Cena za portaci čísla

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od ViR »

Pokud mají prarodiče méně než cca čtyři hodiny příchozích hovrů měsíčně, tak to bude asi výhodnější, než současný stav. Otázkou je ale také to, jaký mají objem odchozích hovorů do pevnýcxh a mobilních sítí. To by asi chtělo načíst z faktur.

Také by ty příchozí hovory při větších objemech volání šly řešit například VoIP/GSM bránou a SIMkami, které jsou v nějaké VPN s nízkým paušálem (třeba od šedivky). Je to ovšem investičně náročnější. Přes Ebay se tyto brány nechají objednat např. z Číny od cca 2500 Kč + poštovné + clo + případně DPH, takže to vyjde kolem cca 4000 Kč. V tuzemsku je lze koupit od cca 4800 Kč. Pak se může brána připojit k síti VoIP operátora, vložit do ní VPNková SIM, a brána nakonfigurovat tak, aby příchozí VoIP hovor poslala přes mobilní VPN na druhou VPNkovou SIM. Hovory jsou pak zdarma, ovšem je tam nějaký paušál za tu VPN na dvou SIMkách. (Mne by to například vyšlo na 36 Kč/SIM/měsíc, ale vedle toho voláme v rodině v rámci VPN "zdarma" i mezi sebou, takže podstatná by byla ta koupě HW.)

Je také dobré, zvážit, zda nejsou dostupná i nějaká "neortodoxní" řešení :-). Moje matka třeba sdílí ve svém "zimním bydlišti" DECT základnu Gigasetu se dvěma utrženými sluchátky A510 IP se sousedkou v domě, která má internet (matka jej nemá), a o náklady se přiměřeně dělí. Každá má svůj VoIP účet a své číslo, aniž by byl jakýkoli problém. Obě sluchátka ale musí být pochopitelně v dosahu signálu té DECT základny, čili je to o domluvě a o vyzkoušení.
Jenda

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od Jenda »

Taková útrata (4000 + 1500) by se vrátila tak po dvou letech, já to beru tak, že teď stejně volají za 6,60 Kč na minutu, takže když nahradím pevnou předplacenkou, zbavím se primárního problému což je vysoký paušál a koruna za minutu za přesměrované hovory není žádná hrůza. Viděl jsem dvě vyúčtování, na jednom jsou dvě minuty a na druhém jestli bylo 10 minut, tak přeháním. A jestli mám shánět šedivku, za kterou stejně budu platit měsíčně paušál, to už můžu rovnou zavést místní Wifi připojení za 120 Kč na měsíc a bránu pro analogový telefon (což by bylo nejelegantnější, ale zase je tam paušál za nevyužitelnou přípojku do internetu). Takže závěrem si myslím, že nebudou s to provolat částku, která by se platila za paušál, ať už je to u kohokoliv.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od ViR »

Jak jsem psal - ta VoIP/gsm brána má význam při větších objemech volání. Jinak je to navržené řešení určitě jedním z možných, a asi výhodnějších, než je současný stav. Jen bych se osobně ještě poohlédl po nějakém levnějším odchozím volání... Možnosti jsou. Ale zase je pravda, že pro starší lidi je také dost důležitá jednoduchost obsluhy, včetně např. toho, zda jde o předplacenku se snadným dobíjením atd., nebo paušál...

A někdy nejen pro starší. Včera jsem rostl ze čtyřicetileté známé, která má předplacenku od O2, dobíjí tak 250 - 400 měsíčně a je v podstatě (hodně předražených SMS a trochu volání) ideální kandidát na BLESKmobil.

Vysvětlil jsem jí cenové rozdíly (6 Kč/min ku 2,50 Kčmin, 60 + 60 ku 60 + 1, a 2 Kč ku 1,50 Kč za SMS) , včetně toho, že může snadno přejít i s číslem, a resumé bylo, že "je to nějaké složité", a jí to za to nestojí, protože ona skoro nevolá... No, ono jí nedochází, že nevolá proto, že je to drahé. A i na SMS by ušetřila aspoň těch 25 %.
Jenda

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od Jenda »

Nicméně děkuji za postřehy, jenom přidám, že mi ani nechtěli ukázat vyúčtování a abych se prý nesnažil něco měnit, že to prý nejde, lidi prostě neradi mění. Abychom se drželi tématu, na stránce http://www.odorik.cz/w/geograficka_a_no ... k_odorikcz nelze stáhnout formulář na převod od O2. Prosím o nápravu.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od Largon »

Jenda píše:Nicméně děkuji za postřehy, jenom přidám, že mi ani nechtěli ukázat vyúčtování a abych se prý nesnažil něco měnit, že to prý nejde, lidi prostě neradi mění. Abychom se drželi tématu, na stránce http://www.odorik.cz/w/geograficka_a_no ... k_odorikcz nelze stáhnout formulář na převod od O2. Prosím o nápravu.
Dobrý den,
kontrolovali jsme to a ten soubor je normálně k dispozici.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od ViR »

Je v tom CAF formuláři pro portaci od O2 správně jako přijímající operátor ten údaj "Odorik.cz, miniTEL s.r.o.", notabene bez OpID?

Neměla by tam být uvedena např. GTS, či jiný tranzitní operátor s OpID, který miniTELU portaci zařizuje? Tedy tak jako je tomu u přenesení čísla od jiných operátorů?

Nebo máte s TO2 nějakou nestandardní smlouvu, a portace od nich nejde přes RNPDB-FNG/jiného Opa? (Rozumím tomu, že v případě přímého propojení/tranzitu přes síť O2 by záznam do databáze přenesených čísel nebyl nutný....)
Jenda

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od Jenda »

Tak to tedy byla moje chyba, neotevíral jsem soubor v akrobatu a hlášení jsem si měl lépe přečíst, na první pohled se zdálo, že jsem si stáhl poškozený/nesprávný soubor.
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od megacruiser »

ViR píše:Je v tom CAF formuláři pro portaci od O2 správně jako přijímající operátor ten údaj "Odorik.cz, miniTEL s.r.o.", notabene bez OpID?

Neměla by tam být uvedena např. GTS, či jiný tranzitní operátor s OpID, který miniTELU portaci zařizuje? Tedy tak jako je tomu u přenesení čísla od jiných operátorů?

Nebo máte s TO2 nějakou nestandardní smlouvu, a portace od nich nejde přes RNPDB-FNG/jiného Opa? (Rozumím tomu, že v případě přímého propojení/tranzitu přes síť O2 by záznam do databáze přenesených čísel nebyl nutný....)
Dobrý den, děkuji Vám za upozornění. Máte pravdu, nemělo by tam být buď nic, nebo GTS, která pro nás portace zajišťuje. Už jsem to ve formuláři i stránce na Wiki opravil.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od ViR »

Prosím o upřesnění - klient bude, patrně tak během měsíce, požadovat přenesení několika čísel od O2 k miniTELu. Má dvě ISDN linky, každou se dvěma čísly, tedy celkem 4 čísla (nikoli po sobě jdoucí, jak je u O2 obvyklé). Jsou na to potřeba dvě žádosti á 2500 Kč, nebo by se to zvládlo jen s jednou? (Fakturováno to je vždy společně.) Předpokládám sice pro účastníka tu horší variantu (dvě žádosti), ale co kdyby...... ;-)
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od megacruiser »

ViR píše:Prosím o upřesnění - klient bude, patrně tak během měsíce, požadovat přenesení několika čísel od O2 k miniTELu. Má dvě ISDN linky, každou se dvěma čísly, tedy celkem 4 čísla (nikoli po sobě jdoucí, jak je u O2 obvyklé). Jsou na to potřeba dvě žádosti á 2500 Kč, nebo by se to zvládlo jen s jednou? (Fakturováno to je vždy společně.) Předpokládám sice pro účastníka tu horší variantu (dvě žádosti), ale co kdyby...... ;-)
Dobrý den,
musím Vás zklamat, je to tak, jak píšete. U ISDN linky nezáleží na počtu ani tvaru čísel, jedná se vždy o jednu komplexní objednávku. Takže sice může klient vše napsat na jednu žádost, ale účtovat se bude za 2 komplexní objednávky. Jediná možnost je převod typu linek - pokud by všechna čísla nepotřeboval, O2 většinou nedělá problémy s převodem linky na HTS. Mohl by také zkusit zažádat o převod všech 4 čísel pod 1 ISDN, ale to s velkou pravděpodobností O2 odmítne.
Odpovědět