slevu ze 1300 na 1000 Kč vč DPH. Vlastní operator id mít zatím nebudeme, ale chystáme se to dělat přes jiného partnera. Nicméně, pokud je to možné, portaci bych se vyhnul. Pořiďte si od nás nové číslo a to původní si můžete třeba ještě rok dva ponechat od 802.cz, aby byl čas na to, uvést všude to nové číslo. Můžete jej zadat třeba jako číslo od jiného operátora u nás na webu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od xsouku04 »

GeBu píše:Teď se dívám, že jsou to zhruba dva roky, co mi byla dána tato rada. Nějak se to posouvá?
Začínám se dostávat do fáze, kdy mne nebaví sledovat dvojnásobný počet účtů a raději oželím dražší volání.
xsouku04 píše:Předpokládám slevu ze 1300 na 1000 Kč vč DPH. Vlastní operator id mít zatím nebudeme, ale chystáme se to dělat přes jiného partnera. Nicméně, pokud je to možné, portaci bych se vyhnul. Pořiďte si od nás nové číslo a to původní si můžete třeba ještě rok dva ponechat od 802.cz, aby byl čas na to, uvést všude to nové číslo. Můžete jej zadat třeba jako číslo od jiného operátora u nás na webu.
Ano, posouvá. Od 1.7. jsme provedli poslední krok, přestěhovali jsme OpID. Nyní jsme provedli pár portací v jiném systému OHS, tedy až se to usadí, budeme schopni s cenou pohnout.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od GeBu »

Děkuji za zprávu. S takovouto informací se lépe čeká.
xsouku04 píše:Ano, posouvá. Od 1.7. jsme provedli poslední krok, přestěhovali jsme OpID. Nyní jsme provedli pár portací v jiném systému OHS, tedy až se to usadí, budeme schopni s cenou pohnout.
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od Georgius »

Já bych těch třech stovek nelitoval, kdyby to šlo Odoriku :twisted:
Odpovědět